Ministr školství Dobeš předal Nečasovi svou demisi

Praha - Odcházející ministr školství Josef Dobeš (VV) předal předsedovi vlády Petru Nečasovi (ODS) v pátek po poledni svou rezignaci, jak poté řekl novinářům, premiér mu poděkoval za nastartované školské reformy. O jménech případných nástupců jsme se nebavili, řekl po schůzce Dobeš.

Diskuse: 1

reklama

"První věc byla formální, kdy jsem předal svoji rezignaci. A pak už to bylo osobní, protože já pana premiéra Nečase považuji za korektního člověka a my jsme si k sobě našli postupem času, řekl bych, velmi přátelský vztah," uvedl v pátek Josef Dobeš.

Premiér mu podle jeho slov poděkoval za práci odvedenou na reformách a řekl, že člověk, který do rezortu přijde po Dobešovi, bude mít velké množství poměrně těžké práce.
 
"Hledání nástupce je ale na Věcech veřejných, aby tuto otázku probraly uvnitř strany, a pak své rozhodnutí předložily premiérovi. Já jsem nebyl žádný předvoj VV," řekl po schůzce.

Dobeš v pátek zároveň potvrdil svá předchozí vyjádření o tom, že se v následujících léčit bude léčit z přechozených nemocí. Poté se chce věnovat školské problematice v Poslanecké sněmovně, externí spolupráci s ministerstvem školství prozatím odmítl.

reklama

Diskuse

Ministr školství Dobeš předal Nečasovi svou demisi

Počet příspěvků: , poslední 23.03.2012 14:32
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Lékař vraha z Brodu řekl, proč mu dal potvrzení na zbrojní průkaz

28.02.2015 04:32 Uherský Brod - Jak to bylo se zbrojním průkazem brodského střelce Zdeňka K.? Proč mu jeho lékař dal...

Platy a odměny, které berou úředníci na dopravě. Podívejte se - anotační foto

Platy a odměny, které berou úředníci na dopravě. Podívejte se

28.02.2015 04:28 Praha - Platy a odměny úředníků byly až donedávna velké tabu. V poslední době stále více úřadů ale toto...

Úsvit nemá peníze a nikdo neví, kam jim zmizelo 122 milionů korun

28.02.2015 04:25 Praha - Devítičlenné hnutí Úsvit už stihlo utratit 122 milionů korun, které má od státu během čtyřletého...

Nechutné: Sousedka popsala, co se dělo v domě střelce z Brodu

27.02.2015 23:10 Aktualizováno Uherský Brod - Už několik dní celá Česká republika řeší, co dohnalo Zdeňka K. (63) k tomu, že popadl pistoli...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 3866 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama