Realisté spouští akci Záchrana hospod, jídlo a nealkoholické nápoje chtějí zdanit 10 procenty

Praha – Realisté pod vedením mentora Petra Robejška chtějí zachránit hospody. Docílit toho chtějí snížením daně na jídlo a nealkoholické nápoje v hospodách na 10 procent. Pravicová strana bude mít přitom vstup do Sněmovny velmi problematický, průzkumy veřejného mínění ji šanci nedávají.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Restaurace, ilustrační fotografie

Politický subjekt Realisté v pondělí spouštějí akci s názvem Záchrana hospod. Strana chce vyvinout dostatečně silný tlak na to, aby došlo k přeřazení jídla a nealkoholických nápojů do nejnižší, tedy desetiprocentní sazby DPH.  Má jít o „kompenzaci hospodským za státní buzeraci, které jsou poslední čtyři roky vystaveni,“ stojí v tiskovém sdělení Realistů.

Do projektu chtějí Realisté zapojit co nejvíce provozoven restaurací, kaváren a hospod z celého Česka. Pomoci by jim v tom měli speciální webové stránky.

„Cílem Realistů je získat co největší veřejnou podporu a podpisy pod petici, která požaduje přesunutí stravovacích služeb a podávání nealkoholických nápojů do nejnižší sazby DPH 10 %. Tento krok by měl pomoci těm, kteří jsou stále více podrobováni šikaně ze strany státu,“ stojí ve zprávě.

Za současným stavem prý stojí i aktivity Evropské unie v kombinaci s vnitrostátními zákony a jejími neustálými novelami. Vyhlášky a nařízení prý znamenají pro hotely, restaurace, hospody a kavárny takovou zátěž, která tento segment doslova existenčně ohrožuje. „Největší problémy způsobila kombinace vysokého zdanění legálních poskytovatelů pohostinských služeb, zavedení EET, zákazu kouření a odpovědnosti hostinského za chování hosta,“ vyjmenovávají Realisté.

„Nechceme, aby jeden z tradičních rysů naší kultury zanikl jen proto, že stát se chová jako zbojník.  V hospodě, restauraci či kavárně jíme a pijeme. Ale hlavně se v ní potkáváme se svými přáteli, sousedy, známými. Řešíme, co nás zajímá, co nás pálí, rodinu, politiku, prostě vše, čím žijeme. Je to součást českých tradic a ty bychom měli chránit. Provozovatelé nesmí být trestáni za svou pracovitost a státem likvidováni.,“ dodává mentor a zakladatel Realistů Petr Robejšek. Realisté si navíc uvědomují kritickou situaci na českém venkově, kde obce čelí masivnímu vylidňování. Zavření hospod by k tomuto neblahému trendu jenom přispělo.

Do kampaně strany se k dnešnímu dni přes webový formulář zapojilo už přes 150 restauračních zařízení. Realisté budou zapojeným podnikům pravidelně zasílat propagační materiály a petiční archy s cílem toho, aby každá taková hospoda mohla být zároveň petičním místem. Realisté si v předvolebních průzkumech zatím nevedou příliš dobře. Zatím poslední průzkum společnosti MEDIAN přisuzuje Realistům volební výsledek okolo 1,5 procenta.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MFF Karlovy Vary ztratil největšího sponzora. Generální partner ČEZ s ním…

16.03.2018 17:30 Aktualizováno Praha - Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF), energetická…

Žalobci nenapadli žádné podezřelé rozhodnutí Elischera

16.03.2018 14:50 Praha - Státní zástupci nepodali dovolání v žádném z případů, kvůli jejichž zmanipulování čelí…

Boj o ČT: Soukup lže, snaží se vzbudit v lidech závist. My nejsme…

16.03.2018 14:19 Aktualizováno Praha - Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) se důrazně ohradila proti slovům šéfa TV…

ĆT chce na Barrandov poštvat právníky? Soukup se naštval a přešel do…

16.03.2018 13:52 Praha – Spor mezi TV Barrandov a Českou televizí jen tak neskončí. Poté, co moderátor Jaromír…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama