Revize sporné inkluze? Zeman jednal s kandidátem na ministra školství

Lány - Prezident Miloš Zeman přijal dnes na zámku v Lánech kandidáta na ministra školství Roberta Plagu. Řešili mimo jiné inkluzi a kariérní řád pro učitele.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Robert Plaga

S členy vlády, kteří byli i v dosavadním kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD), se prezident setkávat nebude. Nová vláda by se poprvé měla sejít hned ve středu po svém jmenování, Babiš ve stejný dan také plánuje první ministry uvést do úřadu.

Hrad po jednání s Plagou informoval, že hlavním tématem byla inkluze. Plaga řekl, že její revize by mohla být finanční i věcná. "Jedna ze záležitostí jsou náklady na podpůrná opatření, ještě jednou se podíváme na vyhlášku, která je definuje. Druhá věc je podívat se do terénu, jestli existuje nějaká možnost zrevidovat věcnou část," uvedl.

Plaga řekl, že na inkluzi v příštím roce podle odhadů ministerstva chybí tři miliardy korun. "Takže se musíme podívat, jak jsme uvnitř resortu schopni redukovat tyto náklady. A pokud to nepůjde, tak učinit další kroky, abychom se s tím vyrovnali," řekl.

Kariérní řád půjde podle Plagy jen těžko oživit. "Jsem zastáncem, aby víc pravomocí měli ředitelé škol, kteří jsou v dennodenním styku s těmi konkrétními učiteli. Nemyslím, že by měla být nějaká komise na úrovni státu, která by rozhodovala, který učitel má být v kterém stupni," řekl s odkazem na normu, která předpokládala rozřazení učitelů do stupňů od začínajících přes samostatné po vynikající.

Plaga dále řekl, že diskuse se Zemanem trvala zhruba hodinu a čtvrt. "Byla opravdu velmi široká, týkala se i oblasti sportu. Přes drobné názorové rozdíly, ale opravdu minimální, tak ve většině těch témat jsme měli shodu," konstatoval.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČVUT má novou laboratoř, studenti se v ní zaměří na zabezpečení systémů

26.04.2018 17:44 Praha - Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) dnes ve…

Regionální školství potřebuje letos další peníze, shodla se malá tripartita

26.04.2018 15:56 Praha - Rozpočet regionálního školství bude nutné ještě letos doplnit o další peníze. Shodli se na…

Vyšší příplatky pro třídní a specializované učitele? Lidovci chtějí měnit…

26.04.2018 14:55 Praha - Lidovečtí poslanci chtějí zvýšit příplatky třídním učitelům a pedagogům za specializované…

Zneužívání chlapce v Chrastavě? Ministerstvo nepochybilo, dušuje se Plaga

25.04.2018 15:01 Praha - Ministr školství v demisi Robert Plaga (ANO) se zastal bývalé ředitelky Výchovného ústavu a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama