Žena, která rodila doma, je stabilizovaná. Rodina zvažuje stížnost na policii

Brno - Stav ženy, která ve čtvrtek překotně rodila doma, je stabilizovaný. Rodina ale zvažuje stížnost kvůli postupu policie. Dítě zemřelo po porodu i přes zásah záchranářů.

Přidejte svůj názor 85 komentářů

Ilustrační foto

Žena podle výkonné ředitelky Unie porodních asistentek Kateřiny Hájkové Klíčové plánovala porod v porodnici a docházela na pravidelné prohlídky do porodnice. Ve čtvrtek nad ránem začala mít kontrakce. "Jednalo se o takzvaný překotný porod, takže se dítě narodilo doma velice rychle," uvedla Hájková Klíčová.

Porodní asistentka, která o ženu pečovala v těhotenství, byla podle ní při porodu s rodinou v telefonickém kontaktu a doporučila zavolat záchrannou službu. "Dítě bohužel po přestřižení pupeční šňůry přestalo dýchat a záchranářům se ho nepodařilo oživit," uvedla Hájková Klíčová.

Rodina podle MF Dnes zvažuje stížnost na postup policie. Policisté podle deníku totiž poté, co dorazili na místo a nafotili a prohledali dům, přikázali manželovi a porodní asistentce, která mezitím dorazila, aby odjeli k výslechu na služebnu. "Muž to odmítl, protože chtěl za ženou do nemocnice v Boskovicích. Záchranáři ji odvezli ještě předtím, než prohlásili dítě za mrtvé, a chtěl jí to říct," popsala deníku Kateřina Hájková Klíčová, která zná podrobnosti události.

Ženu ve vážném stavu odvezli záchranáři do nemocnice. "Na místě zasahovaly tři výjezdové skupiny s lékařem, a to včetně neonatologa specialisty. Matka byla posádkou s lékařem ošetřena, zaléčena a ve velmi vážném stavu transportována do nemocnice k hospitalizaci," uvedla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Stav ženy je nyní stabilizovaný. "Včera po operačním výkonu byla tato pacientka přeložena na oddělení ARO k jednodenní hospitalizaci, a v dnešních ranních hodinách byla ve stabilizovaném stavu přeložena zpět na gynekologii," uvedl Zemánek.

Úmrtí dítěte při porodu doma řeší policie. "Mohu potvrdit, že jihomoravští policisté vyšetřují případ úmrtí novorozeného dítěte při porodu v místě bydliště," uvedl ve čtvrtek bez bližších podrobností policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Vstupte do diskuze (85)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno kvůli divadelní hře: Muslimka vytahuje z pochvy českou vlajku,…

27.05.2018 22:01 Aktualizováno Praha - Mezi kritiky kontroverzní inscenace Naše násilí a vaše násilí v Divadle Husa na provázku v…

Soudy se se*ou s Rathem, Babiš krade v přímém přenosu, spustil Koller. A…

27.05.2018 21:30 Aktualizováno Praha – Zpěvák David Koller patří k těm umělcům, kteří se čas od času vyjadřují k politickým či…

Prasárny, úchylárny, blbečci v publiku, je nám zle. Přerušení kontroverzní…

27.05.2018 20:14 Aktualizováno Brno - Aktivistům se v sobotu večer podařilo narušit kontroverzní inscenaci Naše násilí a vaše…

Výhrůžky smrtí od Zemanových lidí, nechutné vzkazy manželce. Aktivista,…

27.05.2018 15:28 Aktualizováno Praha - Aktivista Martin Uhlíř, který se proslavil šarvátkou s místopředsedou ČSSD Jaroslavem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama