Další poprask kolem Ortelu. Skupina nechtěně přispívá na integraci uprchlíků. Koller kvůli ní odmítl vystoupit

Praha – Nominace skupiny Ortel a jejího zpěváka Tomáše Ortela na cenu Český slavík před několika měsíci pobouřila část společnosti. Mnozí poukazovali na údajně rasistické a xenofobní texty kapely, někteří dokonce spojují Ortela s neonacistickou scénou. Po nějaké době je o kapele opět slyšet. Organizace prodávající vstupenky na koncerty kapely se rozhodla část peněz ze vstupného věnovat na pomoc uprchlíkům.

Diskuse: 19

Další poprask kolem Ortelu. Skupina nechtěně přispívá na integraci uprchlíků. Koller kvůli ní odmítl vystoupit - anotační foto

„Předesílám, že nejsme žádný aktivisti, nechodíme na demonstrace a současná, dle našeho názoru médii neuvěřitelně nafouklá situace s uprchlíky, nás nijak zvlášť neděsí. My si prostě v klidu programujem ty svoje ticketing služby a máme upřímnou radost z každého povedeného koncertu," vysvětluje v oficiálním prohlášení Michal Majkláč Novák jménem celého týmu smsticket.cz.

Právě přes tuto firmu Jsou prodávány lístky na některé akce skupiny Ortel. Novák dále vysvětluje, že se ho stále více zákazníků ptá, zda s prodejem těchto vstupenek nemá firma morální problém.

„Tím, že jsme služba určená všem a fungujeme automaticky si pořadatelé v podstatě mohou prodávat úplně cokoliv. Když u nás začal prodej této kontroverzní kapely, značně jsme zpozorněli. Přestože jsme nikdy žádnou akci u nás nezamítli a ani zpětně nestáhli, ocitli jsme se tentokrát v nové situaci," přiznává Novák.

Píše také, že přemýšleli, jak celou situaci vyřešit. „Jak ale převychovat kapelu? Tím, že jí jasně dáme najevo, že s ní nechceme nic mít? Chytla by se za nos, nebo by naopak zesílila a přidala pod kotel? A jak jejich dnes už statisíce fanoušků? Pomůže bojkot, nebo naopak tím ještě víc polarizujeme společnost a vytvoříme ještě lepší půdu pro potyčky, nenávist, netoleranci a označování prstem 'ten je špatný, ten je závadný'?" uvádí smsticket.cz.

Novák ale přiznává, že nemá ani trochu dobrý pocit z peněz, která firma na takových koncertech vydělá. „Proto jsme se rozhodli použít naše obvyklé zbraně a to pozitivní energii, podporu a pochopení a rozhodli se veškerý výtěžek z běžících prodejů zmíněné kapely věnovat na dobročinné účely související s integrací těch, kteří potřebovali pomoc a jsou za ni vděčni a váží si jí po zbytek svého života. K tomuto rozhodnutí nás také inspirovala diskuze, která v souvislosti s prodejem vstupenek na koncerty kapely Ortel vznikla na Facebooku. V tuto chvíli vybíráme charitativní organizaci, která se dlouhodobě a tedy zcela netendenčně těmito otázkami zabývá," vysvětluje Novák a dodává, společnost také oznámila promotérovi, že už si nasazování koncertů skupiny Ortel do sítě nepřeje.

Firma není jediná, která dává od kapely ruce pryč. Na Facebooku vznikla skupina „S Ortelem NEhrajem", kde vzniká seznam kapel i klubů, které odmítají hrát s Ortelem nebo hostit jejich koncerty.

Hraje u vas Ortel? Na Davida Kollera zapomente. Majitele a dramaturgove techto prostor si prave navzdy zavreli dvere k managementu Davida Kollera.

Zveřejnil(a) nedori dne 11. únor 2016

Hlasitě se od skupiny distancoval také zpěvák David Koller, který odmítá hrát tam, kde Ortel vystoupil. „Hraje u vás Ortel? Na Davida Kollera zapomeňte. Majitelé a dramaturgové těchto prostor si pravě navždy zavřeli dveře k managementu Davida Kollera," uvedla na Facebooku komunikační agentura Nedori.

Celé prohlášení smsticket.cz: 

Náš postoj k aktuálním předprodejům na koncerty kapely Ortel

Předesílám, že nejsme žádný aktivisti, nechodíme na demonstrace a současná, dle našeho názoru médii neuvěřitelně nafouklá situace s uprchlíky, nás nijak zvlášť neděsí. My si prostě v klidu programujem ty svoje ticketing služby a máme upřímnou radost z každého povedeného koncertu. Vstáváme i usínáme s myšlenkou jak udělat nástroj smsticket ještě lepší. I proto se nám podařilo na poměrně obsazeném trhu plném alternativních řešení mimořádně uspět a stát se jednou ze nejdoporučovanějších ticketing sítí v současnosti.

V posledních dnech se nás však čím dál více našich zákazníků dotazuje, jestli nemáme morální problém s prodejem vstupenek na koncerty kontroverzní kapely ORTEL. "Ne nemáme, proč? My vůbec neřešíme, co k nám pořadatelé nasazují, pokud to neporušuje zákony ČR.", odpovídáme trochu zbrkle, "hmm, počkat ale.. o co vlastně jde?".

Tím, že jsme služba určená všem a fungujeme automaticky si pořadatelé v podstatě mohou prodávat úplně cokoliv. Rychlost prodeje od nasazení akce je naše hlavní výhoda a všichni promotéři si toto chválí. Když u nás začal prodej této kontroverzní kapely, značně jsme zpozorněli. Přestože jsme nikdy žádnou akci u nás nezamítli a ani zpětně nestáhli, ocitli jsme se tentokrát v nové situaci.

Začít se touhle kapelou zabývat a udělat si vlastní názor na její "závadnost", nebo podlehnout davové hysterii a okamžitě je bez většího rozboru označit za nebezpečné a rychle ruce pryč od pořadatele, který se jim rozhodl zorganizovat koncert? A pomůžou vlastně nečemu rychlé ruce pryč a hlavně se neumazat?

Jsme kluci, kteří nad vším fakt hodně přemýšlí a vždy jdeme až do naprostého důsledku. Z lidského pohledu nám jde o to, aby v naší společnosti měli lidi rádi sami sebe a všechny ve svém okolí. Aby si pomáhali, dělali skvělé produkty a služby pro ostatní, podporovali se a pokud někdo trochu uhne, tak k němu ostatní byli trpěliví a pomohli mu s maximální laskavostí a odpuštěním zpět. Ne separovat, deportovat, umlčet, zabít.

Jak ale převychovat kapelu? Tím, že jí jasně dáme najevo, že s ní nechceme nic mít? Chytla by se za nos, nebo by naopak zesílila a přidala pod kotel? A jak jejich dnes už statisíce fanoušků? Pomůže bojkot, nebo naopak tím ještě víc polarizujeme společnost a vytvoříme ještě lepší půdu pro potyčky, nenávist, netoleranci a označování prstem "ten je špatný, ten je závadný"?

Pravdou ovšem je, že nemáme ani trochu dobrý pocit z peněz, které firma smsticket prostřednictvím těchto koncertů vydělá. Přestože jsme se moc moc nadřeli na každou korunu, kterou u nás promotéři nechají, pořád je pro nás naprosto zásadní dobrej pocit. Nemáme pro něj vysvětlení, neumíme ho ovlivnit, ani definovat z čeho se objeví a z čeho ne. A tady už prostě není. Možná to je právě signál určitého překročení morální hranice při zachování té zákonné.

Proto jsme se rozhodli použít naše obvyklé zbraně a to pozitivní energii, podporu a pochopení a rozhodli se veškerý výtěžek z běžících prodejů zmíněné kapely věnovat na dobročinné účely související s integrací těch, kteří potřebovali pomoc a jsou za ni vděčni a váží si jí po zbytek svého života. K tomuto rozhodnutí nás také inspirovala diskuze, která v souvislosti s prodejem vstupenek na koncerty kapely Ortel vznikla na Facebooku. V tuto chvíli vybíráme charitativní organizaci, která se dlouhodobě a tedy zcela netendenčně těmito otázkami zabývá.

Dále jsme oznámili pořadateli Liboru Šíbovi, že, se vším respektem a úctou k jeho promotérské práci, si nasazení dalších koncertů této kapely do naší sítě už nepřejeme. Neděláme to ani tak pro sebe, naši síť jsme nebudovali jako nástroj k šíření našich osobních postojů a zásad, ale pro všechny ty promotéry, kteří se na smsticket spolehli a kteří se v jeho prostředí chtějí cítít příjemně a s chutí tam zvát své přátele a fanoušky pro rychlý a pohodlný nákup vstupenek. Jsou to členové naší smsticket rodiny a jejich názor a dobrý pocit ze spolupráce je pro nás stejně důležitý jako náš vlastní.

„Temnota nikdy nemůže vytlačit temnotu. To dokáže jedině světlo. Stejně tak nenávist nikdy nemůže vytlačit nenávist. To dokáže jedině láska."
Martin Luther King

Michal Majkláč Novák

s laskavým pověřením a jménem celého týmu smsticket.cz
V Praze dne 12. 2. 2016

Klíčová slova: uprchlíci Koller, David

Diskuse

Další poprask kolem Ortelu. Skupina nechtěně přispívá na integraci uprchlíků. Koller kvůli ní odmítl vystoupit

Počet příspěvků: , poslední 16.02.2016 13:10
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

V Česku byl dnes spuštěn registr přestupků, už má technické potíže - anotační foto

V Česku byl dnes spuštěn registr přestupků, už má technické potíže

01.10.2016 16:50 Praha - Dnes byla spuštěna Centrální evidence přestupků a podle Českého rozhlasu nastaly technické problémy....

Nový fenomén v Česku: Rodiče si vybírají ZŠ pro své děti, některé to zvýhodňuje

01.10.2016 15:27 Praha - Výzkum odborníků z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy ukázal, že si čeští rodiče stále víc...

Soud projedná další žalobu na Zemana kvůli profesuře. Prezident lhal, tvrdí...

01.10.2016 13:05 Praha - Městský soud v Praze bude 19. října řešit další stížnost na postup prezidenta Miloše Zeman při...

V Česku se šíří kapavka, počet pacientů se od roku 2012 zdvojnásobil - anotační foto

V Česku se šíří kapavka, počet pacientů se od roku 2012 zdvojnásobil

01.10.2016 12:39 Praha - V Česku roste počet pacientů s některou z pohlavních chorob. Alarmující je nejen virus HIV, ale také...

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo vyhraje prezidentské volby v USA?

Hlasovalo 3088 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama