Zůstaňte doma a jezte salát, aneb 116 věcí, které vám způsobí rakovinu

GLOSA - Každou chvilku se objeví v médiích zpráva, že něco je dobré pro lidské zdraví a něco způsobuje rakovinu. Tyto dva seznamy se až podezřele často prolínají, no to by se z toho jeden zbláznil. Jestli by náhodou nebylo lepší se někde posadit na zadek, žvýkat zeleninu a čekat na zdravou smrt.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Rakovina je všude

Smrt a hlavně rakovina jsou úplně všude. Ve slunci, v pitné vodě, v tabáku, nábytku, v alkoholu, ve výparech z motoru, v solených rybách či v niklu. To je jen malý výběr ze seznamu, který před časem vydali vědci a okopírovala světová média jako Guardian, Mirror, Daily Mail, Telegraph... a hromada dalších. Když si ho pořádně pročtete, tak zjistíte, že je záhodno se na všechno vybodnout. Rakovina je všude.

Co třeba kafe, čokoláda, víno a vajíčka. Proboha nezapomeňte na vajíčka. Stačí si otevřít internet a zjistíte, že kafe vám způsobí všechny známé nemoci... ne, ne, ne. Moment. Proti všem známým nemocem funguje jako zázračný lék. Teď ty vejce. Každý přece ví, že pokud máte problém s cholesterolem, musíte se vejcím absolutně vyvarovat

Kdepak. Vejce vlastně cholesterolu vůbec nevadí. Když hledáte dost dobře, tak zjistíte, že někdo určitě napsal o jejich prospěšnosti a zázračných účincích. 

Střílím tady trochu do vlastních řad. Všechny studie jsou ve jménu vědy, spousta z nich ve jménu tučného grantu. A něco je fakt objektivně pravda. Krabička denně vážně má nějaký vliv na rakovinu plic. Když se třikrát za léto spálíte, vaší kůži to opravdu nepomůže. Hned v druhé řadě za vědcem stojí článkuchtivý novinář, který o každém výzkumu napíše, občas dvakrát, když je okurka.

Na samotném konci celého řetězce je zajímavost lovící konzument, který si všechno rád přečte a pak v hospodě vykládá "já vám chlapi říkal, že flaška červenýho denně je super pro moje srdce." Platí to u všeho a platí to i tady, pravda leží někde uprostřed. Další generace vědců ji budou draze zkoumat, další generace novinářů o ní budou psát a další generace čtenářů o ní budou vyprávět v hospodách.

Jak by řekl můj dědeček: „Než nám začali všechno zakazovat a doporučovat, taky jsme nějak žili.“ Hlavně se z toho nepo***** a nebrat všechno moc vážně. Jinak bychom opravdu nemohli vylézt z domu.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejlepší koupačku na jihu Čech nabízí Lipno

17.08.2017 17:54 České Budějovice - Podle hygieniků je nejlepší voda pro koupání na lipenské přehradě. Konkrétně na…

Existují nadpřirozené bytosti? Ptali jsme se expertů na Yettiho nebo…

17.08.2017 09:26 Kryptozoologie je přinejmenším kontroverzní obor. Zabývá se hledáním a popisováním tvorů, pro…

Dámy z ANO by měly "dostat přes prsty". Černochové se nelíbí nápad…

15.08.2017 09:27 Praha - Poslankyni za ODS Janě Černochové se nelíbí výhrady pražských političek z hnutí ANO, které…

Nutná obrana: Kdy už můžete skončit za mřížemi?

15.08.2017 09:04 Je poměrně snadné se dostat do křížku se zákonem, pokud neznáte základní pravidla přiměřené obrany.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama