Burky na nás! Nepotřebujeme islám, evropskou kulturu si zničíme sami, varuje známá ekonomka

Praha – Imigranti a islám budí v Češích i celé Evropě velký strach. Rozhodně jde o téma číslo jedna. Podle ekonomky Markéty Šichtařové se lidé nebojí ani o práci, ani o možné zneužívání sociálních systému, ale o svou kulturu. Jenže Evropané jsou podle ní schopni si ji brzy zničit sami.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Burky na nás! Nepotřebujeme islám, evropskou kulturu si zničíme sami, varuje známá ekonomka - anotační foto

Ekonomka se na blogu na serveru iDnes.cz zamýšlí, co je pro Evropany v případě uprchlíků největší problém. „Je to obava, že zahltí trh práce? Ne. Je to to obava, že vyčerpají evropské sociální systémy? Ne. Podle průzkumů veřejného mínění největší procento lidí má největší strach z toho, že jejich kultura příliš infiltruje a pozmění kulturu naši," připomíná Šichtařová. Diskuze o tom, do jaké míry je evropská kultura opravdu v ohrožení kvůli migraci, je podle ní zbytečná. „Protože pokud naši kulturu nerozloží kultura cizí, rozložíme se sami. Makáme na tom celkem usilovně," varuje. Poukazuje například na případ ze Španělska, kdy tamní ministr vnitra pokáral poslankyni, že v Parlamentu kojila své dítě.

„Tedy za to, že se chovala dokonale přirozeně a normálně. Protože kojení je pro ženy přirozené stejně jako pro miminka. Kdo nebyl kojený, nese si z toho handicap ve formě snížené imunity na celý život. Ale kupodivu sám papež František s kojením na veřejnosti problém nemá! V lednu 2014 dokonce veřejně vyzval matky, aby během křtu v Sixtinské kapli kojily," vysvětluje ekonomka, že Evropané jsou v některých otázkách doslova papežštější než papež. „Kam jenom se ta naše korektní a genderově vyvážená evropská morálka posunula, když i papež je podle ní nemrava?" zajímá ji.

„Budeme ženy zavírat někam do stáje a tvářit se, že jsou kvůli starání se o dítě 'nečisté'? Tohle mají být evropské hodnoty? Bojíme se imigrantů, protože k nám přinášejí burky a hidžáby, protože mají mimořádně puritánský vztah k sexualitě a protože pak jejich potlačovaná a tabuizovaná sexualita probouzí v některých - pro ně nezvyklých - situacích těžko potlačitelné násilí. A nám se tohle nelíbí. A víte co? Bráníme se tomu tím, že tuhle kulturu, které se mnozí bojí, pomaličku, ale jistě, začínáme... napodobovat!" varuje celou Evropu ekonomka.

Společnost se podle ní posunuje z extrému do extrému – a zatímco v době komunismu nebyl sex vidět nikde, po roce 1989 byl najednou všude. A teď se podle ní opět vracíme před revoluci. „Sex ustupuje, znovu se tabuizuje, atmosféra se změnila. Už znovu (prý) začíná být problém vyskytnout se na koupališti 'nahoře bez'. A máme tu i novou terminologii. Najednou se mluví o sexismu. O sexistických prasatech. Kde se vzaly, tu se vzaly, objevily se jako houby po dešti ženy, které se označují za feministky, které tvrdí, že žena a muž jsou stejní, a začaly určovat standardy 'slušného' chování. A stejně jako muslimové začaly tvrdě vyžadovat, aby tyhle nové standardy dodržovali i ostatní," myslí si Šichtařová.

Poukazuje na to, že se některé reklamy zakazují kvůli údajnému rasismu, sexismu nebo pedofílii. Připomíná konkrétně reklamu pivovaru Bernard, která vyvolala kritiku kvůli tomu, že na plakátě tančí kolem půllitru černého piva animovaná polonahá černošská dívka s popiskem „u nás umí ženy tančit nejen kolem plotny". „Jen čekám, kdy se u nás zakáže černý humor, protože je rasistický. Ať se snažím, jak se snažím, já na reklamně nějak nedokážu nic rasistického najít," posteskla si ekonomka. Za rasistické prý naopak pokládá, když černoští herci bojkotují předávání Oscarů kvůli tomu, že je nominováno málo černochů.

Podobné je to prý s kauzou kolem Čtyřlístku, protože zveřejnil obrázek, na kterém je údajně vidět pár při sexu. „Strach z toho, aby náhodou děti neviděly 'ten nechutný a špinavý sex', šel tak daleko, že se dětský časopis Čtyřlístek musel rozejít se svým kreslířem," zlobí se Šichtařová a dodává, že ona sama obrázek zkoumala lupou a nic nenašla. Kdo má bujnou fantazii nebo zastydlou pubertu, ten podle ní najde nemravnost úplně všude.

Ještě horší je podle ní v tomto směru Amerika. Na knize, kterou tam vydala v roce 2013 měla prý na titulní fotce hlubší výstřih a nikoho to nepobouřilo. „Stačily pouhé dva roky (!) a vše je jinak. Kniha totiž nyní po vyprodání celého nákladu vyšla jako e-kniha, což náhle vyvolalo bouři pohoršených komentářů týkajících se té samé obálky, která při prvním vydání nikým nehnula. Komunita intelektuálek – feministek neváhala obálku k mému značnému údivu i pobavení současně označit za soft-porno z dob socialismu," vysvětluje ekonomka.

„Po 11. září jsme byli jako kultura na hlavu poraženi. Byli jsme poraženi tím, že jsme všude instalovali kamery, zátarasy, rentgeny... Náš život se zhoršil, i když jsme opakování velkého množství útoků asi zabránili. Dneska je situace podobná. Bojíme se jiné kultury, ale sami sebe ničíme tím, že se jí vlastně přibližujeme. Bojíme se rozhalenek a div že dobrovolně nesměřujme k burkám, na které mnozí tolik nasazují. Vzdalujeme se od své přirozenosti a necháváme si nakukat, že tohle potlačování přirozenosti je výhrou. Ale není naopak právě tohle ta největší prohra ve střetu civilizací?! Mám takový dojem, že minisukně už dneska není ani známkou lehké děvy, ani známkou punku, ale jednoduše známkou vnitřní svobody," dodává Šichtařová.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Burky na nás! Nepotřebujeme islám, evropskou kulturu si zničíme sami, varuje známá ekonomka

Vstupte do diskuze (16)

Doporučujeme

Na sjezdovce v Kramolíně se těžce zranila lyžařka - anotační foto

Na sjezdovce v Kramolíně se těžce zranila lyžařka

21.01.2017 15:32 Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - Jednačtyřicetiletá lyžařka se dnes těžce zranila v lyžařském…

Akce proti Trumpovi: Dost urážek. Láska zvítězí nad nenávistí, znělo na mítinku v Praze - anotační foto

Akce proti Trumpovi: Dost urážek. Láska zvítězí nad nenávistí, znělo na…

21.01.2017 15:26 Aktualizováno Praha - V Praze se dnes konala akce s názvem Láska zvítězí nad nenávistí (Love Trumps Hate).Slovní…

Ptačí chřipka je potvrzená na Přerovsku, chov se musel vybít - anotační foto

Ptačí chřipka je potvrzená na Přerovsku, chov se musel vybít

21.01.2017 15:24 Aktualizováno Praha/Přerov - Veterináři potvrdili první ohnisko ptačí chřipky v Olomouckém kraji. Jde o Lověšice…

Zaorálek k výročí deklarace: Češi a Němci nejsou jen sousedé, ale i partneři - anotační foto

Zaorálek k výročí deklarace: Češi a Němci nejsou jen sousedé, ale i…

21.01.2017 14:36 Praha - Dnes je tomu přesně dvacet let, co byla v Praze podepsána Česko-německá deklarace. Šéf…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama