Bradáčová prý předvádí divadlo v kauze s Rathem!

Praha – Poslanec David Rath, který dnes stanul po patnácti měsících ve vazbě před soudem, už stejně dlouhou dobu používá tytéž argumenty a neustále manévruje. Velice často hází vinu na vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou, která to dle Ratha měla celé zkonstruovat.

Přidejte svůj názor

Lenka Bradáčová, státní zástupce

Nadační fond proti korupci (NFPK) připomíná, že Rath žádal o zaplacení dvoumilionové kauce Karla Janečka. Ten za Rathem přišel, nejednal ukvapeně a udělal si obrázek o celém případu.

„Tehdy nicméně David Rath používal obdobnou rétoriku, jako dnes u soudu, manévroval a přesvědčoval své okolí o tom, že s uvedenými kauzami nemá vůbec nic společného a jedná se pouze o divadlo VSZ Lenky Bradáčové," uvádí na Facebooku NFPK.

Podobná slova však neslýcháme jen od Davida Ratha, ale i od bývalého premiéra Petra Nečase, který také vyjádřil názor, že se jedná o spiknutí proti němu a „prokurátorskou republiku".

„Nutno dodat, že si obviněná osoba občas zachová čest tím, že se k danému činu dozná - připomeňte si případ nedávného ředitele Vojenské rozvědky Milana Kovandy, který se přiznal k tomu, že tajná služba pod jeho vedením sledovala manželku Petra Nečase," vzkazuje NFPK Rathovi a možná i k jiným politickým kruhům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama