Je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit!

Praha – Chcete změnit situaci, kdy patří korupce k již zaběhlým politickým praktikám? Podpořte Nadační fond proti korupci (NFPK), vyzývá dlouhodobý podporovatel Fondu a internetový podnikatel Ondřej Prokop.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371

Prokop začal podporovat NFPK před několika lety: „Hledal jsem možnost, jak alespoň pasivně přispět ke snížení korupce v naší zemi." Nejprve zakoupil několik triček s logem Fondu, později začal měsíčně přispívat, ačkoli poměrně malou částkou, i tak toto rozhodnutí pomáhá Fondu v činnosti.

„V té době nebyl NFPK vůbec tak známý jako dnes. Slavné kauzy jako například jízdenky pražské MHD ještě nebyly medializovány, ale i tak měl NFPK v mých očích velký potenciál a to především díky osobnostem, které za jeho vznikem stály. Jednalo se o známé či méně známé osobnosti, které si vytyčili ty správné cíle," uvádí Prokop.

Se svým rozhodnutím je Prokop čím dál více spokojený, neboť NFPK stále přichází s celou řadou velkých kauz. Fond také odměňuje oznamovatele korupčního jednání v nejvyšších patrech státní správy, čímž chce dodat odvahu dalším takovým whistleblowerům.

„Čím více nás bude, tím větší možnosti v tomto zájmu NFPK bude mít. Opravdu už je na čase tento prohnilý systém plný korupce začít měnit. A politici a jejich volební programy ho nezmění, změna musí přijít od lidí. Od nás všech," dodává.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pro ČSSD maximálně čtyři ministry, zní z vedení ANO. Hamáček dostane…

17.03.2018 10:58 Aktualizováno Praha - ANO je ochotné pro ČSSD vyčlenit ve vládě vedení maximálně čtyř ministerstev. Jedním z…

Dusno v ČSSD pokračuje: Uplakánky nechte doma. Je potřeba napravit, co…

17.03.2018 10:55 Praha – ČSSD vyjednává s hnutím ANO o vládním angažmá. Vedení strany sice zatím nediskutovalo o tom…

Kalousek udeřil na Klause mladšího: Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...

17.03.2018 10:08 Praha – Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se ve čtvrtek v poledne…

Miloši, ty už žádnou budoucnost nemáš. Kalousek drsně setřel Zemana za…

16.03.2018 21:57 Aktualizováno Praha – Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v rozhovoru pro TV Barrandov tvrdě kritizoval demonstrace…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama