Klausovi studenti se bouří! Naštvalo je zesměšnění Schwarzenberga

Praha - Zesměšnění Karla Schwarzenberga ze strany ředitele Prvního obnoveného reálného gymnázia Václava Klause juniora vyvolalo nevoli u jeho studentů. Sepsali otevřený dopis.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Václav Klaus ml.

Syn Václava Klause odmítl inzerovat v listech vydavatelství MAFRA, které označil za volební štáb Karla Schwarzenberga. Pak se podepsal "S pozdravem „ktéé tomof muj, ktééé tomof muj" Václav Klaus." Tím jasně narážel na neschopnost knížete zazpívat státní hymnu. Celý dopis zveřejnil server Lidovky.cz.

Absolventi a studenti PORGu teď sepsali kritický otevřený dopis svému řediteli. Vyčítají mu, že nevystupoval jako soukromá osoba, ale jako ředitel školy. "V takové situaci není ve Vaší pozici slušné nekompromisně a jednoznačně prezentovat žebříček hodnot, který zastáváte vy sám jako soukromá osoba, a který nemusí PORG jako instituce a lidé, kteří jsou jeho součástí, s Vámi sdílet," napsali studenti.

Jeho jednání považují za urážlivé. "Stejně jako by prezident republiky měl pečlivě vážit způsob vyjadřování při zastávání funkce, věříme, že ředitel PORGu by měl, zvláště pokud jedná pod hlavičkou školy, vyjadřovat názory tak, aby se za něj zaměstnanci, studenti, absolventi a rodiče nemuseli stydět," dodali.

Vstupte do diskuze (34)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček si kopl do Kalouska. Vysmívá se mi hovádko, co nedokázalo…

19.03.2018 17:05 Aktualizováno Praha - Mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček a předseda poslaneckého klubu TOP 09…

Hrad promluvil: Jak to bylo s cestou Mynáře a Nejedlého do Číny?

19.03.2018 16:27 Praha - Pražský hrad se po několika dnech vyjádřil k cestě kancléře prezidenta Miloše Zemana…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 15:35 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama