"Islamisty z ČR vyhostit!" Útok v Olomouci má ostrou dohru

Olomouc - Slovní napadání aktivistů skupinou 15 až 20 zahraničních studentů, ke kterému došlo v pátek v centru Olomouce, má ostrou dohru. Podle docenta Martina Konvičky je třeba všechny islamisty z České republiky vyhostit. Uvedl to v prohlášení, které na svých stránkách zveřejnila iniciativa Islám v ČR nechceme (IVČRN).

Přidejte svůj názor 186 komentářů

"Islamisty z ČR vyhostit!" Útok v Olomouci má ostrou dohru - anotační foto

Skupina 15 až 20 zahraničních studentů v pátek odpoledne v centru Olomouce slovně zaútočila na dva aktivisty, kteří naproti radnici postavili stánek s peticí proti kvótám na imigranty. Při incidentu nebyl nikdo zraněn a policie zjišťuje, zda cizinci nespáchali přestupek. Organizátoři petice tvrdí, že jim zahraniční studenti zdemolovali stánek. Na cizince podali trestní oznámení.

Podle IVČRN na místě zasahovala čtyři policejní auta. "Dva aktivisté zrovna rozbalovali petiční stánek s peticí proti kvótám na imigranty, když byli napadeni organizovanou skupinkou přibližně 20 muslimů. Mladí muslimové na Horním náměstí v Olomouci již na aktivisty čekali. Už ve čtvrtek je totiž na stejném místě několik z nich obtěžovalo a vulgárně uráželo. Křičeli mimo jiné: „Nemůžete nás tu nechtít. Máme tolik peněz, že to tu celé koupíme.Za pár let budete naši otroci!" uvedla iniciativa v tiskové zprávě.

Psali jsme:  

"V pátek kolem 15 hodiny byli dva aktivisté Eva Hrindová, zakladatelka skupiny Naštvané matky a člen IVČRN Petr Bukvaj napadeni mladými muslimy. Ti přišli a s velkým k začali do všeho kopat a petiční stánek tak poničili. Zastavil je až rázný přístup policistů, kteří útočníky zpacifikovali. Na místo kvůli jejich útoku musely přijet čtyři hlídkové vozy. Napadení členové IVČRN následně podali na muslimské útočníky trestní oznámení. Tito „kultivovaní a umírnění" muslimové – studenti naší české vysoké školy – ukázali tolik fanatismu a agrese, že se musíme ptát: Jak se budou chovat ti nekultivovaní fundamentalisté? Nenecháme se zastrašit, naopak. Toto je důkaz toho, že čím více muslimských imigrantů, tím méně bude na ulicích bezpečno. Po celé ČR stále a veřejně organizujeme sběr podpisů pod petici proti kvótám na imigraci, které znamenají 30 000 imigrantů do ČR každý rok," dodala iniciativa.

Islamisty je prý třeba z ČR vyhostit

V reakci na páteční incident iniciativa na svých stránkách zveřejnila text docenta Martina Konvičky, který tvrdí že útok je jasným důkazem toho, že obavy z agresivity islámské ideologie jsou naprosto oprávněné.

"Útočníci bránili organizátorům petice v naplňování jednoho ze základních ústavních práv občanů, práva petičního, a tím dokázali, že neakceptují základní hodnoty, na nichž stojí demokratické zřízení v naší zemi. Je znepokojivé, že se jednalo o universitní studenty. Ti jsou obecně pokládáni za elitu mezi tuzemskými muslimy a například zástupci bezpečnostních služeb je pokládají za menší bezpečnostní riziko, než jaké představuje současná vlna imigrantů ze Středomoří," uvedl v textu nazvaném "Islamisty je třeba z ČR vyhostit a ne přijímat tisíce dalších!"

Psali jsme:  

"Iniciativa Islám v ČR nechceme vyzývá vedení University Palackého, aby se k incidentu postavilo čelem a vyloučilo všechny studenty, kteří se zúčastnily útoku na petiční stánek, včetně zcela nepřípustného agresivního verbálního útoku na občany České republiky – kdo nectí základní hodnoty demokratické společnosti, nemá právo být členem akademické obce. Současně vyzýváme příslušné státní orgány, aby zahájily proces vyhoštění útočníků. V neposlední řadě vyzýváme rektory českých universit, ministerstvo školství a vládu, aby neprodleně přehodnotili současnou praxi při přijímání zahraničních studentů z islámských zemí – ekonomický přínos pro university nevyváží útoky vůči Ústavě a demokratickému zřízení země," dodal Konvička.

Témata: Muslimové | islám | olomouc
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: "Islamisty z ČR vyhostit!" Útok v Olomouci má ostrou dohru

Vstupte do diskuze (186)

Doporučujeme

Mládek nezvládl komunikaci. Měl si víc hlídat své lidi, shodli se Hanák a Středula - anotační foto

Mládek nezvládl komunikaci. Měl si víc hlídat své lidi, shodli se Hanák a…

20.02.2017 21:44 Praha - Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka měl ministr průmyslu a obchodu…

S mobilními daty jsem neselhal, čelil jsem mediální kampani, tvrdí Mládek - anotační foto

S mobilními daty jsem neselhal, čelil jsem mediální kampani, tvrdí Mládek

20.02.2017 19:17 Aktualizováno Praha - V záležitosti cen mobilních dat jsem neselhal, tvrdí ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek …

Děti v Jižním Súdánu hladoví. Český UNICEF pro ně vyhlásil sbírku - anotační foto

Děti v Jižním Súdánu hladoví. Český UNICEF pro ně vyhlásil sbírku

20.02.2017 19:06 Praha - Humanitární sbírku na pomoc milionu hladovějících dětí v Jižním Súdánu dnes vyhlásila česká…

Ovčáček rýpe do Prouzy: Má blízko k organizacím útočícím na Zemana, chtěl přijmout 100 tisíc migrantů - anotační foto

Ovčáček rýpe do Prouzy: Má blízko k organizacím útočícím na Zemana, chtěl…

20.02.2017 18:25 Praha – Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) ke konci února odejde z funkce. Oznámil to…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama