Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

Plzeň - Plzeňský podnikatel a významný sponzor ODS Martin Otýs je ve vazbě kvůli obvinění z půjčkových podvodů a vydírání. Píše to dnešní Právo. Podle žalobce Otýs s dalšími třemi společníky připravili podvodem nebo pohrůžkami poškozené o miliony korun. Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Diskuse: 0

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání - anotační foto
reklama

Právo zjistilo, že si obvinění tipovali především lidi v tíživé finanční situaci a nabízeli jim krátkodobé půjčky. Jako jistiny po nich vyžadovali uzavření smlouvy o převodu vlastnických práv na nemovitost, kterou zájemci o hotovostní peníze vlastnili.

Slibovali jim, že v případě, že půjčku nestihnou včas splatit, zajistí přeúvěrování u banky a nemovitost na ně převedou zpět. Ve skutečnosti ale tito lidé jednali tak, aby dlužník nebyl schopen včas zaplatit a oni získali na jeho úkor zajištěnou nemovitost, napsalo Právo.

Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Martin Otýs na sebe poprvé upozornil v roce 2010 v souvislosti s výstavbou kusu slepé silnice poblíž Jateční třídy v Plzni, která nemá žádné využití a za kterou radnice čtvrtého plzeňského obvodu pod tehdejším vedením ODS zaplatila jeho firmě SKI plus téměř tři milióny korun.

A následovala aféra s ošizenou stavbou parkoviště v Popelnicové ulici ve stejné městské části, kterou zajišťovala opět Otýsova firma. Po kontrolních sondách, které ukázaly, že pod povrchem parkoviště není to, co tam má být, Otýs firmu SKI plus převedl na jiného člověka a následně skončila v exekuci.

A právě v období těchto zakázek putuje k ODS od SKI plus nezvykle vysoký finanční dar. Jeden a půl miliónu korun skončilo ale překvapivě na účtu středočeské krajské organizace, a to přesto, že Otýs byl v té době řadovým členem strany na Plzeňsku, kde také jeho SKI plus výhradně působila, informují Novinky.cz.

reklama
Klíčová slova: ODS Krimi (jednorázové)

Diskuse

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ostrá hádka v Praze: Z Putina byl Hitler, příznivci Kremlu se čertili

25.01.2015 04:07 Aktualizováno Praha - V Praze na Staroměstském náměstí se v sobotu střetly desítky příznivců a odpůrců ruského prezidenta...

Obědy pro "nadlidi" ze sněmovny? Komplet menu do stovky i s panáčkem

24.01.2015 21:38 Aktualizováno Praha - Poslanci si stěžují na nízké platy a nedávno si je o pár procent zvedli. Stále mají ale nejspíš...

Zvyšování platů ve zdravotnictví nejspíš nebude. Proč?

24.01.2015 21:08 Praha - Slibované zvýšení platů ve zdravotnictví se nekoná. Spousta nemocnic na to údajně nemá peníze. Vinu...

ANO na Facebooku zazdilo Babiše. Jak to s tou koaliční smlouvou vlastně je? - anotační foto

ANO na Facebooku zazdilo Babiše. Jak to s tou koaliční smlouvou vlastně je?

24.01.2015 20:59 Praha - Hnutí ANO zazdilo svého vlastního předsedu. Stačilo, aby na Facebooku nejprve uveřejnilo Babišovu...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 5523 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama