Nečas platil svoji cizoložnici z našich peněz! Rozčílil se Kraus

Praha – Moderátora a herce Jana Krause naštvalo, že řada politologů a komentátorů považuje zveřejnění platu Jany Nagyové za populisticky nemravné. Ta dostala na Úřadu vlády v roce 2011 na odměnách 1,2 milionu korun.

Přidejte svůj názor 67 komentářů

Jan Kraus

Lidé by měli vnímat více samotnou informaci, než v jakém kabátu přišla, myslí si Kraus. Úřad vlády měl ještě za působení vlády Petra Nečase příležitost mnohokrát tyto informace zveřejnit, když jej o to žádal Nadační fond proti korupci. To však Úřad zamítl.

Kraus se zamýšlí nad tím, jak často je dnes užíváno slovo „populismus". Je používané pro sliby i lži politiků a pro politické programy. Ale o populismu práce politika dle Krause je, neboť tak získává podporu od voličů. „Politik vám ostatně řekne, že si to opravdu přeje a věří... Pak selže a svede to na opozici," uvádí na KrausMagazín.cz.

„Případ Nagyové názorně ukazuje prolhaného katolíka Nečase, "konzervativce", jak populisticky mlčel o svém bezbožném zajetí. Ukazuje se tedy, že někdy ještě horší, než populisticky vytrubovat, je: populisticky mlčet," dodává.

Podle Krause tedy není populisticky nemravné, že teď Úřad vlády zveřejnil platy, ale to, že Nečas populisticky mlčel o tom, že platil „svoji milou (cizoložnici) z našich peněz."

Témata: Kraus, Jan
Vstupte do diskuze (67)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama