Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

Plzeň - Plzeňský podnikatel a významný sponzor ODS Martin Otýs je ve vazbě kvůli obvinění z půjčkových podvodů a vydírání. Píše to dnešní Právo. Podle žalobce Otýs s dalšími třemi společníky připravili podvodem nebo pohrůžkami poškozené o miliony korun. Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Diskuse: 0

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání - anotační foto
reklama

Právo zjistilo, že si obvinění tipovali především lidi v tíživé finanční situaci a nabízeli jim krátkodobé půjčky. Jako jistiny po nich vyžadovali uzavření smlouvy o převodu vlastnických práv na nemovitost, kterou zájemci o hotovostní peníze vlastnili.

Slibovali jim, že v případě, že půjčku nestihnou včas splatit, zajistí přeúvěrování u banky a nemovitost na ně převedou zpět. Ve skutečnosti ale tito lidé jednali tak, aby dlužník nebyl schopen včas zaplatit a oni získali na jeho úkor zajištěnou nemovitost, napsalo Právo.

Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Martin Otýs na sebe poprvé upozornil v roce 2010 v souvislosti s výstavbou kusu slepé silnice poblíž Jateční třídy v Plzni, která nemá žádné využití a za kterou radnice čtvrtého plzeňského obvodu pod tehdejším vedením ODS zaplatila jeho firmě SKI plus téměř tři milióny korun.

A následovala aféra s ošizenou stavbou parkoviště v Popelnicové ulici ve stejné městské části, kterou zajišťovala opět Otýsova firma. Po kontrolních sondách, které ukázaly, že pod povrchem parkoviště není to, co tam má být, Otýs firmu SKI plus převedl na jiného člověka a následně skončila v exekuci.

A právě v období těchto zakázek putuje k ODS od SKI plus nezvykle vysoký finanční dar. Jeden a půl miliónu korun skončilo ale překvapivě na účtu středočeské krajské organizace, a to přesto, že Otýs byl v té době řadovým členem strany na Plzeňsku, kde také jeho SKI plus výhradně působila, informují Novinky.cz.

reklama
Klíčová slova: ODS Krimi (jednorázové)

Diskuse

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Láďa Hruška překvapivě skončil na Nově. Co se stalo? - anotační foto

Láďa Hruška překvapivě skončil na Nově. Co se stalo?

05.03.2015 12:49 Praha – Diváky nenáviděný i milovaný kuchtík Láďa Hruška dal na konci února výpověď, a v neděli se posledním...

Vojáci USA v Česku? Ptali jsme se politiků, odnesla to TOP 09 - anotační foto

Vojáci USA v Česku? Ptali jsme se politiků, odnesla to TOP 09

05.03.2015 12:41 Praha - Spojené státy podle zahraničního serveru Defence News zvažují, že svou evropskou operaci Atlantic...

Kalouskova TOP 09 se pomátla, ťuká si na čelo Okamura

05.03.2015 12:37 Aktualizováno Praha – Šéf jihomoravské TOP 09 Jan Vitula navrhl, aby v souvislosti s děním na Ukrajině byla zrušena dotace...

Rozsudek nad "vorem v zakoně"? Arménie poslala do Prahy ráznou...

05.03.2015 12:16 Aktualizováno Praha - Ministerstvo spravedlnosti ČR včera obdrželo oficiální stanovisko Arménie ve věci Andranika...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Byli byste ochotní podstoupit výcvik nebo bojovat za vlast?

Hlasovalo 494 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama