Nečas nemá problém s tím, aby se ministryní školství stala manželka Víta Bárty

Praha - Kateřina Klasnová (VV), manželka neformálního šéfa Věcí veřejných Víta Bárty, by se podle předsedy vlády Petra Nečase (ODS) mohla stát novou ministryní školství. Doba, kdy by politiku mohly ovlivňovat rodinné vazby, je dávno pryč, řekl Nečas v nedělních Otázkách Václava Moravce na ČT1.

Diskuse: 1

Nečas nemá problém s tím, aby se ministryní školství stala manželka Víta Bárty - anotační foto
reklama

"Nevidím jediný důvod, proč by kterákoliv politička měla být diskvalifikována, protože její manžel dělá to, nebo ono," řekl Nečas.

O konkrétním jménu osoby, která by mohla přebrat po Josefu Dobešovi (VV) funkci ministra školství, se podle Nečase ještě nejednalo. Je však jasné, že by nový ministr měl být schopný v oblasti školství ušetřit.

"Ten rezort má, když to vezmu velmi zjednodušeně, zhruba sto miliard korun výdajů. Tady se jedná o dvě procenta. Každý z nás by u sebe doma, já u sebe doma, každý televizní divák u sebe doma, dokáže dvě procenta svých výdajů v rámci svého rozpočtu, svých příjmů, v pohodě vždycky přesunout tam, kde je potřeba. Čili to, co dokáže každá česká domácnost, bezesporu musí dokázat i ministr školství," uvedl Nečas a dodal, že se škrtalo i v dalších rezortech a po jeho zásahu získalo ministerstvo školství navíc i určité výhody. Škrt je totiž ve výsledku nižší, než jaký měl být původně.

Návrh ministerstva, že se dvě miliardy vezmou z regionálního školství, je podle premiéra otázka, kterou Josef Dobeš (VV) nechává až na novém ministrovi či ministryni školství.

Premiér se také vyjádřil k otázce nahrávek Kristýny Kočí (VV).

"Nahrávání jednoho politika druhým je pro mě úplně jiný politický vesmír. A děje se to jen na měsíci se jménem Věci veřejné. Já pevně doufám, že se nebudeme zamotávat do těchto trapných věcí. Jde o vnitřní záležitost VV. A byly to právě Věci veřejné, kdo do politiky přivedl slečnu Kočí," uvedl Nečas.

 

 

reklama

Diskuse

Nečas nemá problém s tím, aby se ministryní školství stala manželka Víta Bárty

Počet příspěvků: , poslední 01.04.2012 15:27
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Senátorka ČSSD jela načerno, pokutu ale platit nechtěla - anotační foto

Senátorka ČSSD jela načerno, pokutu ale platit nechtěla

23.09.2014 02:11 Plzeň - Senátorka za ČSSD Milada Emmerová jela načerno tramvají. Jízdenka stojí v Plzni 18 korun. Zaplatit...

Kněz Halík: Zemanovy výroky o islámu jsou hloupé

23.09.2014 01:43 Aktualizováno Praha - Světově uznávaný katolický kněz Tomáš Halík se ohradil proti výrokům prezidenta Zemana na adresu...

V ústavu pro totalitu to opět vře

23.09.2014 01:43 Aktualizováno Praha - V Ústavu pro studium totalitních režimů to opět vře. Odbory požadují odchod ředitele a pěti členů...

Hašek se pořádně rozzuřil: Dálnice do Vídně nebude? - anotační foto

Hašek se pořádně rozzuřil: Dálnice do Vídně nebude?

23.09.2014 01:07 Brno - Sny o dálničním spojení s Vídni berou pomalu za své. Přesněji řečeno, spojení do Vídně přes Mikulov...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 11497 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama