25 tisíc měsíčně? EET zlikviduje živnostníky, naříká podnikatelka

Praha - Senátní klub ODS ve spolupráci s Aliancí evropských konzervativců a reformistů, Asociací podnikatelů a manažerů a revue pro pravicovou politiku Pravý břeh dnes uspořádal konferenci k registračním pokladnám/EET přímo v Jednacím sále Senátu PČR.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

První panel zahájil předseda ODS Petr Fiala, který jasně vysvětlil, proč jsou registrační pokladny škodlivé: „Stejně jako v Chorvatsku, nepovedou k lepšímu výběru daní, spousta živnostníků bude muset skončit. Tím se zhorší dostupnost služeb pro všechny občany. Stát bude navíc v roli velkého bratra mít k dispozici obrovské množství dat, která jsou snadno zneužitelná," upozorňuje Petr Fiala.

Senátor Jaroslav Kubera varoval před stále větším okem „velkého bratra". „Registrační pokladny jsou jen první krok. Tento trend stále většího dozoru nad občany bude pokračovat. Svoboda se lehce ztrácí a těžko získává," řekl senátor.

„Elektronická evidence tržeb je diskriminující, protože zasáhne ty malé, a velkým naopak pomůže. Elektronická evidence tržeb je prostě škodlivá zbytečnost a pokus zavést ji považuji za státní zvůli," řekl předseda Asociace podnikatelů a manažerů Radomil Bábek.

Efekty zavedení EET v Chorvatsku

Levicová vláda chce efektivnější výběr daní díky zavedení EET? Ať se podívá na Chorvatsko. Myslíte si, že bude úspěšná? My rozhodně ne.

Posted by Občanská demokratická strana on 15. září 2015

Fakt, že registrační pokladny budou pro mnohé živnostníky likvidační, potvrdila i šperkařka z Domažlic Petra Fenclová: „Pro mě to znamená náklady přibližně 25 000 korun, to je pro mě spousta peněz. Často prodávám na jarmarcích, kde internet není. Potom budu muset doma trávit hodiny, abych všechny účtenky odeslala do centrálního registru."

V druhé části konference vystoupil například hlavní ekonom skupiny Roklen Fin. Lukáš Kovanda: „Podíl šedé ekonomiky je v České republice 15 %. Ve Švédsku, které je nám dáváno za vzor, je to 14 %. V Chorvatsku míra šedé ekonomiky dosahuje neuvěřitelných 28 %. Eliminaci šedé zóny ekonomiky pomáhá mnohem více například nižší daňové zatížení a dobře fungující instituce, nikoliv opatření typu registračních pokladen."

„Chorvatská ekonomika trpí řadou problémů. Data Eurostatu potvrzují, že registrační pokladny výběru daní nepomohly, naopak. K obrovským daňovým únikům dochází zejména na straně velkých holdingů. Jak tomu zamezit, ale vláda neřeší," tvrdí analytička Lenka Zlámalová.

Témata: ODS | firmy | živnostníci
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze se sejdou odpůrci migrace, v plánu jsou protesty

16.12.2017 08:33 Praha - V Praze se dnes koná konference evropských protiimigračních stran. Na akci, kterou pořádá…

V Parlamentu hnědá pravice, obsadíme města, ulice. V Praze se…

15.12.2017 20:11 Aktualizováno Praha - V Praze dnes proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran protestovalo asi…

Poprask kolem Kroupovy reportáže o Agrofertu pokračuje: Wollner a spol.…

15.12.2017 17:23 Aktualizováno Praha – Kauza reportáže investigativního novináře Janka Kroupy o Agrofertu pokračuje. Skupina…

Průsery dopadají na občany, politici jsou nesestřelitelní a kauzy vyšumí.…

15.12.2017 11:02 Aktualizováno ROZHOVOR - Koho jméno David Stypka dosud míjelo, měl by nyní okamžitě zbystřit svou pozornost.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama