Dobeš jede na plné obrátky. Sehnal panoptikum, které podpoří vládu

Praha – Josef Dobeš vyškemral na vládě 800 milionů pro sport v nově schváleném rozpočtu. Jako revanš se tak vydal na výpravu s cílem sehnat dostatek poslanců pro podporu menšinové vlády ODS a TOP09. Prý úspěšně.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Josef Dobeš

Josef Dobeše považuje chování Karolíny Peake za dětinské a pád vlády si nepřeje. Nejspíš i proto, že teprve rozjíždí svou vlastní stranu Hnutí pro sport a ta by tak neměla šanci uspět v předčasných volbách.

Podle informací deníku Právo k sobě sehnal exčleny ODS Radima Fialu, Michala Doktora i bývalého neomezeného vládce Prahy Pavla Béma. Dalšími, kdo tvoří údajnou skupinu podporující vládu, jsou exčleni VV Kristýna Kočí, nepravomocně odsouzený Jaroslav Škárka, Milan Šťovíček, Radim Fiala a Martin Vacek.

Dobeš si klade i podmínky pro podporu, ač nepřímo. Například si myslí, že ministrem obrany by měl být generál Picek vyhozený Karolínou Peake. Řekl to deníku Právo.

Kdyby mu Nečas vyhověl, tak by ve vládě zasedl třetí, respektive čtvrtý nestraník. Bezpartijní jsou také ministr školství Fiala, ministr vnitra Kubice a ministr bez portfeje Mlsna. Ten je nominovaný za LIDEM a v případě jejich odchodu z vlády je pravděpodobné, že odejde také.

Situace ve sněmovně se každopádně stala velmi nepřehlednou. Předseda TOP09 Karel Schwarzenberg ale odmítl, že by jeho strana pokračovala v menšinovém kabinetu s ODS. Řešením by teoreticky bylo, kdyby podporovatelé vlády vstoupili do nově vzniklé strany Josefa Dobeše.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 17:11 Aktualizováno Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Robejškův komentář k olympiádě je terčem posměchu. Tohle už nic nepřekoná,…

19.02.2018 17:08 Aktualizováno Praha – Právě probíhající zimní olympijské hry zřejmě upoutaly pozornost i politika a politologa…

Hamáček a Zimola budou mít Zemana na své straně. Propad ČSSD v podzimních…

19.02.2018 15:48 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle politologa a ředitele agentury Phoenix online research Jana Kubáčka dostal nově…

Komunisté vyzvali ČSSD, aby zvážila podporu vznikající vládě ANO

19.02.2018 15:47 Praha - Komunisté čekají, kam jednání o možné podpoře vlády nasměrují schůzky šéfů obou stran s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama