Šlechtová vysvětluje odstrčení Rossiho: Chtěla jsem mu jen popřát hodně štěstí + VIDEO

Brno - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) se vyjádřila k hojně sdílenému videu ze závodů MotoGP v Brně, kde se snaží dostat k hvězdnému závodníkovi Valentinu Rossimu. Uvedla, že mu jen chtěla popřát štěstí.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Ministryně Karla Šlechtová na MotoGP v Brně

O víkendu proběhal už tradiční Velká cena Brna na tamním závodním okruhu. Kromě samotného závodu ale diváky zaujala aktivní fanynka italské závodní hvězdy Valentina Rossiho. Šlo o ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou, která závodníka nechtěla nechat odejít. Závodník tak neúnavnou Šlechtovou musel odstrčit rukou. 

K incidentu došlo před startem závodu, kdy jsou jednotliví závodníci obklopeni členy svého týmu. 

S informací nejprve přišla některá italská média, například server sproftair.it, který chování "fanynky" odsoudil. Prý není možné, aby startovní rituál závodníků narušovali fanoušci. 

"Tak ta situace na MotoGP byla trochu nešťastná. Chtěla jsem jen Rossimu, podobně jako ostatním, popřát před startem hodně štěstí. V tom hluku se nikdo neslyšel, nebylo rozumět, a tak to asi vypadalo, že jsem neodbytná fanynka," napsala ministryně v úterý na svůj facebook. 

To, že by byla neodbytnou fanynkou odmítá. "Rozumím, že soustředění před startem je velmi důležité a ze je Valentino opravdu velká hvězda. Zároveň děkuji např. našemu Karlovi Abrahamovi nebo vítězi - velmi milému p. Marquezovi - za super přijetí!" dodala.

Vysvětlení ministryně ale některé uživatele facebooku nepřesvědčilo. "Když vidím Vaše další foto úlovky z MotoGP, kdy jste "přála" závodníkům hodně štěstí, podezřele jen těm slavným, tak Vám nevěřím ani půl slova. A po shlédnutí videa, kdy Vás Valentino odstrkuje, se cítím trapně. Za dalšího Čecha, který se neumí chovat," napsal k vysvětlení Šlechtové uživatel Petr Rider Novotný. 

Petra Vrbová považuje incident za ostudu v zahraničí. "Že se nestydíte! Další ANO ostuda v zahraničí.... Uvědomujete si, že jste tam nebyla sama za sebe, ale jako ministrině námi placena? Je mi z vás opravdu zle!" napsala. Podle jiných uživatelů "kauza" brzy "vyšumí". 

Vstupte do diskuze (14)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rusko má stále kapacity velmoci, užívá si pozornosti Spojených států, říká…

21.08.2017 15:54 Praha - Politický geograf Michael Romancov se domnívá, že Rusko chce být stále světovou velmocí a…

Miss Léta představila finalistky. Vítězku vybere v září na závodišti Velká…

21.08.2017 15:10 V pátek 18. srpna na tiskové konferenci byly poprvé pohromadě oficiálně představeny finalistky Miss…

OBRAZEM: Pieta za rok 1968 před Českým rozhlasem

21.08.2017 13:03 Praha - Události z 21. srpna 1968 si dnes připomínali politici, vojáci i pamětníci jako už tradičně…

Milé Rusko, válku s Českem jsi prohrálo, hodnotí okupaci marketér Jaroš

21.08.2017 09:32 Praha - Reklamní expert Martin Jaroš porovnává vývoj v Rusku a v Česku od roku 1968, kdy k nám…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama