Pozor na koupaliště: Voda se zhoršuje, zákazů koupání přibývá

Praha - Na deseti přírodních koupalištích v Česku platí zákaz koupání. Nově ho hygienici vyhlásili v nádrži Baška na Frýdecko-Místecku. Na několika dalších místech je koupání rizikové.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Důvodem je většinou vysoký výskyt sinic. Vyplývá to z informací krajských hygienických stanic. Některá koupaliště se začátkem školního roku ukončila sezonu, většina jich ale v současném teplém počasí zůstává otevřená.

Vedle nádrže Baška platí zákaz koupání také v rybníku Rosnička na Svitavsku, na přehradě Skalka na Chebsku, ve slepém rameni řeky Moravy Pahrbek u Napajedel, v jezeře Ostrá na Nymbursku nebo v přehradní nádrži Rozkoš na Náchodsku. Už z minulého týdne platí na Vysočině zákaz pro Břevnickou nádrž, rybníky Kachlička a Ředkovec na Havlíčkobrodsku a pro přehradu Sedlice na Pelhřimovsku.

Zvýšený výskyt sinic může způsobit alergie, ale i lehké akutní otravy se střevními a žaludečními potížemi, bolestmi hlavy nebo vážnějšími jaterními problémy.

Hygienici právě kvůli sinicím nedoporučují koupání na třech místech v Jihočeském kraji, a to ve Staňkovském rybníku, Podolsku a Radavě na Orlické přehradě. Lidé by se měli vyhnout i rybníku Valcha na Klatovsku, Nechranické přehradě na Chomutovsku a nově také koupacímu jezírku Škodaland u přehrady České údolí v Plzni. Až na čtvrtý stupeň z pěti se zhoršila kvalita vody v Plumlovské přehradě u Prostějova.

Naopak velmi dobrá voda zůstává ve většině pražských koupališť, příznivá situace panuje také na jižní Moravě.

Témata: Koupaliště | Voda
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

MFF Karlovy Vary ztratil největšího sponzora. Generální partner ČEZ s ním…

16.03.2018 17:30 Aktualizováno Praha - Generální partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary (MFF), energetická…

Žalobci nenapadli žádné podezřelé rozhodnutí Elischera

16.03.2018 14:50 Praha - Státní zástupci nepodali dovolání v žádném z případů, kvůli jejichž zmanipulování čelí…

Boj o ČT: Soukup lže, snaží se vzbudit v lidech závist. My nejsme…

16.03.2018 14:19 Aktualizováno Praha - Asociace režisérů, scenáristů a dramaturgů (ARAS) se důrazně ohradila proti slovům šéfa TV…

ĆT chce na Barrandov poštvat právníky? Soukup se naštval a přešel do…

16.03.2018 13:52 Praha – Spor mezi TV Barrandov a Českou televizí jen tak neskončí. Poté, co moderátor Jaromír…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama