Fanynka Zemana Vičanová žádá hlavu učitelky, která v ČT odsoudila komunismus a Putina. Toto učí malé děti?

Praha/Brno – V posledním vydání pořadu České televize Máte slovo se debatovalo o tom, zda Rusko představuje riziko pro Českou republiku. Do diskuze se zapojila také učitelka z Brna Petra Štěpánová. Ta odsoudila nejen stávajícího ruského prezidenta Vladimira Putina, ale i komunismus. A její vystoupení vzbudilo bouřlivé emoce.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Michaela Jílková v pořadu Máte slovo

„Já vám velmi ráda řeknu, co učím děti. Děti velmi zajímá Hitler, zajímá je 2. světová válka. Čili, co udělaly Spojené státy. Spojené státy osvobodily Evropu od agresora Hitlera," uvedla učitelka v pořadu. „No to si děláte legraci," posteskl si jeden z jejích oponentů. „Tak se naučte dějepis. A můžu vám říci, co mi vzkazují děti, kterých jsem se dneska ptala, co mám vzkázat v televizi. Prosím vás, řekněte tam, ať už skončí komunismus. To jsou desetileté děti. A já jsem řekla - máte pravdu, protože vaše je budoucnost," dodala.

Psali jsme:  

Následně poprosila předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska, který tu vystupoval jako jeden z hostů, jestli je možné v otázce komunismu něco legislativně udělat. „Jste schopni zakázat komunistickou stranu? Tady jde o život," ptala se. „Hanba, co říkáte," ozvalo se z publika jako reakce. Podle Kalouska se to mělo řešit už před 25 roky, teď už to prý nemá smysl. „Dnes se spíš bojím komunistů v jiných stranách," přiznal.

Právě za tato slova se na hlavu Štěpánové snesla ostrá kritika. Pro server Echo uvedla, že jí vzápětí začaly chodit nadávky a výhrůžky fyzickou likvidací. Prý dokonce požádala o policejní ochranu. Do celé věci se zapojila také známá podporovatelka prezidenta Miloše Zemana a proruská aktivistka Jelena Vičanová, která vytvořila petici žádající prošetření vyučovacích metod učitelky.

„Jak může objektivně učit na škole učitelka, která neovládá základní historická fakta k tématu, které zná i běžný vysokoškolsky nevzdělaný občan? Dodržuje tato učitelka školní osnovy nebo vyučuje podle svého vlastního zaujatého fanatického přesvědčení? Proč se žáci této učitelky domnívají, že stále žijí v komunismu, když už 26 let žijeme v demokracii? Jakým právem chce tato učitelka nedemokraticky zakazovat občanům, koho mohou a nemohou volit a proč k tomuto nepřijatelnému jednání vede své žáky?" píše v petici, kterou do pondělního poledne podepsalo asi 2400 lidí.

„Domníváme se, že takovéto vyučovací metody jsou v demokratické společnosti nepřípustné. Žáci mají práva na objektivní a relevantní informaci, nikoliv jen na zjevné pseudopravdy alá osobní názor paní učitelky," dodala v petici Vičanová.

V reakci na to však vznikla také petice, prostřednictvím které lidé učitelce vyjadřují podporu. „My, níže podepsaní, podporujeme paní učitelku 1. st. ZŠ Petru Štěpánovou z Brna, která trpí za své názory vyslovené v pořadu České televize Máte slovo, vysílaném 25.února 2016, kterými se kriticky vyjádřila k prezidentu RF Vladimiru Putinovi, expanzivnímu chování Ruské federace a k politice Komunistické strany Čech a Moravy,", píše autor petice Roman Porteš.

„Od té doby je ostrakizována a denunciována názorovými oponenty. Někteří z nich jí vyhrožují i fyzickou likvidací. Situace dospěla tak daleko, že jí po nahlášení těchto problémů Policii ČR musela být poskytnuta policejní ochrana. Žádáme Policii ČR, aby konala ve smyslu příslušných zákonů a začala trestně stíhat ty osoby, jejichž projevy nenávisti nabádají nebo přímo vyhrožují násilím a smrtí. Jsme přesvědčeni, že způsob, jakým je paní učitelka napadána a ohrožována, je v demokratickém právním řádu nepřijatelný," píše se v dokumentu, který k pondělnímu poledni podepsalo více než 2 tisíce lidí.

Tak uz jsem zaznamenal petici na podporu i pro provereni kompetenci "pani ucitelky" Petry Stepanove, ktera se tak krasne...

Zveřejnil(a) Petr Adam dne 28. únor 2016

Sporu si všiml také poslanec a bývalý člen Úsvitu Petr Adam, který, stejně jako Štěpánová, pochází z Brna. „Tak už jsem zaznamenal petici na podporu i pro prověření kompetencí 'paní učitelky' Petry Štěpánové, která se tak krasně ukázala v pořadu Máte slovo. Každý má právo na svůj názor a rozhodně si za názor nikdo nezaslouží vyhrůžky. Ale kdyby toto mělo učit moje děti, tak ihned další den hledám jinou školu bez takto osvícené slepice. Omlouvám se, ale tohle muselo ven," uvedl ke kauze.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Fanynka Zemana Vičanová žádá hlavu učitelky, která v ČT odsoudila komunismus a Putina. Toto učí malé děti?

Vstupte do diskuze (32)

Doporučujeme

Hladiny řek na Moravě dál stoupají: Někde je už 3. stupeň, starosti dělá…

28.04.2017 15:29 Aktualizováno Ostrava/Přerov - Hladiny řek v Moravskoslezském kraji po nočním dešti stále stoupají, nyní…

Ministr Ťok je Ropákem roku 2016. Antiocena ho pobavila, hned zkritizoval…

28.04.2017 15:05 Praha - Ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) ocenění Ropák roku 2016, kterou mu dnes udělilo hnutí…

Babiš a Sobotka v 90. letech: jak se jejich cesty míjely?

28.04.2017 15:02 Praha – Situace mezi nejvyššími vládními politiky vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO) a premiérem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama