Nechutné, muslimové si u vás myjí zadky. Kde je nějaká hygiena? Fotka z pražského aquaparku vyvolala peklo

Praha – Doslova bouři vyvolala nejen na sociálních sítích fotografie dvou muslimek v burkinách, které se se svými dětmi koupaly v bazénu v Aquapalace Praha v Čestlicích. Jeden z návštěvníků byl natolik pobouřen přítomností zahalených žen, že vše nafotil a zveřejnil. Na facebookovém profilu aquaparku se pak rozhořela bouřlivé diskuze.

Přidejte svůj názor 91 komentářů

Tobogán - ilustrační foto

Uživatel s přezdívkou Izzy Cloud zveřejnil fotografii dvou zahalených muslimek v bazénu. Označil to za nechutné a uváděl také, že hrozí nebezpečí infekce či „odpálení“. „Údajně se do bazénu nesmí ve volných plavkách nebo v kraťasech, ale v teroristickém hábitu jo,“ zlobil se a vyzval všechny, aby kvůli tomu napsali stížnost vedení aquaparku, protože „tento hnus není možno tolerovat,“ dodal.

Lidé si vzápětí začali stěžovat na facebookových stránkách Aquapalace Praha. „Muslimové si u vás myjí zadky v těch svých burkinách, fuj,“ zlobil se jeden z uživatelů. „Fotky se šíří jako lavina a jsem za to rád, do vašeho špinavého aquapalace už nikdy nepojedu,“ dodal další. „Už zase se vám tam koupou Arabky v burkach, navzdory loňskému nařízení z hygienické kontroly. Chcete platit mastnou pokutu?“ ptal se na sociálních sítích Pavel Coimbal.

„Buzerujete lidi kvůli plavkám, jaké mohou být a jaké ne, a pak necháte tyhle prasata koupat v propoceném oblečení!!! Tady plavčíci selhali! Kde je nějaká hygiena?“ zuřil uživatel Zdeněk Seidl. „Jsem zklamán, že se u vás koupou muslimky ve špinavém oblečení! Také doufám, že mě tam pustíte v montérkách. Už nikdy k vám nikdo z naší rodiny nepřijde. Je to humus!“ dodal další naštvaný Čech.

Na záplavu komentářů musel zareagovat také aquapark, který na facebooku zveřejnil oficiální prohlášení k celé „kauze“. „Hygiena a bezpečnost návštěvníků pro nás jsou a vždy budou prioritou. Koupání v jakémkoliv venkovním oblečení je striktně zakázáno naším Domovním řádem. V případě, že se s něčím podobným naši návštěvníci setkají, mohou kontaktovat náš personál, který zjedná nápravu. Plavčíci pravidelně vizuálně kontrolují sporné oděvy. Všichni návštěvníci musí dodržovat stejné hygienické zásady,“ uvedli zástupci Aquapalace Praha.

„Zvláštním bodem jsou však novinky posledních let, jako například koupací trička nebo burkini, tedy koupací oděvy zahalující větší část těla. Některé modely zakrývají i hlavu, což je vidět na pořízených fotografiích. Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha. V tomto případě klientky nic neporušují,“ zastal se aquapark muslimek.

Tento přístup pak celá řada diskutujících ocenila. „Děkuji Vám za váš postoj směrem k přizdis*čovi, co si bez dovolení fotil vaše zákaznice v burkinach a pak z tepla domova jako správná udavačská nula "zaútočil". Připomíná mi to historický povzdech Rainharda Haydricha, kdy si stěžoval, že Češi se navzájem udávají tak moc, že gestapo nemá šanci každé udání stihnout důkladně prošetřit, uvedla uživatelka Martina Julie Puchmidratkova.

„Vážení zaměstnanci Aquapalace Praha, chtěl bych vám pogratulovat, že jste se nenechali strhnout vlnou rasistických a xenofobních poznámek ohledně muslimských klientů a burkin,“ napsal uživatel Matěj Stošek.

„Náhodou jsem tam včera byl taky...... ty ženy akorát tady ponižujete a většinou se tady ozývají samá hovada, kteří si potřebuji něco dokazovat... měli na sobě normální koupací věcí... a nikdo z vás tady nepoukazuje na ty dobytky, kteří když jsou ze šaten tak se neumyjí a nebo mraky Čechů, co se koupají v tričkách...“ dodal návštěvník aquaparku Kuba Hubáček.

Vstupte do diskuze (91)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovák se utopil v rybníku na Třebíčsku

23.07.2017 15:37 Třebíč - V rybníce na Třebíčsku se utopil osmatřicetiletý Slovák. K události došlo v sobotu po…

Česko jako země robotů? Už teď je využívá téměř čtvrtina firem

23.07.2017 14:43 Praha - Z České republiky se stává země robotů. Už nyní je při výrobě využívá téměř čtvrtina…

Brno se snaží udělat z občanů lepší lidi. Jaké příběhy za první dna týdny…

23.07.2017 13:11 Brno - Policie moravské metropole už čtrnáct dní na svých internetových stránkách zveřejňuje každý…

Profesor Lukeš vyslal vzkaz českým nenávistníkům migrantů. Sílu USA tvoří…

21.07.2017 14:09 Praha - Český profesor historie Igor Lukeš by každého odpůrce migrace poslal na chodby amerických…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama