"Čapák" se odkládá, OLAF ho zřejmě nestihne prošetřit do voleb

Brusel - Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) zřejmě nestihne prošetřit kauzu dotací na areál farmy Čapí hnízdo šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Za odkladem vyšetření stojí výměna na postu ředitele této instituce.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Čapí hnízdo je areál, který se nachází v části obce Dvůr Semtín v katastrálním území Tomice u Votic v obci Olbramovice ve Středočeském kraji, na okraji Přírodního parku Džbány-Žebrák. Areál staveb, určený k rekreačním a odpočinkovým účelům, vlastní podle zdrojů prostřednictvím několika firem politik a podnikatel Andrej Babiš.

Evropský úřad pro boj s podvody vyhlásil nečekaně výběrové řízení na svého nového ředitele. Současný šéf úřadu Giovanni Kessler končí na postu příští rok. Výběrové řízení si všiml server Neovlivní. 

“Datum uzávěrky pro registraci (uchazečů) je 27. července 2017. Registrace je možná pouze do 12:00 hod. bruselského času,” stojí v úředním věstníku EU.

Dá se očekávat, že vítěz vzešlý z výběrového řízení začne úřadu šéfovat až koncem letošního roku. A to je důvod, proč se zřejmě nestihne došetření dotační kauzy Babišova Čapího hnízda. V kontroverzním areálu si příští sobotu Andrej Babiš řekne ano se svou dlouholetou partnerkou Monikou. 

Podle zákulisních informací Neovlivní.cz je vysoce pravděpodobné, že úředníci OLAF budou chtít s finálním verdiktem počkat na nového šéfa. Úřad by však měl mít už všechny klíčové informace, které byly potřeba k rozhodnutí. Jeho pracovníci před nedávnem sbírali poslední svědectví a důkazy v Praze. 

OLAF je nezávislým subjektem, který působí v rámci Evropské komise. Jeho posláním je chránit finanční zájmy Evropské unie vyšetřováním daňových podvodů či korupčních případů. Úřad funguje od roku 1999 a mezi jeho zaměstnance patří řada policistů, celníků či právníků. Současný ředitel Kessler je ve své funkci od roku 2011.

Andrej Babiš čelí podezření, že jeho koncern Agrofert v roce 2008 formálně převedl farmu na jiného majitele, protože Agrofert by dotaci na stavbu v hodnotě 50 milionů nezískal. Případem se zabývají i čeští kriminalisté. 

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Namyšlený idiot, co svému otci nesahá ani po kotníky? Brzobohatý se pustil…

21.01.2018 21:43 Aktualizováno Praha - Hudebník a skladatel Ondřej Brzobohatý se v posledních dnech opakovaně vyjádřil k politické…

OBRAZEM: Při požáru hotelu v Praze umírali lidé

20.01.2018 21:51 Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé.…

VIDEO: Šmicer, Chovanec, Siegl. Sportovní legendy mají jasno, koho budou…

20.01.2018 20:09 Aktualizováno Praha - Vedle herců a zpěváků se k prezidentským volbám vyjadřují také sportovci. Fotbalové a…

VIDEO: Chceme na Hrad Miloše, statečného zbrojnoše. Kontroverzní zpěvačka…

20.01.2018 15:09 Aktualizováno Praha – Zpěvačka Olivia Žižková na sebe upozornila protiimigrantským songem „Evropo dýchej", který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama