Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

Plzeň - Plzeňský podnikatel a významný sponzor ODS Martin Otýs je ve vazbě kvůli obvinění z půjčkových podvodů a vydírání. Píše to dnešní Právo. Podle žalobce Otýs s dalšími třemi společníky připravili podvodem nebo pohrůžkami poškozené o miliony korun. Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Diskuse: 0

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání - anotační foto
reklama

Právo zjistilo, že si obvinění tipovali především lidi v tíživé finanční situaci a nabízeli jim krátkodobé půjčky. Jako jistiny po nich vyžadovali uzavření smlouvy o převodu vlastnických práv na nemovitost, kterou zájemci o hotovostní peníze vlastnili.

Slibovali jim, že v případě, že půjčku nestihnou včas splatit, zajistí přeúvěrování u banky a nemovitost na ně převedou zpět. Ve skutečnosti ale tito lidé jednali tak, aby dlužník nebyl schopen včas zaplatit a oni získali na jeho úkor zajištěnou nemovitost, napsalo Právo.

Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Martin Otýs na sebe poprvé upozornil v roce 2010 v souvislosti s výstavbou kusu slepé silnice poblíž Jateční třídy v Plzni, která nemá žádné využití a za kterou radnice čtvrtého plzeňského obvodu pod tehdejším vedením ODS zaplatila jeho firmě SKI plus téměř tři milióny korun.

A následovala aféra s ošizenou stavbou parkoviště v Popelnicové ulici ve stejné městské části, kterou zajišťovala opět Otýsova firma. Po kontrolních sondách, které ukázaly, že pod povrchem parkoviště není to, co tam má být, Otýs firmu SKI plus převedl na jiného člověka a následně skončila v exekuci.

A právě v období těchto zakázek putuje k ODS od SKI plus nezvykle vysoký finanční dar. Jeden a půl miliónu korun skončilo ale překvapivě na účtu středočeské krajské organizace, a to přesto, že Otýs byl v té době řadovým členem strany na Plzeňsku, kde také jeho SKI plus výhradně působila, informují Novinky.cz.

reklama
Klíčová slova: ODS Krimi (jednorázové)

Diskuse

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

VIDEO: Požár zachvátil galvanovnu v Lanškrouně, výbuch rozmetal kusy železa

20.04.2014 20:08 Aktualizováno Lanškroun - V Lanškrouně dnes dopoledne vypukl požár v galvanovně společnosti Kozák Svitavy, která se zabývá...

Platíte řádně za odpad? Češi dluží desítky milionů, nastupují exekutoři

20.04.2014 20:05 Aktualizováno Kladno - Středočeši dluží městům za svoz komunálního odpadu desítky milionů korun. Vymáhání těchto dluhů je...

Jandák je rozhořčen: Zákaz alkoholu pro poslance je buzerace

20.04.2014 19:19 Aktualizováno Praha - Vítězslav Jandák /ČSSD/ kvůli nemoci alkohol nepije, přesto jeho zákaz ve sněmovně považuje za...

Česko si připomíná řádění nacistů v Ploštině: Bohužel se zapomíná, podotkl...

20.04.2014 16:53 Aktualizováno Zlín - Pamětníci, příslušníci armády, politikové a další lidé se dnes sešli u památníku na Ploštině, aby si...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24176 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama