Ostrava je na nohou: Město zrušilo pietu za Špinarovou, zuří její syn. Co na to magistrát?

Ostrava – Syn nedávno zesnulé zpěvačky Věty Špinarové Adam Pavlík tvrdí, že ostravský magistrát nařídil organizátorům pietní akce za zpěvačku, aby pomníček umístěný na Masarykově náměstí co nejdříve zlikvidovali. Město se ale hájí, prý to není pravda.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Věra Špinarová

Příznivci Very Špinarové se s ní mohou rozloučit dopoledne 1. dubna v Ostravě. Smuteční síň krematoria ve Slezské Ostravě jim bude zpřístupněna od 09:00 do 12:00.

Fanoušci také celý týden nosí svíčky a květiny na pietní místo, které vzniklo na Masarykově náměstí v centru města. Právě toto místo teď ale vyvolalo bouřlivé debaty. Podle Pavlíka Ostrava nařídila, aby bylo urychleně uklizeno.

„Teď jsem se dozvěděl, že Magistrát města Ostravy oslovil organizátory vzpomínkové akce pro moji maminku na Masarykově náměstí. Že akce byla neohlášená a že na ni neměli povolení. Musí co nejdříve svíčky a ostatní vzpomínkové věci odstranit a paní si to přijde osobně zkontrolovat. Nedejbože, aby na soše zůstal kousek vosku,“ uvedl na sociálních sítích syn zpěvačky.

„Nevím, jestli je to odveta za to, že jsem odmítl rezervovat 2 místa na sedění na posledním rozloučení pro pana primátora a jeho náměstka, nebo prostě lidé a vedení na magistrátu jsou tak hloupí, že si zatím ještě neuvědomili, že odešel žena, kterou celá Ostrava neskutečně milovala a která toho pro Ostravu udělala tolik, co tito lidé nestihnou do konce života. Nebudu teď tady popisovat další věci,ale ani ve snu by mě nenapadlo,že největší překážkou v uspořádání pohřbu mé maminky bude město OSTRAVA!!!“ dodal rozzlobeně.

Pavlíkův status mezitím mnohé pobouřil. Lidé město kritizují a tvrdí, že by se mělo stydět. Prý jde o ostudu, kterou radním místní jen tak nezapomenou.

Město Ostrava se ale brání a nařčení odmítá. „Jedná se o velké nedorozumění. Organizátor akce se neobrátil na Magistrát města Ostravy, jak je výše uváděno, ale obrátil se na náš městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, který je v téhle záležitosti kompetentním úřadem. S organizátory jsme domluveni, že po uskutečnění oficiálního rozloučení s paní Věrou Špinarovou zajistí úklid pietního místa. Pokud bude třeba místo dočistit, případně i zajistit úplný úklid, z velké úcty k paní Věře Špinarové zajistíme tento úklid my, prostřednictvím našich technických služeb," řekla mluvčí obvodu Jana Pondělíčková pro web tn.cz.

Sám primátor Ostravy Tomáš Macura po úmrtí zpěvačky uvedl, že „se tato zpráva musela dotknout každého Ostravana“. „V neděli 26. března zemřela ve věku 65 let populární ostravská zpěvačka Věra Špinarová. Malá vzrůstem, velká hlasem, osobnost, která si dokázala získat snad každého člověka. Obdivovali ji umělci, zástupci kulturní scény, členové společenských elit i řadoví dělníci a horníci, k nimž měla obzvlášť vřelý vztah. Milovala ji celá Ostrava, k níž se po celý život hlásila a kterou vždy podporovala, například při kandidatuře na získání titulu Evropské hlavní město kultury 2015. Nezapomenutelný hlas Věry Špinarové umlkl. Chtěl bych jménem města Ostravy i jménem svým vyslovit všem pozůstalým, přátelům a obdivovatelům upřímnou a hlubokou soustrast. Ostrava nezapomene. Ostrava smutní s Vámi,“ napsal primátor na stránkách města.

Špinarová zemřela 26.4. v neděli v pražské motolské nemocnici, několik dní předtím zkolabovala při koncertu v Čáslavi, měla zástavu srdce. Díky přítomnosti lékařky v sále a rychlému zásahu záchranářů jí byla okamžitě poskytnuta první pomoc a ve vážném stavu byla převezena letecky do motolské nemocnice.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kraus okomentoval obří problém, který trápí celé Česko. Pamatuju si, jak…

21.09.2017 08:36 Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se ve své show vrátil ke dvěma událostem, které hýbou Českou…

Mezi oběťmi ani zraněnými zemětřesení v Mexiku nejsou Češi

20.09.2017 09:02 Praha - Mezi oběťmi ani zraněnými zemětřesení v Mexiku nejsou žádní Češi. ČTK to dnes ráno řekla…

Zeman dezorientuje voliče, ti ztrácejí povědomí o tom, co je dobré a co…

15.09.2017 22:42 Aktualizováno Praha – Známý novinář a komentátor Jaroslav Kmenta označil Českou republiku za Republiku Kmotrů.…

Hanebné chování? Žantovský se tvrdě pustil do Semelové, ta mu to obratem…

15.09.2017 16:48 Aktualizováno Praha – Knihovna Václava Havla v Praze se důrazně distancuje od účasti komunistické poslankyně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama