Tvrdý boj kvůli uprchlíkům? Prachsprostá sviňárna, která se ti jednou vrátí, vzkazuje rozzlobený Brichta Kollerovi

Praha – Politické spory i odlišný postoj k uprchlíkům zasahují také do hudební sféry. Rocker Aleš Brichta tvrdí, že jeho koncert byl přeložen kvůli jinému hudebníkovi – Davidu Kollerovi. A jak dodal, je to sviňárna, která se mu vrátí.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

371

„Hraje u vás Ortel? Na Davida Kollera zapomeňte. Majitelé a dramaturgové těchto prostor si právě navždy zavřeli dveře k managementu Davida Kollera," napsala již před několika měsíci na sociálních sítích agentura Nedori, která Kollera zastupuje.

A jak se zdá, zpěvák myslel toto varování velmi vážně. Rocker Brichta se teď na Facebooku zlobí, že mu byl kvůli Kollerovi přesunut koncert. „Dozvěděl jsem se, že za vynuceným přeložením pražské zastávky koncertu Souboj rebelů z Meet Factory do KD Ládví stojí nátlak Davida Kollera na majitele Meet Factory, údajně kvůli našim koncertům s Tomášem Ortelem," informoval své fanoušky Brichta.

Psali jsme:  

Zpěvák se proto do svého kolegy z branže tvrdě pustil. „Toho Kollera, který své sympatie k nacizmu dával najevo svojí podporou zrušení Benešových dekretů a vrácení majetku fašistúm a válečným kolaborantům. To mi přijde jako vrchol pokrytectví cynismu a arogance," nebral si servítky rozhořčený zpěvák.

Kollerovi proto poslal tvrdý vzkaz. „Davide, to, že nevyjdeš se svými spoluhráči, je problém tvůj a ne celé hudební scény. Tohle byla od tebe prachsprostá sviňárna, která se ti jednou vrátí," dodal na závěr Brichta.

Psali jsme:  

Kollerovi, ale i dalším hudebníkům, kteří s kapelou Ortel odmítají vystupovat, vadí především její údajně xenofobní a rasistické texty, někteří dokonce skupinu spojení s neonacistickou scénou. „Jestliže chtějí vydělávat na nenávisti, strachu a xenofobii, nebudou vydělávat na Davidu Kollerovi," řekl serveru iDnes.cz v té souvislosti Pavel Eichler ze zastupující agentury nedori.

Koller se také vymezuje vůči prezidentu Zemanovi.  „Byl bych rád, kdyby nás vláda netahala na východ. Ať už je to pan Babiš, Klaus nebo dokonce soudruh Zeman," uvedl ostře zpěvák na udílení hudebních cen Anděl. K jeho vyjádření se tehdy přidala například také zpěvačka Lenka Dusilová.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Umělkyně upozorňuje na vylidňující se Krumlov, dostane finanční podporu

26.04.2018 17:54 Český Krumlov - Zastupitelé Českého Krumlova dnes schválili pro umělkyni Kateřinu Šedou na projekt…

Sněmovna rozdá své vyznamenání, mezi adepty jsou například olympionička…

26.04.2018 17:39 Praha - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká, fotbalový brankář Petr Čech a lékař a popularizátor…

Svědkyně promluvila o napadení číšníka: Útočníci se chtěli prát. Viděla…

26.04.2018 11:42 Praha – Číšníkovi, kterého v Praze napadla skupina cizinců, poskytla první pomoc žena, která seděla…

Kraus se rozpovídal problému, který trápí hodně Čechů. A na vyšší místa…

26.04.2018 08:47 Praha - Moderátor a bavič Jan Kraus se na úvod své show zaměřil na problém, který trápí řadu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama