Spalničky se rychle šíří, nemocnice v Ostravě zakázala návštěvy

Ostrava - V Moravskoslezském kraji přibývá lidí nakažených spalničkami. Krajská hygienická stanice jich v Ostravě eviduje 69, z toho 36 dětí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nemoc, bolest, ilustrační foto

ČTK to dnes řekla ředitelka stanice Helena Šebáková. Od počátku týdne přibylo v kraji 18 nakažených. Mluvčí Městské nemocnice Ostrava David Račák řekl, že nemocnice dnes kvůli spalničkám vyhlásila až do odvolání zákaz návštěv malých dětí na oddělení dětského lékařství.

"Oddělení jsme uzavřeli z preventivních důvodů, abychom zabránili šíření nemoci. V tuto chvíli na oddělení nemáme žádného pacienta. Byla u nás čtyři dny holčička, kterou jsme s potvrzenými spalničkami odeslali do nemocnice v Opavě. Spalničkami nám ale onemocněla paní doktorka," řekl Račák.

Šebáková uvedla, že mezi evidovanými případy je 11 zdravotnických pracovníků. "Celkem 53 případů onemocnění spalničkami bylo laboratorně potvrzeno, dále je hlášeno 16 klinických případů," uvedla ředitelka.

Nejvíce nemocných, celkem 25, je mezi lidmi nad 30 let. Druhou nejpostiženější věkovou skupinou jsou děti do jednoho roku, kterých onemocnělo 17, mezi dětmi od jednoho roku do čtyř let je v kraji 13 pacientů. Nejvíce nemocných - celkem 53 - je z Ostravy. Jediným okresem kraje, kde se zatím spalničky neobjevily, je Bruntál.

Spalničky jsou vysoce infekční nemoc, která se šíří kapénkami. Onemocnění začíná horečkou, kašlem, rýmou, světloplachostí a zarudnutím očních spojivek. V ústech na sliznici tváří se mohou objevit bělavé tečky se zarudlým okolím. Onemocnění se může komplikovat zápalem plic, zánětem středního ucha, vedlejších dutin nosních nebo zánětem mozku.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno kvůli divadelní hře: Muslimka vytahuje z pochvy českou vlajku,…

27.05.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Mezi kritiky kontroverzní inscenace Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku v…

Soudy se se*ou s Rathem, Babiš krade v přímém přenosu, spustil Koller. A…

27.05.2018 21:30 Aktualizováno Praha – Zpěvák David Koller patří k těm umělcům, kteří se čas od času vyjadřují k politickým či…

Prasárny, úchylárny, blbečci v publiku, je nám zle. Přerušení kontroverzní…

27.05.2018 20:14 Aktualizováno Brno - Aktivistům se v sobotu večer podařilo narušit kontroverzní inscenaci Naše násilí a vaše…

Výhrůžky smrtí od Zemanových lidí, nechutné vzkazy manželce. Aktivista,…

27.05.2018 15:28 Aktualizováno Praha - Aktivista Martin Uhlíř, který se proslavil šarvátkou s místopředsedou ČSSD Jaroslavem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama