Čeští studenti jezdí nejčastěji na univerzity do Německa, táhne i Španělsko

Praha - Podle dat Euroskopu využívají čeští vysokoškolští studenti výměnný studijní pobyt nejčastěji v Německu. Lákají také univerzity ve Velké Británii a Španělsku. Do zahraničí se od spuštění programu vydalo už na čtvrt milionu Čechů.

Přidejte svůj názor

studium

Podle dat Euroskopu si čeští studenti a pedagogové nejvíce vybírají Německo. Jezdí tam v rámci studijního výměnného programu Erasmus. Druhou nejoblíbenější destinací k návštěvě univerzity je Francie, kam se vydá na 800 studentů ročně. Do sousedního Německa ročně vycestuje za studii tisíc studentů.

Třetí nejoblíbenější zemí je Španělsko se 650 studenty za rok a čtvrtá je Velká Británie se 600 studenty. Čeští studenti a pedagogové se programu Erasmus (nyní Erasmus+) mohou účastnit od roku 1998. Využilo toho už čtvrt milionu Čechů. Česko získá v akademickém roce 2017/2018 celkem 22 milionů eur z Evropské unie k financování tohoto programu. Český student může v rámci programu Erasmus vycestovat až do daleké Francouzské Guyany v Jižní Americe. 

Čeští pedagogové jezdí nejčastěji do Velké Británie a do Itálie. Do Česka naopak nejčastěji zavítají pedagogové z Irska a také Rumunska. 

A studenti z kterých zemí nejčastěji přijedou na studijní pobyt do České republiky? Naši zemi si nejvíce oblíbili studenti ze Španělska, na druhém místě se umístili studenti z Francie. Třetí zemí je sousední Slovensko. Je třeba mít na paměti, že existují i další studijní programy, v rámci nichž sem jezdí například studenti z Ukrajiny, Ruska nebo Spojených států a kteří tak do statistiky Euroskopu nemohou být započteni.  

Program Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období let 2014 až 2020, který podporuje spolupráci a mobilitu napříč odvětvími vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu. Program nahradil a sloučil předchozí Program celoživotního učení (Comenius, Erasmus, Grundtvig, Leonardo da Vinci), Mládež v akci, programy mezinárodního vysokoškolského vzdělávání Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink a program Jean Monnet Program na sedmileté období disponuje částkou 14,7 miliard eur.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Učňáky volí Okamuru, gymnázia TOP 09. Vnitrostranický kritik Kalouska chce…

02.10.2017 15:10 Praha - Člen TOP 09, který si koupil gymnázium a snaží se v Praze rozjet americkou akademii,…

Udělování grantů se má změnit: Na nejlepší výzkumy až 10 milionů ročně,…

30.09.2017 11:15 Praha - Grantová agentura ČR (GA ČR) dosud může vědcům zaplatit tři roky bádání. Nově chce prosadit…

Český fenomén: Děti chodí do zájmových kroužků mnohem víc než v zahraničí

30.09.2017 10:36 Praha - Většina Čechů vnímá mimoškolní aktivity dětí v kroužcích jako důležitou součást vzdělávání…

Akademici odvolali protesty, plánují ale akce pro veřejnost

26.09.2017 21:47 Praha - Akademici dnes odvolali původně plánované protesty, které se kvůli nespokojenosti s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama