Ozvěna ze Slovenska: Klaus se snížil na tu nejnižší úroveň obskurních novinářů

Bratislava - Známá slovenská herečka a politička Magda Vášáryová se pustila do Václava Klause. Rozhovor, v němž tvrdě zaútočil vůči Václavu Havlovi, prý dal týdeníků, který čtou maximálně zkrachovalci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Magdu Vášáryovou Klausova slova o Havlovi naštvala

Klaus poskytl rozhovor polskému týdeníku Do Rzeczy. V něm Havla označil za extrémního levičáka a jeho myšlení přirovnal k jakobínům, kteří na konci 18. století ve Francii popravovali své oponenty.

Magda Vášáryová nechápe, jak mohl dát prezident rozhovor právě tomuto týdeníku. "Český (ještě) prezident dal interview polským novinám, které žádný slušný člověk v Polsku nečte. Je to nové médium žurnalistů, které vyhodili i z Rzeczpospolitej a to je už co říct," napsala Vášáryová na sociální síti. Sama byla pět let velvyslankyní Slovenska v Polsku.

Podle ní by český velvyslanec Klausovi nikdy takovýto rozhovor nedovolil. Jenže jak prý zná situaci na Hradě, prezident Klaus si dělá, co chce. "Neboť přece sám ví všechno nejlépe," rýpe Vášáryová.

Její polští přátelé se jí prý několikrát ptali, jakým že novinám to dal Klaus rozhovor. Nikdo z nich prý Do Rzeczy nečte. "Je to smutné, když český prezident, aby vůbec dal ještě rozhovor, se musí uchylovat k obskurním žurnalistům," dodává.

V Polsku, kde údajně uznávají celou českou kulturu, od literatury, přes hudbu až po film, se prezident Klaus "sníží na tu nejnižší mediální úroveň," smutní Vášáryová.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoš se nevybíravě pustil do Ovčáčka: Na to už se nedá ani slušně…

20.04.2018 23:27 Aktualizováno Praha – Kauza tweetů Jiřího Ovčáčka o Sýrii pokračuje. O víkendu se mluvčí prezidenta Miloše Zemana…

Filip chce Babišovi mluvit do obsazení ministerstev

20.04.2018 19:00 Praha - Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš informoval dnes předsedu KSČM Vojtěcha Filipa…

ČSSD odsouhlasila nová jednání o společné vládě s ANO

20.04.2018 18:39 Praha - Sociální demokraté podle informací z odpoledního předsednictva strany obnoví jednání o…

Zeman bral LSD? Pouťové povídačky, tvrdí Hrad. Ovčáček je blbej, já u toho…

20.04.2018 16:27 Praha – Už v minulosti se v médiích psalo o tom, že se řada známých českých osobností po dohledem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama