Hanebné chování? Žantovský se tvrdě pustil do Semelové, ta mu to obratem vrátila

Praha – Knihovna Václava Havla v Praze se důrazně distancuje od účasti komunistické poslankyně Marty Semelové v debatě, které se odehrála v prostorách knihovny. Na sociálních sítích to uvedl ředitel knihovny Michael Žantovský. A Semelová mu tento útok oplatila.

Přidejte svůj názor 196 komentářů

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)

Česká středoškolskou unií v Knihovně Václava Havla dne 14. září uspořádala debatu o vzdělávání, ve které vystoupili zástupci pěti parlamentních stran. „Bez vědomí Knihovny se debaty zúčastnila za KSČM poslankyně Marta Semelová,“ uvedl za knihovnu Žantovský, který působil jako tiskový mluvčí i poradce někdejšího prezidenta Václava Havla. 

Právě její přítomnost ale považuje za problematickou. „V duchu odkazu Václava Havla zastáváme toleranci ve veřejné diskusi, a to i vůči názorům a stranám, s kterými nesouhlasíme. Proto jsme a priori účasti zástupce parlamentní KSČM nebránili. Nemůžeme se ale smířit s tím, že ji v diskusi zastupovala soudružka Semelová, která popírá, omlouvá a hájí zločiny komunistického režimu, včetně justiční vraždy Milady Horákové,“ vysvětluje šéf knihovny.

Poukazuje především a dřívější výroky komunistické političky. „Popírání zločinů komunismu je stejně hanebné jako popírání holokaustu a mělo by být také i trestně postižitelné. To, že se osoba tak žalostného charakteru má veřejně vyjadřovat k otázkám výchovy mladé generace, je pak politický skandál, za který je odpovědná i strana, kterou soudružka Semelová reprezentuje,“ tvrdí Žantovský.

„Knihovna Václava Havla se distancuje od celé akce, kterou účast pí. Semelové nenapravitelně znehodnotila, a ze srdce se omlouvá všem, kdo si váží památky obětí komunistického režimu a odkazu Václava Havla. K této omluvě se připojuji i osobně,“ dodal na facebookových stránkách knihovny.

Ke kauze se v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici, vyjádřila i komunistka. „Vyjádření Michaela Žantovského považuji za prokazatelnou ukázku jeho falešných představ o svobodě a demokracii, kterými se tak halasně často zaklíná. Hloupé, antikomunismem zaslepené vyjádření nastavuje zrcadlo jemu a všem dnešním lustrujícím  rádoby demokratům,“ uvedla v reakci Marta Semelová.

Žantovský podle ní řídí instituci, která vznikla a je provozována, díky daru Zdeňka Bakaly. „Je to naprosto paradoxní, že tento člověk si mne dovolí kritizovat a přitom žije z peněz, které byly vytunelovány z OKD. Je vidět, že ne každý zločin je pro něj tak ohavný,“ dodala.

Vstupte do diskuze (196)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Únor 1948 má cenu připomínat, když čelíme fake news, říká historik

19.02.2018 17:33 Praha - Komunistické převzetí moci v únoru 1948 má stále cenu si připomínat a čerpat z něj…

Bratr Ester Ledecké sprostě vynadal ČT: Měli by vás ukřižovat, vy č*ráci!…

19.02.2018 16:30 Praha - S triumfem Ester Ledecké v superobřím slalomu na olympijských hrách v Pchjongčchangu…

Otřesné chování Čechů? Vyhrožování prvňáčkům má dohru

19.02.2018 14:36 Aktualizováno Teplice/Praha - Vyhrožování prvňáčkům v základní škole v Teplicích nejspíše nezůstane bez odezvy.…

Bulvárník Pavel Novotný se naštval kvůli tomu, co se o něm říká. To mě s…

17.02.2018 21:57 Aktualizováno Praha - Pořadem Aféry na televizi Barrandov bude nově provázet Pavel Novotný. Poprvé se na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama