Revize sporné inkluze? Zeman jednal s kandidátem na ministra školství

Lány - Prezident Miloš Zeman přijal dnes na zámku v Lánech kandidáta na ministra školství Roberta Plagu. Řešili mimo jiné inkluzi a kariérní řád pro učitele.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Robert Plaga

S členy vlády, kteří byli i v dosavadním kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD), se prezident setkávat nebude. Nová vláda by se poprvé měla sejít hned ve středu po svém jmenování, Babiš ve stejný dan také plánuje první ministry uvést do úřadu.

Hrad po jednání s Plagou informoval, že hlavním tématem byla inkluze. Plaga řekl, že její revize by mohla být finanční i věcná. "Jedna ze záležitostí jsou náklady na podpůrná opatření, ještě jednou se podíváme na vyhlášku, která je definuje. Druhá věc je podívat se do terénu, jestli existuje nějaká možnost zrevidovat věcnou část," uvedl.

Plaga řekl, že na inkluzi v příštím roce podle odhadů ministerstva chybí tři miliardy korun. "Takže se musíme podívat, jak jsme uvnitř resortu schopni redukovat tyto náklady. A pokud to nepůjde, tak učinit další kroky, abychom se s tím vyrovnali," řekl.

Kariérní řád půjde podle Plagy jen těžko oživit. "Jsem zastáncem, aby víc pravomocí měli ředitelé škol, kteří jsou v dennodenním styku s těmi konkrétními učiteli. Nemyslím, že by měla být nějaká komise na úrovni státu, která by rozhodovala, který učitel má být v kterém stupni," řekl s odkazem na normu, která předpokládala rozřazení učitelů do stupňů od začínajících přes samostatné po vynikající.

Plaga dále řekl, že diskuse se Zemanem trvala zhruba hodinu a čtvrt. "Byla opravdu velmi široká, týkala se i oblasti sportu. Přes drobné názorové rozdíly, ale opravdu minimální, tak ve většině těch témat jsme měli shodu," konstatoval.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman znervózňuje univerzity: 11 rektorů čeká na jmenování, Hrad je ještě…

18.01.2018 16:55 Praha - 1. února mají do čela 11 univerzit a vysokých škol nastoupit rektoři. Funkce se mohou…

Plat učitele 46 tisíc? Rozpočet školství se musí navýšit o 50 miliard,…

12.01.2018 14:29 Praha - Ministr školství Robert Plaga (ANO) dnes jednal se školskými odbory a premiérem Andrejem…

Pilný přešel na ministerstvo školství, stará se o digitální agendu

12.01.2018 14:07 Praha - Exministr financí Ivan Pilný (ANO) se stal na ministerstvu školství zmocněncem pro oblast…

V Praze je 13 tisíc žáků se zdravotním znevýhodněním

11.01.2018 19:18 Praha - V hlavním městě je 13.562 dětí a žáků se zdravotním znevýhodněním. Z nich se 8206 učí v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama