Dobeš jede na plné obrátky. Sehnal panoptikum, které podpoří vládu

Praha – Josef Dobeš vyškemral na vládě 800 milionů pro sport v nově schváleném rozpočtu. Jako revanš se tak vydal na výpravu s cílem sehnat dostatek poslanců pro podporu menšinové vlády ODS a TOP09. Prý úspěšně.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Josef Dobeš

Josef Dobeše považuje chování Karolíny Peake za dětinské a pád vlády si nepřeje. Nejspíš i proto, že teprve rozjíždí svou vlastní stranu Hnutí pro sport a ta by tak neměla šanci uspět v předčasných volbách.

Podle informací deníku Právo k sobě sehnal exčleny ODS Radima Fialu, Michala Doktora i bývalého neomezeného vládce Prahy Pavla Béma. Dalšími, kdo tvoří údajnou skupinu podporující vládu, jsou exčleni VV Kristýna Kočí, nepravomocně odsouzený Jaroslav Škárka, Milan Šťovíček, Radim Fiala a Martin Vacek.

Dobeš si klade i podmínky pro podporu, ač nepřímo. Například si myslí, že ministrem obrany by měl být generál Picek vyhozený Karolínou Peake. Řekl to deníku Právo.

Kdyby mu Nečas vyhověl, tak by ve vládě zasedl třetí, respektive čtvrtý nestraník. Bezpartijní jsou také ministr školství Fiala, ministr vnitra Kubice a ministr bez portfeje Mlsna. Ten je nominovaný za LIDEM a v případě jejich odchodu z vlády je pravděpodobné, že odejde také.

Situace ve sněmovně se každopádně stala velmi nepřehlednou. Předseda TOP09 Karel Schwarzenberg ale odmítl, že by jeho strana pokračovala v menšinovém kabinetu s ODS. Řešením by teoreticky bylo, kdyby podporovatelé vlády vstoupili do nově vzniklé strany Josefa Dobeše.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman opovrhuje pravidly přímé volby prezidenta? Fischer poslal na Hrad…

14.12.2017 16:04 Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Bartošovy knihy o Židech? Jak z 30. let v Německu, zděsil se soudní znalec

14.12.2017 16:03 Aktualizováno Praha - Šéf Národní demokracie Adam B. Bartoš čelí obžalobě mimo jiné z popírání genocidy a…

Babiš za nejzkorumpovanější označuje ty, kteří se od něj zkorumpovat…

14.12.2017 15:18 Praha - Prezidentský kandidát Mirek Topolánek kritizuje stávajícího premiéra Andreje Babiše. Sám o…

Růžička (ANO) požádá Sněmovnu, aby ho vydala ke stíhání

14.12.2017 14:44 Praha - Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička požádá Sněmovnu, aby ho vydala k trestnímu stíhání. Ještě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama