Disident o "opilém" Zemanovi: Bylo to urážlivé a nechutná ostuda

Praha – Kymácení, jaké předvedl nad korunovačními klenoty prezident Miloš Zeman, pohoršilo řadu lidí. Ne všichni věří tvrzení prezidentské kanceláře, že bylo zapříčiněno virózou, a většina lidí se v internetových anketách přiklání k názoru, že byl Zeman opilý. Stejný názor na prezidentovo vrávorání má bývalý disident Jan Urban.

Diskuse: 54

Disident o "opilém" Zemanovi: Bylo to urážlivé a nechutná ostuda - anotační foto
reklama

Zeman se tak opil na ruské ambasádě, až bylo dle Urbana s podivem, že u symbolů české státnosti nespadl. Urban jej přirovnává k Borisi Jelcinovi, který se opil v roce 1990 při návštěvě československého prezidenta. Zeman si však mohl uvědomit, že se bude účastnit vyzvedávání korunovačních klenotů ze schránky, což je staletý rituál.

„Bylo to urážlivé, a byla to nechutná ostuda. Podobnost s Borisem Jelcinem ale, bohužel, tady nekončí. Ruský prezident byl populistický a dlouho populární - těžký alkoholik," uvádí na blogu Aktuálně.cz Urban. Když se Jelcin opil na cestě z USA, v Irsku nedokázal potřást premiérovi rukou, což bylo sváděno na nachlazení a horečku. Urban připomíná i další podobnosti, jako zakopávání či časté používání bonmotů.

„To nejhorší, co se ale o Borisi Opilci dá říct, je to, že prodal ruskou demokracii KGB. Stal se nesvéprávnou loutkou, kterou vodili za ruku lidé Vladimíra Putina, kterému nakonec v opilosti osobně v noci v Kremlu předal moc za příslib beztrestnosti pro sebe i celou svoji kradlářskou rodinu," dodává Urban s jistými obavami, aby Zeman nenapodoboval Jelcina až příliš.

Nevyplnila se představa, že by důležitá pozice ve státě Zemana přesvědčila ke změně životního stylu. Urban se zamýšlí nad tím, zda jsou z prvního přímo zvoleného prezidenta všichni jeho voliči tak nadšení, jako byli, když se zveřejnily výsledky voleb.

„Milošku, nepij... Zkus to, protože jinak odejdeš do zapomnění jako člověk, který jako zlá opilecká loutka v cizích službách nízce poničil český stát a jeho politickou scénu," vzkazuje Urban Zemanovi.

reklama
Klíčová slova: Zeman, Miloš

Diskuse

Disident o "opilém" Zemanovi: Bylo to urážlivé a nechutná ostuda

Počet příspěvků: , poslední 13.05.2013 16:06
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Zemanova příští zastávka? Moskva

05.03.2015 15:20 Aktualizováno Praha – Prezident české republiky Miloš Zeman nemá v oficiálním kalendáři zapsaný žádný program. Vtipálkové...

ODS: Veleba jde České televizi po krku, je to hloupé - anotační foto

ODS: Veleba jde České televizi po krku, je to hloupé

05.03.2015 15:13 Praha – Senátor SPO Jan Veleba představil novelu, která by veřejnoprávním médiím značně omezila příjmy....

Velká anketa: Češi nejvíc oceňují nabídku zboží. Co se nám naopak nelíbí? - anotační foto

Velká anketa: Češi nejvíc oceňují nabídku zboží. Co se nám naopak nelíbí?

05.03.2015 15:02 Praha - Letos v únoru zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) do svých výzkumů otázky, v nichž...

Česko uctilo památku obětí z Brodu: Filharmonie nehrála, Ostrava se divila - anotační foto

Česko uctilo památku obětí z Brodu: Filharmonie nehrála, Ostrava se divila

05.03.2015 14:57 Aktualizováno Uherský Brod - Českem se dnes v poledne rozezněly sirény a zvony na památku obětí útoku v Uherském Brodě. V...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Byli byste ochotní podstoupit výcvik nebo bojovat za vlast?

Hlasovalo 707 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama