Disident o "opilém" Zemanovi: Bylo to urážlivé a nechutná ostuda

Praha – Kymácení, jaké předvedl nad korunovačními klenoty prezident Miloš Zeman, pohoršilo řadu lidí. Ne všichni věří tvrzení prezidentské kanceláře, že bylo zapříčiněno virózou, a většina lidí se v internetových anketách přiklání k názoru, že byl Zeman opilý. Stejný názor na prezidentovo vrávorání má bývalý disident Jan Urban.

Diskuse: 54

Disident o "opilém" Zemanovi: Bylo to urážlivé a nechutná ostuda - anotační foto
reklama

Zeman se tak opil na ruské ambasádě, až bylo dle Urbana s podivem, že u symbolů české státnosti nespadl. Urban jej přirovnává k Borisi Jelcinovi, který se opil v roce 1990 při návštěvě československého prezidenta. Zeman si však mohl uvědomit, že se bude účastnit vyzvedávání korunovačních klenotů ze schránky, což je staletý rituál.

„Bylo to urážlivé, a byla to nechutná ostuda. Podobnost s Borisem Jelcinem ale, bohužel, tady nekončí. Ruský prezident byl populistický a dlouho populární - těžký alkoholik," uvádí na blogu Aktuálně.cz Urban. Když se Jelcin opil na cestě z USA, v Irsku nedokázal potřást premiérovi rukou, což bylo sváděno na nachlazení a horečku. Urban připomíná i další podobnosti, jako zakopávání či časté používání bonmotů.

„To nejhorší, co se ale o Borisi Opilci dá říct, je to, že prodal ruskou demokracii KGB. Stal se nesvéprávnou loutkou, kterou vodili za ruku lidé Vladimíra Putina, kterému nakonec v opilosti osobně v noci v Kremlu předal moc za příslib beztrestnosti pro sebe i celou svoji kradlářskou rodinu," dodává Urban s jistými obavami, aby Zeman nenapodoboval Jelcina až příliš.

Nevyplnila se představa, že by důležitá pozice ve státě Zemana přesvědčila ke změně životního stylu. Urban se zamýšlí nad tím, zda jsou z prvního přímo zvoleného prezidenta všichni jeho voliči tak nadšení, jako byli, když se zveřejnily výsledky voleb.

„Milošku, nepij... Zkus to, protože jinak odejdeš do zapomnění jako člověk, který jako zlá opilecká loutka v cizích službách nízce poničil český stát a jeho politickou scénu," vzkazuje Urban Zemanovi.

reklama
Klíčová slova: Zeman, Miloš

Diskuse

Disident o "opilém" Zemanovi: Bylo to urážlivé a nechutná ostuda

Počet příspěvků: , poslední 13.05.2013 16:06
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Škromachova mysl se přehřála a měl by se smočit, reaguje místopředseda TOP 09

20.08.2014 23:39 Aktualizováno Praha - Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach /ČSSD/ dnes přišel s tvrzením, že si lidovci s TOP 09 rozdělili...

"A co děti, mají si kde hrat?" Zelení musejí zaplatit 500.000 za hit Katapultu - anotační foto

"A co děti, mají si kde hrat?" Zelení musejí zaplatit 500.000 za hit...

20.08.2014 22:50 Praha - Strana zelených by měla zaplatit textaři skupiny Katapult Ladislavu Vostárkovi 500.000 korun za užití...

ODS míří v Praze ke zkáze? Úspěšní komunální politici prchají

20.08.2014 19:24 Aktualizováno Praha - ODS v Praze je v obrovské krizi. Důkaz není těžké najít. Ze strany prchají úspěšní starostové, kteří...

Ministr Prachař přiklepl miliony bez řádné soutěže. Kdo je získal?

20.08.2014 19:21 Aktualizováno Praha - Ministr dopravy Antonín Prachař se podle všeho chce vyrovnat své kolegyni z ministerstva...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2031 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama