Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

Plzeň - Plzeňský podnikatel a významný sponzor ODS Martin Otýs je ve vazbě kvůli obvinění z půjčkových podvodů a vydírání. Píše to dnešní Právo. Podle žalobce Otýs s dalšími třemi společníky připravili podvodem nebo pohrůžkami poškozené o miliony korun. Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Diskuse: 0

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání - anotační foto
reklama

Právo zjistilo, že si obvinění tipovali především lidi v tíživé finanční situaci a nabízeli jim krátkodobé půjčky. Jako jistiny po nich vyžadovali uzavření smlouvy o převodu vlastnických práv na nemovitost, kterou zájemci o hotovostní peníze vlastnili.

Slibovali jim, že v případě, že půjčku nestihnou včas splatit, zajistí přeúvěrování u banky a nemovitost na ně převedou zpět. Ve skutečnosti ale tito lidé jednali tak, aby dlužník nebyl schopen včas zaplatit a oni získali na jeho úkor zajištěnou nemovitost, napsalo Právo.

Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Martin Otýs na sebe poprvé upozornil v roce 2010 v souvislosti s výstavbou kusu slepé silnice poblíž Jateční třídy v Plzni, která nemá žádné využití a za kterou radnice čtvrtého plzeňského obvodu pod tehdejším vedením ODS zaplatila jeho firmě SKI plus téměř tři milióny korun.

A následovala aféra s ošizenou stavbou parkoviště v Popelnicové ulici ve stejné městské části, kterou zajišťovala opět Otýsova firma. Po kontrolních sondách, které ukázaly, že pod povrchem parkoviště není to, co tam má být, Otýs firmu SKI plus převedl na jiného člověka a následně skončila v exekuci.

A právě v období těchto zakázek putuje k ODS od SKI plus nezvykle vysoký finanční dar. Jeden a půl miliónu korun skončilo ale překvapivě na účtu středočeské krajské organizace, a to přesto, že Otýs byl v té době řadovým členem strany na Plzeňsku, kde také jeho SKI plus výhradně působila, informují Novinky.cz.

reklama
Klíčová slova: ODS Krimi (jednorázové)

Diskuse

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Za med plný antibiotik padla tučná pokuta. Vyrazilo mi to dech, řekla šéfka svazu včelařů - anotační foto

Za med plný antibiotik padla tučná pokuta. Vyrazilo mi to dech, řekla šéfka...

03.05.2016 16:16 Aktualizováno Praha - Za nález antibiotik v medu na českém trhu na konci loňského roku udělila Státní zemědělská a...

Žádné kvóty a vykoupení, reaguje Sobotka. Podmínky pro konec víz musí Turci plnit   - anotační foto

Žádné kvóty a vykoupení, reaguje Sobotka. Podmínky pro konec víz musí Turci...

03.05.2016 16:07 Praha - Vízový režim EU s Tureckem je možné liberalizovat jen v případě, že splní řádně všechny podmínky,...

Okamura půjde do krajských voleb se zemanovci, mají stejný názor na migranty

03.05.2016 16:02 Aktualizováno Praha – Téměř ve všech krajích bude hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury(SPD) spolupracovat se...

Janoušek žádá o prodloužení propustky, nechce zpátky za mříže - anotační foto

Janoušek žádá o prodloužení propustky, nechce zpátky za mříže

03.05.2016 15:56 Brno - Podnikatel Roman Janoušek chce, aby mu Krajský soud v Brně prodloužil přerušení trestu. Důvodem je...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 6159 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama