Dělnická strana šokuje: Ukrajinská krize nás špiní, za Tymošenkovou nestojíme

Praha - Nekompromisní postoj ke krizi na Ukrajině zaujímá Dělnická strana sociální spravedlnosti, která tvrdí, že celá situace je důkazem, že lze pomocí aktivního odporu dosáhnout změny. Zároveň se ohradila proti nařčení, že by do České republiky pozvala fašisty a vysvětluje, proč se domnívá, že situace na Ukrajině slouží ke špinění strany.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Tomáš Vandas /DSSS/

"Před několika dny jsem se dočetl, že naše strana pozvala do České republiky ukrajinské fašisty a banderovce, kteří se tak nechvalně zapsali do dějin Československa v období 2. světové války. K tomu musím ze své pozice uvést několik poznámek," píše na úvod svého vyjádření předseda strany Tomáš Vandas.

"Předně chci zdůraznit, že DSSS nikdy neospravedlní činy kohokoliv, kdo na našem území páchal zločiny proti lidskosti, bez ohledu na státní příslušnost. Dále jsme například odmítali požadavky na rušení tzv. Benešových dekretů, neboť je to pro nás uzavřená a neměnná kapitola," komentuje na stranickém webu Vandas činy minulé a přesouvá se do současnosti.

Podle něj přineslo dění na Ukrajině změny, s nimiž ne všichni souhlasí. "DSSS rozhodně nestojí na straně "revolucionářů" typu Klička, Jaceňuka či Tymošenkové, stejně ani tak nejsme na straně režimu oligarchů a korupčníků, což režim prezidenta Janukoviče zcela určitě byl," zaujímá nekompromisní postoj DSSS.

Dodává, že situace na Ukrajině je poučná, neboť dokazuje, že protesty, demonstracemi či aktivním odporem lze dosáhnout změny, která by byla potřeba i u nás. Zejména v případě kmotrů.

"Ukrajinské události jsou rovněž plné mediálních manipulací, lží a slov upravených k obrazu svému na každé straně barikády. Tím myslím, že mnohé nepokoje a střety mohli vyvolávat najatí provokatéři, kteří plnili svůj daný úkol," domnívá se předseda strany a dodává, že ani u nás to není jiné.

Vyjádřil se také k "pozvání fašistů", jak někteří označují jeho krok. "Předseda Pravého sektoru Jaroš se stal nyní zástupcem šéfa Národní bezpečnostní a obranné rady státu. Jedná se o významnou funkci ve výkonné moci. Jak to, že tedy Evropská unie a Spojené státy neprotestují, nehrozí ekonomickými sankcemi a ultimáty nové ukrajinské vládě, když takovou pozici zastává fašista a banderovec?" ptá se Vandas.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Milý Andreji, tvůj Mirek. Kalousek vytočil Babiše a pořádně si to užil

27.04.2018 08:20 Praha – Premiér v demisi Andrej Babiš a jeho vláda se vydali výjezd do Moravskoslezského kraje. Šéf…

Kozom*di? Topolánek se velmi ostře vyjádřil k ožehavému tématu

27.04.2018 08:13 Praha - Napadení číšníka partou cizinců hnulo žlučí nejednomu z občanu. Do diskuzí se zapojil i…

Vlastizrádci, kolaboranti! Studená válka rozproudila u Jílkové ohnivou…

27.04.2018 08:02 Praha - Dostáváme se do éry nové Studené války s Ruskem? Ovlivňuje Rusko volby v demokratických…

To je něco neuvěřitelného. Hašek a Škromach jen kroutí hlavou nad tím, co…

26.04.2018 21:57 Aktualizováno Praha – Část senátorů ČSSD si nepřeje, aby se sociální demokraté nešli do vlády ANO a zůstali v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama