Bílá pleť je vada? Na herce Donutila a ČT se snáší vlna kritiky kvůli "agitační" pohádce o Sněhurce a černochovi

Praha – česká televize se potýká s další vlnou kritiky kvůli údajné propagaci migrace a migrantů. Lidé si nejen na sociálních sítích stěžují na pohádku o Sněhurce. Podle některých diváků ČT opět překročila nejen dobrý vkus, ale i hranice veřejnoprávního média.

Diskuse: 93

Bílá pleť je vada? Na herce Donutila a ČT se snáší vlna kritiky kvůli "agitační" pohádce o Sněhurce a černochovi - anotační foto

ČT natočila a odvysílala pohádku nazvanou Pravdivý příběh o Sněhurce. Tu napsal Alois Mikulka a načetl Miroslav Donutil. „... měla jednu vadu - bílou pleť ...V Pohádky pana Donutila Pravdivý příběh o Sněhurce. Tohle natáčíte za naše poplatky, to že je platí lidé z vadou bílé pleti, ale moc nevadí, že!!!" zlobí se na facebookovém profilu ČT jeden z diváků.

Pohádka vypráví o Sněhurce, která má tak bílou pleť, že když vyleze na sluníčko, hned jí naskáčou pihy. Pak ve městě potká „černočerného černocha". Oba s překvapením zjistí, že když na sebe sáhnou, nemají obarvené prsty. Zamilují se do sebe, vezmou se a mají děti.

„A víte, jakou měly ty děti barvu? Nebyly ani bílé, ani černé. Měly barvu, jako když nalijete do černé kávy mléko. Byly světle hnědé. Mohly lítat na sluníčku  od rána do večera polonahé a žádné pihy nikdy neměly," končí pohádka.

Přestože byla pohádka odvysílána už v listopadu, na sociálních sítích teď vyvolává poprask. „Vlasta Burian za okupace natočil satirický pořad, kde se vysmíval Janu Masarykovi. Prý to byl jeho nejhorší výkon za celou kariéru - bylo vidět, že mu to proti mysli. Vzpomněl jsem si na to, když jsem viděl Miroslava Donutila číst multikulturní pohádku o Sněhurce a černochovi od Alojse Mikulky. Mikulka je - dle mého skromného názoru - nejgeniálnějším pohádkářem v téhle zemi. Ale nevěřil bych, že tahhle patlanina je od něj. Ubohé, nudné, ani stopy po obvyklém mikulkovském nadhledu a jeho vtipech. Úplně z toho čiší snaha odbýt tu práci co nejrychleji, říct politicky korektní sdělení a mít pokoj," uvedl k pohádce sociolog a jedna z vůdších psotav Blouku proti islámu Petr Hampl.

Vlasta Burian za okupace natočil satirický pořad, kde se vysmíval Janu Masarykovi. Prý to byl jeho nejhorší výkon za...

Zveřejnil(a) Petr Hampl dne 10. leden 2016

Nemá prý ani tak problém s obsahem pohádky, jako spíš s tím, že ČT tímto způsobem agituje. „Osobně nevidím žádný důvod, proč by bílá žena nemohla chodit s černochem a proč by bílý muž nemohl mít třeba kubánskou milenku. Ale je třeba kvůli tomu vytvářet takové stupidní agitky? Nebylo by lepší nechat to na lidech, aby si vybrali sami?" dodal Hampl.

ČT uvedla v listopadu pohádku vyprávěnou Miroslavem Donutilem s názvem "Pravdivý příběh o Sněhurce". Už v úvodu zazní, ž...

Zveřejnil(a) Dominik Feri dne 11. leden 2016

Tématu se chytil i teplický radní za TOP 09 Dominik Feri. „Naštvané matky už reagují: 'Co je tímto večerníčkem sledováno? Stydět se za svou bílou pleť a vidět ji jako nějakou vadu? Připravit naše děti na proud migrantů tmavší pleti? Připravovat naše dcery od malička na to, že černý muž je řešením jejich 'bílých problémů''?" píše na Facebooku mladá politik.

Pohádka podle něj může být obsahem sice „vrcholně pitomá", přesto tento porask kolem není podle něj na místě. „ Nicméně hledat multikulti prvky v jedné pohádce z celého cyklu je spíš stihomamem a snahou rozfoukat požár z pár oharků," dodává Feri.

Jen před několika dny pobouřila některé koncesionáře a politiky informace z uniklé komunikace prmeiéra Bohuslava Sobotky, podle které měla ČT ve spopuláci se Zdeňkem Svěrákem vytvořit „migrační večerníček".

Problémy měl dětský kanál ČT :D i před několika měsíci kvůli pořadu Planeta YO. „Copak ty vůbec nekoukáš na zprávy? Má tady přistát několik uprchlíků z planety NE," vysvětlova dětem jeden z účinkujících, herec Tomáš Kyselka. „Proč? No, protože je na jejich planetě nechtějí," dodala druhá účinkující, herečka Marie Doležalová.

Na planetě NE je to prý jako horor, proto všichni utíkají. „A my je nemůžeme nechat, aby pluli někde ve vesmíru na těch vratkých korábech, aby někde ztroskotali. Musíme jim pomoci," uvedla v dětském pořadu Doležalová. „Cože, že tady nechceš žádné cizince? To nemyslíš vážně," říká také Kyselka. „Silnější má pomáhat slabším. Kdybysme těm uprchlíkům řekli ne, tak nebudeme o nic lepší než ty slizský potvory s třema bradama z planety NE," vysvětloval tehdy moderátor v dětském pořadu.

Diskuse

Bílá pleť je vada? Na herce Donutila a ČT se snáší vlna kritiky kvůli "agitační" pohádce o Sněhurce a černochovi

Počet příspěvků: , poslední 12.01.2016 17:02
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

ROZHOVOR: Nejsem sluníčkář, ale Evropa ustupuje, tvrdí Kaiser. Migrace je...

22.10.2016 21:51 Aktualizováno ROZHOVOR - Snímek o prvorepublikovém vyslanci v Londýně a pozdějším ministru zahraničí Janu Masarykovi se do...

Zeman jednal v Lánech s ministry o zrychlení dopravních staveb

22.10.2016 21:03 Aktualizováno Lány (Kladensko) - V Lánech proběhlo jednání prezidenta Miloše Zemana s ministry o zrychlení dopravních...

Komunisté analyzovali příčiny volební prohry. V čem byla chyba?

22.10.2016 19:01 Aktualizováno Praha - Komunisté dnes dopoledne na uzavřeném jednání širokého vedení strany našli příčiny neúspěchu v...

Pithart, Horáček, Herman a další na Hrad nepůjdou. Gazdík organizuje vlastní...

22.10.2016 19:00 Aktualizováno Praha - Místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík (STAN) kvůli chování Hradu kolem vyznamenání Jiřího...

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo vyhraje prezidentské volby v USA?

Hlasovalo 7372 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama