Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

Plzeň - Plzeňský podnikatel a významný sponzor ODS Martin Otýs je ve vazbě kvůli obvinění z půjčkových podvodů a vydírání. Píše to dnešní Právo. Podle žalobce Otýs s dalšími třemi společníky připravili podvodem nebo pohrůžkami poškozené o miliony korun. Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Diskuse: 0

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání - anotační foto
reklama

Právo zjistilo, že si obvinění tipovali především lidi v tíživé finanční situaci a nabízeli jim krátkodobé půjčky. Jako jistiny po nich vyžadovali uzavření smlouvy o převodu vlastnických práv na nemovitost, kterou zájemci o hotovostní peníze vlastnili.

Slibovali jim, že v případě, že půjčku nestihnou včas splatit, zajistí přeúvěrování u banky a nemovitost na ně převedou zpět. Ve skutečnosti ale tito lidé jednali tak, aby dlužník nebyl schopen včas zaplatit a oni získali na jeho úkor zajištěnou nemovitost, napsalo Právo.

Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Martin Otýs na sebe poprvé upozornil v roce 2010 v souvislosti s výstavbou kusu slepé silnice poblíž Jateční třídy v Plzni, která nemá žádné využití a za kterou radnice čtvrtého plzeňského obvodu pod tehdejším vedením ODS zaplatila jeho firmě SKI plus téměř tři milióny korun.

A následovala aféra s ošizenou stavbou parkoviště v Popelnicové ulici ve stejné městské části, kterou zajišťovala opět Otýsova firma. Po kontrolních sondách, které ukázaly, že pod povrchem parkoviště není to, co tam má být, Otýs firmu SKI plus převedl na jiného člověka a následně skončila v exekuci.

A právě v období těchto zakázek putuje k ODS od SKI plus nezvykle vysoký finanční dar. Jeden a půl miliónu korun skončilo ale překvapivě na účtu středočeské krajské organizace, a to přesto, že Otýs byl v té době řadovým členem strany na Plzeňsku, kde také jeho SKI plus výhradně působila, informují Novinky.cz.

reklama
Klíčová slova: ODS Krimi (jednorázové)

Diskuse

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Návrh evropské legislativy o zbraních je absurdní, rozčiluje se ČSSD - anotační foto

Návrh evropské legislativy o zbraních je absurdní, rozčiluje se ČSSD

27.11.2015 12:35 Praha - Návrh Evropské komise na změnu legislativy týkající se držení zbraní je podle sociálních demokratů...

Krejčíř dostal 15 let vězení. Snažil se vytunelovat Čepro, rozhodl soud - anotační foto

Krejčíř dostal 15 let vězení. Snažil se vytunelovat Čepro, rozhodl soud

27.11.2015 12:04 Aktualizováno Praha - Za snahu o vytunelování státního podniku Čepro a přípravu vraždy celníka poslal soud uprchlého...

Kvůli předražování taxi v Praze obviněno sedm lidí, jeden z nich pracoval na magistrátu - anotační foto

Kvůli předražování taxi v Praze obviněno sedm lidí, jeden z nich pracoval na...

27.11.2015 11:55 Aktualizováno Praha - V případu taxikářů zadržených v centru Prahy kvůli předražování jízdného obvinila policie sedm lidí....

Mám z nich p*del, jsou k popukání a pos*aní až za ušima, říká komentátor o...

27.11.2015 11:54 Aktualizováno Praha – K situaci, kdy Miloš Zeman vystoupil na jednom pódiu s Martinem Konvičkou, se už vyjádřil nejeden...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7852 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama