Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

Plzeň - Plzeňský podnikatel a významný sponzor ODS Martin Otýs je ve vazbě kvůli obvinění z půjčkových podvodů a vydírání. Píše to dnešní Právo. Podle žalobce Otýs s dalšími třemi společníky připravili podvodem nebo pohrůžkami poškozené o miliony korun. Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Diskuse: 0

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání - anotační foto
reklama

Právo zjistilo, že si obvinění tipovali především lidi v tíživé finanční situaci a nabízeli jim krátkodobé půjčky. Jako jistiny po nich vyžadovali uzavření smlouvy o převodu vlastnických práv na nemovitost, kterou zájemci o hotovostní peníze vlastnili.

Slibovali jim, že v případě, že půjčku nestihnou včas splatit, zajistí přeúvěrování u banky a nemovitost na ně převedou zpět. Ve skutečnosti ale tito lidé jednali tak, aby dlužník nebyl schopen včas zaplatit a oni získali na jeho úkor zajištěnou nemovitost, napsalo Právo.

Otýs před třemi lety poslal středočeské ODS 1,5 milionu korun.

Martin Otýs na sebe poprvé upozornil v roce 2010 v souvislosti s výstavbou kusu slepé silnice poblíž Jateční třídy v Plzni, která nemá žádné využití a za kterou radnice čtvrtého plzeňského obvodu pod tehdejším vedením ODS zaplatila jeho firmě SKI plus téměř tři milióny korun.

A následovala aféra s ošizenou stavbou parkoviště v Popelnicové ulici ve stejné městské části, kterou zajišťovala opět Otýsova firma. Po kontrolních sondách, které ukázaly, že pod povrchem parkoviště není to, co tam má být, Otýs firmu SKI plus převedl na jiného člověka a následně skončila v exekuci.

A právě v období těchto zakázek putuje k ODS od SKI plus nezvykle vysoký finanční dar. Jeden a půl miliónu korun skončilo ale překvapivě na účtu středočeské krajské organizace, a to přesto, že Otýs byl v té době řadovým členem strany na Plzeňsku, kde také jeho SKI plus výhradně působila, informují Novinky.cz.

reklama
Klíčová slova: ODS Krimi (jednorázové)

Diskuse

Zdrcující úder pro ODS: Stědrý sponzor je ve vazbě, za vydírání

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Alí Fajád pracoval pro tajnou službu. Unesli kvůli němu Čechy? - anotační foto

Alí Fajád pracoval pro tajnou službu. Unesli kvůli němu Čechy?

30.07.2015 15:52 Praha/Bejrút - Po pěti zmizelých Češích v Libanonu se marně pátrá téměř čtrnáct dní. Teď se případ ještě...

Sobotka je v kleštích, z každé strany ho tlačí jeden miliardář, myslí si...

30.07.2015 15:50 Aktualizováno Praha – Křeslo ministra dopravy není úplně stabilní, v posledních letech se na tomto postu vystřídalo mnoho...

Salmonela na Plzeňsku stále řádí, nemocnice přijala další pacienty - anotační foto

Salmonela na Plzeňsku stále řádí, nemocnice přijala další pacienty

30.07.2015 15:44 Plzeň - Salmonela, která nakazila od pátku do úterý 133 lidí z Plzeňského kraje, byla pouze ve špagetách na...

Soud potvrdil trest pro Rathovu bývalou spolupracovnici - anotační foto

Soud potvrdil trest pro Rathovu bývalou spolupracovnici

30.07.2015 15:31 Aktualizováno Praha – Bývalé šéfka Středočeské turistické informační služby (STIS) a spolupracovnice Davida Ratha Šárka...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 7217 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama