Jiří Vyvadil: Pod Kalouskovým bičem vystupovali poslanci všech stran jako cvičené opice. Neskutečně trapné

Praha - "Dnes dopoledne, kdy jsem si šel zaplavat do Podolí, bylo vidět, že jeden starší člen údržby chce se mnou navázat řeč. Nakonec to nevydržel a zeptal se : Díval jste se včera na Babiše? Po pravdě jsem mu sdělil, že jsem jako advokát byl odpoledne u soudu a k televizi se dostal až kolem 6:00, kdy zrovna svým klasickým hystericky alkoholickým přednesem Miroslav Kalousek zdůvodňoval jakási zmatený návrh, že předseda vlády má odvolat člověka podezřelého z dotačního podvodu coby….a to bylo nejasné, něco s Evropskou unií. A nebyl by to Kalousek, aby ještě několikrát tuto myšlenku čím dál hysteričtěji neopakoval, až jsem měl pocit, že rozkousá mluvítko…" píše advokát a bývalý soudce nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil v komentáři, který poskytl serveru EuroZprávy.cz.

Diskuse: 136

Jiří Vyvadil: Pod Kalouskovým bičem vystupovali poslanci všech stran jako cvičené opice. Neskutečně trapné - anotační foto

A o tom to také je.

Jakmile je v této zemi postaven konflikt mezi Kalouskem a Babišem, je povinností každého slušného člověka se postavit proti Kalouskovi.

To, že všichni poslanci opět naběhli největšímu gaunerovi a hochštaplerovi české politické scény od roku 1990, je neomluvitelné.

S člověkem, který nese odpovědnost za roky ekonomické i sociální stagnace, který sám získal byt nanejvýš pochybným způsobem, a váleli se kolem mrtvoly, za kterým se táhnou kauzy napojené na nejpodivnějšími šíbry při nákupu a prodeji zbraní, by se slušní lidé bavit neměli, měli by ho důsledně ignorovat, jako by nebyl a už vůbec ne s ním spolupracovat.

ČSSD vůbec ztratila sebeúctu. Tento gauner jim svého času odrovnal předsedu Grosse, kterýnic zlého neudělal. Jak vůbec se může tato strana připojit k jakémukoliv návrhu tohoto dle výzkumů nejnenáviděnějšího politika v ČR. ČSSD není pomoci a zaslouží pokračování svého pádu.

Možná ještě více mne šokovali komunisti. Kalousek jimi pohrdá, vyjadřuje se o nich jako o onuci a oni mu za to ještě slouží, aby se zviditelnil. Neskutečné.
Když jsem naznačil onomu dobrému muži, jakými úvahami se vedou mé myšlenky, byl nadšen. Byl to zjevně tradičně velmi levicový člověk a jméno Kalousek u něho způsobovalo tachykardie a selhání obou levicových stran ho zjevně trápilo.

Samozřejmě, že vývoj půjde dál. Jak znám tichošlápka Sobotku a jeho pravou ruku ministra vnitra Chovance, nic bych za to nedal, že spolu už diskutovali myšlenku, jak by měl Šlachta, šéf Útvaru proti organizovanému zločinu zasáhnout. Konec konců, patří u nás k tradici, že tento útvar od dob Kubiceho má zásadní vliv na to, kdo je a kdo není ve vládě. Kubiceho zpráva svého času oslabila Paroubka a k moci se dostal Topolánek, Šlachta s Ištvánem vyvolali kauzu Nečasové a přivedli k pádu Nečasovu vládu (což nepopírám, že jsem radostně přivítal, protože to znamenalo i pád nepřijatelného Kalouska), a nyní by jistě mohl odstranit představitele nejpopupulárnějšího politického hnutí Andreje Babiše.

Už předem vyzývám prezidenta republiky, aby tentokrát nerezignoval na své ústavní právo milosti a zabránil připravovanému puči odstraněním Andreje Babiše.

Ať tak či onak celá politická scéna která se nechala vodit jako pimprdlata Kalouskem a všemi havlistickými novináři selhala a zaslouží si rozmetat.

Ten včerejšek je však také o čemsi jiném.

Tak jako na Slovensku i u nás musíme začít přemýšlet, zda chceme mít v příští Sněmovně stávající politické strany.

Věřím, že většina si minimálně TOP 09 a jejich spojence ve vládě - lidovce přeje vyzmizíkovat. Už to, kdyby nové volby přinesly by bylo triumfem rozumu.

A chtělo by to zřejmě i další subjekty, zejména novou sexy levici, která by odmítla jakoukoliv spolupráci s gaunerskou pravicovou částí spektra TOP 09 i ODS, jak ji prosazuje Sobotka i část vedení KSČM a dokonce by se pokusila tyto strany nahradit.

Tož uvidíme.

Cvičené opice tady nikdo nechce.

Klíčová slova: Vyvadil, Jiří

Diskuse

Jiří Vyvadil: Pod Kalouskovým bičem vystupovali poslanci všech stran jako cvičené opice. Neskutečně trapné

Počet příspěvků: , poslední 26.03.2016 13:04
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

Socialisté se shodli: Evropu ohrožuje neoliberalismus a populismus

03.12.2016 17:15 Praha - Strana evropských socialistů (PES) tvrdí, že Evropa je v ohrožení. Nejvíce ji prý ohrožují...

Za den jsem zvládla i 15 klientů, někteří Češi chtějí divné věci, říká bývalá...

03.12.2016 15:56 Aktualizováno ROZHOVOR – V Česku se v posledních letech šíří trend mladých dívek, které si na studium vydělávají pomocí...

Policie obvinila Zadeha z ovlivňování svědka - anotační foto

Policie obvinila Zadeha z ovlivňování svědka

03.12.2016 15:14 Aktualizováno Brno - Policie obvinila podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha, který je souzený za daňové úniky. Viní jej z...

Záludné ledviny: Většinou nebolí, pak jde o život. Dialýza je zrychlené stárnutí, říká špičkový lékař z IKEM. Pozor na pitný režim a některé minerálky - anotační foto

Záludné ledviny: Většinou nebolí, pak jde o život. Dialýza je zrychlené...

03.12.2016 15:03 Aktualizováno ROZHOVOR – Ledviny většina z nás opomíjí, vždyť bolí jen zcela výjimečně. O závažném onemocnění proto dlouho...

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronické evidence tržeb (EET)?

Hlasovalo 6226 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama