Zeman to pořádně schytal: O Vlkovi lže, tvrdí arcibiskupství. Je to trapné, vede lacinou volební kampaň, kritizuje jej duchovní

Praha – Prezident Miloš Zeman při své návštěvě Středočeského kraje mimo jiné promluvil o tom, proč se osobně nezúčastnil pohřbu kardinála Miloslava Vlka. Za svoje slova se ale téměř okamžitě stal terčem kritiky ze strany církve.

Přidejte svůj názor 107 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Vlk zemřel po těžké nemoci 18. března ve věku 84 let. Zeman připomněl, že na jeho pohřeb poslal smuteční věnec. Učinil tak proto, že prezident má uctít památku kardinála, uvedl.

Prozradil také, že měl k neúčasti na pohřbu hned dva důvody. Vlk také loni vyzval k neúčasti na oslavách státního svátku kvůli okolnostem neudělení vyznamenání někdejšímu osvětimskému vězni Jiřímu Bradymu, příbuznému ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL). Zeman uvedl, že jde o svátek českého státu, nikoliv prezidenta republiky. „Já jsem nevyzýval k neúčasti na jeho pohřbu, pouze jsem tam nešel sám," řekl.

„Pan kardinál byl zásadním příznivcem církevních restitucí a já nejsem, protože se domnívám, že církevní restituce jsou přehnané," prohlásil také prezident. Vlk prý porušil slova svého předchůdce kardinála Františka Tomáška, že restituce skončily rokem 1991 a církev už nic dalšího nebude požadovat.

Proti tomu se ale ostře ohradilo pražského arcibiskupství, podle kterého Zeman lže. „Podle prezidenta měl kardinál Tomášek slíbit, že církevní restituce skončily v r. 1991 Jedná se o lež, Tomášek nikdy nic podobného neřekl,“ uvedlo arcibiskupství na svém twitteru.

Zemana za jeho prohlášení kritizoval také římskokatolický duchovní a pomocný biskup pražský Mons. Vávlav Malý. „Vyjádření pana prezidenta v Úholičkách o důvodech jeho neúčasti na pohřbu kardinála Vlka je trapné. Oportunisticky vytáhl dokola omílané téma církevních restitucí. Vede podbízivou a ideově lacinou volební kampaň,“ napsal na facebooku duchovní.

Vstupte do diskuze (107)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Namyšlený idiot, co svému otci nesahá ani po kotníky? Brzobohatý se pustil…

21.01.2018 21:43 Aktualizováno Praha - Hudebník a skladatel Ondřej Brzobohatý se v posledních dnech opakovaně vyjádřil k politické…

OBRAZEM: Při požáru hotelu v Praze umírali lidé

20.01.2018 21:51 Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé.…

VIDEO: Šmicer, Chovanec, Siegl. Sportovní legendy mají jasno, koho budou…

20.01.2018 20:09 Aktualizováno Praha - Vedle herců a zpěváků se k prezidentským volbám vyjadřují také sportovci. Fotbalové a…

VIDEO: Chceme na Hrad Miloše, statečného zbrojnoše. Kontroverzní zpěvačka…

20.01.2018 15:09 Aktualizováno Praha – Zpěvačka Olivia Žižková na sebe upozornila protiimigrantským songem „Evropo dýchej", který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama