Totalita, komouši, cenzura. Kaufland přelepil billboardy zvoucí na koncert Ortelu a strhlo se peklo

Praha – Vedoucí produkce akce Megakoncert Ortel Libor Šíba na facebookových stránkách uvedl, že společnost Kaufland nařídila, aby byly billboardy, které se nachází buď přímo v obchodech nebo na pozemcích tohoto řetězce a které na tuto akci zvou, přelepeny. Šíba označil tento krok za xenofobní. Kaufland se Brání, že billboardy odstranil, protože byly cílem vandalů

Diskuse: 17

Totalita, komouši, cenzura. Kaufland přelepil billboardy zvoucí na koncert Ortelu a strhlo se peklo - anotační foto

„Z lásky k Česku – slogan, který dnešním dnem začal smrdět!" uvedl na sociálních sítích Šíba, který si stěžuje, že Kaufland nechal i přes platnou smlouvu přelepit plakáty, které zvaly na velký koncert kontroverzní skupiny Ortel. Tento krok označil za nedemokratický a xenofobní. „Fanatismus který nemá s demokracií naprosto nic společného pokračuje. Všechny billboardy které jsou umístěny v Kauflandu, popř v prostorách u těchto obchodních domů budou s okamžitou platností během dneška zaslepeny. Také máte pocit, že už je to víc než přes čáru!?" píše se na stránkách Megakoncert Ortel.

Reklamní agentura prý produkci informovala o tom, že jde o požadavek přímo společnosti Kaufland. „Tento požadavek Kauflandu je pro nás velkým rozčarováním, jelikož bychom se nikdy nedomnívali, že Kaufland, ačkoliv hlásá ve svém reklamním sloganu heslo - Z LÁSKY K ČESKU - se zapojí do štvavé kampaně, ba co více, tímto svým cenzorským rozhodnutím se bude podílet na polarizaci české společnosti. Kaufland má zajisté na takové rozhodnutí právo, což mu nikdo neupírá. Těžko však bude tento svůj xenofóbní postoj vysvětlovat. Jedná se pouze o kulturní a společenskou akci," uvedl Šíba.

Nezkutečné se stalo pravdou!!! Billboardy na Megakoncert Ortel byly v Kauflandech a přilehlých prostorách opravdu přelepeny!!! a to bez ohledu na platnou smlouvu mezi námi a poskytovatelem reklamy!!!

Zveřejnil(a) Megakoncert ORTEL dne 24. únor 2016

„Na Facebookovém profilu společnosti Kaufland se objevila odpověď této společnosti v reakci na četné dotazy, proč byla zaslepena reklama na Megakoncerty Ortel. Kaufland se zde zamotává do naprosto trapné lži, kdy prohlašuje, že zaznamenali poškozování těchto billboardů a proto rozhodli o jejich stažení. Hezká, ale nedomyšlená LEŽ!" píše se ve skupině na Facebooku. Kaufland prý argumentoval tím, že reklamní plochu má vyhrazenou pro své potřeby, organizátoři ale trvají na tom, že mají uzavřenou platnou smlouvu s reklamní agenturou.

Organizátorům se také nelíbí, že na facebookových stránkách Kauflandu údajně mizí kritické příspěvky týkající se sporu. „Kauza přelepených billboardů v Kauflandu má další pokračování a ještě více tragikomičtější! Kdo by očekával, že se v Kauflandu chytnou za ten svůj xenofóbní cenzorskej nos, se krutě plete!" uvádí organizátoři koncertů.

Lidé na facebookových stránkách Kauflandu žádají o odpověď, proč byly reklamy opravdu staženy. „Z lásky k čemu? K totalitě a zákazům. I Karla Kryla zakazovali. Totalitařský Kaufland přichází o zákazníky a to nejen kvůli nekvalitním potravinám. Ať žije a dlouho hraje Ortel vy komouši," napsal na zeď jeden z rozhořčených lidí.

„Ortel jsem neslyšel, neposlouchám a asi poslouchat nebudu. Leč to, co se kolem něj děje, je průhledné a trapné a neskutečně odkrývá neexistenci demokracie, kterou zabila politická korektnost. Kaufland tímto pro mne a mé blízké přestal existovat," uvedl k tomu Jan Mareček. Další vyzývají k bojkotu společnosti. „Z lásky k Česku by bylo fajn, kdyby většina zákazníků začala nakupovat u českých obchodníků. Zajděte si raději do menšího řeznictví, pekařství apod. Tam se s xenofobii nesetkáte tak jako v Kauflandu," napsal uživatel Rostislav Kormoš.

Najdou se ale i tací, kteří s tímto krokem společnosti souhlasí a podporují ho. „Gratuluju k jasnému a pevnému postoji. Odvážný, ale dobrý krok," napsal na stránky řetězce David Macek. „Dobře, že nepodporujete nácky," dodal Kuba Wajgl. „Velký respekt za stažení billboardu ORTELu z okolí vašich obchodních domů. Normálně u vás nenakupuji, ale teď se asi zastavím. Díky!" napsal Michal Kroupa.

Oslovili jsme také společnost Kaufland. „Situace se týká 7 billboardů u našich prodejen. Vzhledem k tomu, že jsme zaznamenali jejich poškození, rozhodli jsme se je využít k jinému účelu. Billboardy byly na daných místech umístěny téměř po celou dobu domluvené kampaně, dnešním dnem by doba jejich vývěsu končila," uvedl pro sezver EuroZprávy tiskový mluvčí Michael Šperl. 

reklama
Klíčová slova: kaufland billboardy Lidé

Diskuse

Totalita, komouši, cenzura. Kaufland přelepil billboardy zvoucí na koncert Ortelu a strhlo se peklo

Počet příspěvků: , poslední 29.02.2016 15:01
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

Česko posílí ostrahu hranic s Německem. Hrozí příval neúspěšných azylantů

28.07.2016 03:52 Aktualizováno Praha - Česká republika posílí ostrahu hranice s Německem. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD)...

K vraždě v Tescu možná nemuselo dojít. Klíčové informace

27.07.2016 22:11 Praha - Vyšetřování vraždy ženy na pražském Smíchově pokračuje a na povrch vyplouvají stále nové informace. V...

Strach z Islámského státu trvá: Hrozba pro Evropu, bojí se 91 procent Čechů

27.07.2016 22:01 Aktualizováno Praha - V červnu letošního roku zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVm) do svého pravidelného...

Zemědělci poškození suchem dostanou dalších 600 milionů korun

27.07.2016 20:47 Praha - Vláda na jaře uvolnila 300 milionů korun ze své rozpočtové rezervy pro zemědělce poškozené suchem,...

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Chcete, aby i v ČR proběhlo referendum o setrvání v EU? Tedy CZEXIT?

Hlasovalo 19462 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama