Rath: Já to říkal, že je to hysterie

Praha - Má kritika nákupu léků proti tzv. prasečí chřipce byla oprávněná, říká stínový ministr zdravotnictví David Rath.

Přidejte svůj názor

371

"Když jsem v červenci loňského roku veřejně vyjádřil přesvědčení, že hysterie okolo tzv. prasečí chřipky je přehnaná a možná živená velkými farmaceutickými firmami, byl jsem médii i některými pravicovými politiky kritizován a vysmíván. Dnes vyšla zpráva, že vědci, kteří připravovali podklady pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která na jejich základě radila vládám nakoupit léky proti této nemoci, byli placeni farmaceutickými firmami. Podle dostupných informací se také Rada Evropy chystá vydat v tomto duchu kritickou zprávu, upozorňující na velký vliv farmaceutických firem na celý proces nákupu léků."

"Na základě těchto faktů je zřejmé, že má kritika byla oprávněná. Bohužel, i Topolánkova vláda - pod vlivem lékové lobby v čele s náměstkem Markem Šnajdrem - nakoupila za stamiliony vakcíny, které jsou nyní zbytečné. Jsem přesvědčen, že s ohledem na hrozící nástup pravicové vlády ODS, TOP 09 a VV hrozí, bohužel, ještě masivnější prohloubení vlivu nejen farmaceutických firem a různých lobby na českou politiku," doplňuje Rath.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo…

23.03.2018 21:52 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o…

Dozorčí rada exportní banky projedná odvolání ředitele, Babiš ČEB v…

23.03.2018 20:24 Praha - Dozorčí rada státní České exportní banky (ČEB) projedná v pondělí odvolání předsedy…

Babiš s Filipem mluvili o vyhoštění ruských diplomatů

23.03.2018 19:50 Praha - O možném vyhoštění ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky ve Velké Británii…

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama