Český youtuber vyzpovídá Junckera, ptát se ho můžete i vy

Praha/Brusel - Unikátní příležitost se naskytla českému youtuberovi Karlu Kovářovi (Kovy), který bude ve čtvrtek jako jeden z trojice youtuberů zpovídat šéfa Evropské komise Jean-Claude Junckera. K tomu, na co se ho zeptá, můžete ale přispět i vy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Jean-Claude Juncker, předseda Evropské komise

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se po vzoru ostatních politiků rozhodl absolvovat online rozhovor, který budou moderovat známí youtubeři. Jedním z nich bude i Čech Karel Kovář, který na Youtube vystupuje pod jménem Kovy. Ve svých videích se často zaměřuje i na celospolečenská a politická témata, která pojímá humornou formou. 

Kromě Youtube kanálu bude rozhovor přenášet také televizní stanice Euronews. Junckera se bude kromě českého youtubera tázat také Abdel en Vrai z Belgie a Diana zur Löwen z Německa. Otázku Junckerovi můžete zaslat také vy. Zajímá vás jeho názor na brexit, nezávislost soudnictví v Polsku nebo utečenecká krize? Můžete se předsedy zeptat. 

Interview začne ve čtvrtek ve dvě hodiny odpoledne. Pokud se chcete Junckera na něco zeptat, můžete využít formulář na serveru Debating Europe ZDE (proklikněte na "Join the debate" na pravé straně). Není to poprvé, co Juncker odpovídal na otázky mladých youtuberů. Podobný rozhovor absolvoval už loni na podzim. Tehdy ho zpovídali youtubeři z Německa, Francie a Polska. 

K zaslání otázek už vybídl sám youtuber Kovy na svém twitterovém účtu. Euronews se těší na "tvrdé otázky" na předsedu Evropské komise. Dvacetiletý youtuber Kovy má na svém kanále přes půl milionu odběratelů, jeho nejsledovanějším videem je parodie na hit letošního léta Despacito. 

Jeho tvorba se zakládá na tzv. infotainmentu (propojení informací a zábavy, které má většinou za cíl vzbudit určité emoce) a pomocí videí se snaží bořit předsudky ve společnosti. V roce 2016 dostal Kolář ocenění Bloger roku a časopisem Forbes byl označen za 17. nejvlivnějšího Čecha na sociálních sítích v roce 2016.

Juncker bude i na Kovyho otázky odpovídat jen den poté, co přednese v Evropském parlamentu ve Štrasburku důležitý projev o stavu unie. Živý přenos lze shlédnout také na facebookové stránce Evropské komise. 

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman dezorientuje voliče, ti ztrácejí povědomí o tom, co je dobré a co…

15.09.2017 22:42 Aktualizováno Praha – Známý novinář a komentátor Jaroslav Kmenta označil Českou republiku za Republiku Kmotrů.…

Hanebné chování? Žantovský se tvrdě pustil do Semelové, ta mu to obratem…

15.09.2017 16:48 Aktualizováno Praha – Knihovna Václava Havla v Praze se důrazně distancuje od účasti komunistické poslankyně…

Za zveřejnění fotky zloděje pokutu? Autoři předvolebních bilboardů se…

15.09.2017 12:25 Praha – Sportovní komentátor České televize Michal Dusík se umí velmi trefně vyjádřit nejen k…

Fenomén Kajínek: Jeho autogramiáda v pražském knihkupectví vyvolala vlnu…

15.09.2017 08:15 Praha - Na facebookové stránce knihkupectví Dobrovský lidé vyzývají k bojkotu této prodejny a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama