Hanebné chování? Žantovský se tvrdě pustil do Semelové, ta mu to obratem vrátila

Praha – Knihovna Václava Havla v Praze se důrazně distancuje od účasti komunistické poslankyně Marty Semelové v debatě, které se odehrála v prostorách knihovny. Na sociálních sítích to uvedl ředitel knihovny Michael Žantovský. A Semelová mu tento útok oplatila.

Přidejte svůj názor 196 komentářů

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)

Česká středoškolskou unií v Knihovně Václava Havla dne 14. září uspořádala debatu o vzdělávání, ve které vystoupili zástupci pěti parlamentních stran. „Bez vědomí Knihovny se debaty zúčastnila za KSČM poslankyně Marta Semelová,“ uvedl za knihovnu Žantovský, který působil jako tiskový mluvčí i poradce někdejšího prezidenta Václava Havla. 

Právě její přítomnost ale považuje za problematickou. „V duchu odkazu Václava Havla zastáváme toleranci ve veřejné diskusi, a to i vůči názorům a stranám, s kterými nesouhlasíme. Proto jsme a priori účasti zástupce parlamentní KSČM nebránili. Nemůžeme se ale smířit s tím, že ji v diskusi zastupovala soudružka Semelová, která popírá, omlouvá a hájí zločiny komunistického režimu, včetně justiční vraždy Milady Horákové,“ vysvětluje šéf knihovny.

Poukazuje především a dřívější výroky komunistické političky. „Popírání zločinů komunismu je stejně hanebné jako popírání holokaustu a mělo by být také i trestně postižitelné. To, že se osoba tak žalostného charakteru má veřejně vyjadřovat k otázkám výchovy mladé generace, je pak politický skandál, za který je odpovědná i strana, kterou soudružka Semelová reprezentuje,“ tvrdí Žantovský.

„Knihovna Václava Havla se distancuje od celé akce, kterou účast pí. Semelové nenapravitelně znehodnotila, a ze srdce se omlouvá všem, kdo si váží památky obětí komunistického režimu a odkazu Václava Havla. K této omluvě se připojuji i osobně,“ dodal na facebookových stránkách knihovny.

Ke kauze se v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici, vyjádřila i komunistka. „Vyjádření Michaela Žantovského považuji za prokazatelnou ukázku jeho falešných představ o svobodě a demokracii, kterými se tak halasně často zaklíná. Hloupé, antikomunismem zaslepené vyjádření nastavuje zrcadlo jemu a všem dnešním lustrujícím  rádoby demokratům,“ uvedla v reakci Marta Semelová.

Žantovský podle ní řídí instituci, která vznikla a je provozována, díky daru Zdeňka Bakaly. „Je to naprosto paradoxní, že tento člověk si mne dovolí kritizovat a přitom žije z peněz, které byly vytunelovány z OKD. Je vidět, že ne každý zločin je pro něj tak ohavný,“ dodala.

Vstupte do diskuze (196)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reklamní vůz uprostřed kluziště v Brně musí pryč, vadí památkářům

13.12.2017 05:55 Brno - Reklamní automobil umístěný na kašně uprostřed mobilního kluziště na Moravském náměstí v…

Horáčkova výzva se šíří mezi české osobnosti: Svěrák, Pithart, Pafko i…

12.12.2017 14:03 Aktualizováno Praha - Poslanci by dnes měli jednat o členech 11 komisí, volba předsedů se uskuteční později.…

Rozruch kolem Kroupovy reportáže o Agrofertu nekončí: V rozhlase se…

12.12.2017 08:47 Praha - Investigativního novináře Janka Kroupy se kvůli jeho reportáži o Agrofertu a následnému…

Kajínek promluvil: Všechny je zabiju a bude klid. Chtěli, abych kandidoval…

11.12.2017 11:24 Aktualizováno Praha – Televize Prima odvysílala poslední dál kontroverzního seriálu Já, Kajínek. V něm…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama