Syn britské královny přijíždí do Česka, ocení aktivní mladé lidi

Praha - Nejmladší syn britské panovnice Alžběty II. princ Edward dnes přijíždí do České republiky. V úterý předá zlatá ocenění vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), kterého se účastní 2500 mladých Čechů.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Česko letos hostí také setkání absolventů programu z celého světa. Podstatou DofE je osobní rozvoj mladých lidí. Aby dosáhli na některou ze tří úrovní ocenění, musí splnit vlastní cíl ve čtyřech oblastech - rozvoj talentu, sport, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Princ Edward, hrabě z Wessexu, v úterý předá na slavnostním ceremoniálu v Senátu ocenění českým studentům, kteří splnili podmínky pro nejvyšší, tedy zlatou úroveň.

Program DofE byl založen v roce 1956 manželem britské královny princem Filipem a v Česku působí od roku 1994. Nyní je do něj zapojeno přes 170 škol, dětských domovů a dalších institucí, které pracují s dětmi a mládeží.

Princ Edward stojí v čele nadace, pod kterou spadá program DofE. V zemích, kde má cena delší tradici než v České republice, znamená výhodu pro uchazeče o studium na univerzitách nebo při hledání práce.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Romové a vzdělání? Chybí jim motivace, ztrácejí své sny, vysvětluje…

15.11.2017 16:49 Ostrava - Organizátorka romských komunit v Ostravě Jolana Šmarhovyčová dnes řekla, že diskriminace…

Tam by sednul granát, psali lidé. Ministr odsoudil komentáře k fotce…

09.11.2017 17:09 Teplice - Ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) odsoudil výhrůžky, které se na sociálních…

Likvidace speciálních pedagogů? Studium dle nové metodiky trvá déle než…

20.10.2017 15:49 Aktualizováno Olomouc/Praha - Osm vysokoškolských pracovišť vyzvalo ke změně nové metodiky speciální pedagogiky.…

Střet českých miliardářů: Kellnerova nadace odmítá Babišova slova, že…

17.10.2017 17:03 Aktualizováno Praha - Rodinná nadace Petra Kellnera a jeho manželky Renáty se ohradila proti slovům Andreje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama