Hoax vyvrácen: Jak je to s Kalouskovým "Čapím hnízdečkem"?

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek čelí pomluvám, že vlastní luxusní vilu, už několik let. Sám tyto debaty nebere příliš vážně, server Manipulátoři se ale rozhodl, že přinese důkaz, jak to s Kalouskovým "Čapím hnízdečkem" je doopravdy.

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Miroslav Kalousek v pořadu Partie na Primě

Hoaxy a dezinformace nejvíce bují v prostoru sociálních sítí, z nichž často čerpají i seriózní česká média. Jiné se šíří prostřednictvím hromadně zasílaných e-mailů. A tak se mohla stát, že i vám sem tam přijde podivný e-mail. Například o tom, že Miroslav Kalousek vlastní luxusní sídlo. Přílohou takového mailu je také prezentace z programu Power point, která sídlo důkladně popisuje. 

Podle serveru Manipulátoři.cz, který se zabývá vyhledáváním a vyvracením hoaxů, je cílová skupina pro takové zprávy zejména starší generace, "která si neověřuje fakta a navykla si na moderní trendy jakou jsou například sociální sítě." 

E-mail, který se v současnosti šíří, prý zřejmě naráží na kauzu Čapí hnízdo šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten čelí podezřením, že při stavbě areálu podvodně využil systém dotací. Prezentace o Kalouskově "Čapím hnízdečku" nabízí sérii fotografií jeho údajného sídla. Na jedné fotografii je dokonce vložena postava Miroslava Kalouska - jde ale o pouhou fotomontáž. 

Podle Manipulátorů jde o fotografie luxusního sídla v Liverpoolu za 4,75 milionů liber. Jde o sídlo, jehož hlavní část je vsazena do podzemí, objekt disponuje také přistávací drahou pro vrtulníky nebo fotbalové hřiště. 

Už dříve v tomto roce se po sociálních sítích šířily zprávy o Kalouskově luxusní vile v Bechyni. Tyto příspěvky byly vždy doplněny o fotografie s velmi nákladně vybavenými exteriéry i interiéry plné palem. Nebezpečí těchto nepodložených zpráv spočívá v tom, že se lehce sdílejí a lehce přeposílají desítkám vašich přátel. 

Je pravdou, že Miroslav Kalousek skutečně v Bechyni sídlo má, ovšem bez palem, přistávacích drah i fotbalového hřiště. Kalousek je majitelem třetiny rodinného domu v Bechyni a zároveň v Praze obývá podnájem. K debatám o Kalouskových nemovitostech v minulosti přispěl i předseda hnutí ANO Babiš, když na jedné z debat s vysokoškoláky Kalouska na dálku vyzval "Něch poví, kde bydlí!"

Na fotografie a popis údajné Kalouskovi vily se můžete podívat na následujícím odkazu: ÚDAJNÁ KALOUSKOVA VILA

Vstupte do diskuze (59)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Digitalizovaný záznam procesu se Slánským bude odvysílán

21.05.2018 18:11 Praha - Český rozhlas převedl všech 183 nalezených magnetofonových pásků se záznamem procesu s…

Dvě děti na koloběžce vjely pod auto, jedno je zraněné vážně

21.05.2018 17:43 Brandýs nad Labem (u Prahy) - Dvě děti školního věku se dnes odpoledne v Brandýse nad Labem u Prahy…

V Mostě kvůli kamení málem vykolejila tramvaj, daly ho tam děti

21.05.2018 15:55 Most - Kvůli kamení naskládanému na kolejích mohla před několika dny vykolejit v Mostě tramvaj.…

Nesmíme dopustit zasévání zla. Vondráček v Terezíně připomněl hrůzy nacismu

20.05.2018 12:17 Terezín (Litoměřicko) - Hrůzy nacismu musíme stále připomínat a říkat o nich budoucím generacím. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama