Potetovaný Franz: Chci legalizovat marihuanu! Sůl taky nikdo nezakázal

Praha – Prezidentský kandidát Vladimír Franz je pro legalizaci marihuany. Srovnává ji se solí. Ta může člověka dokonce zabít a nikdo ji nekriminalizuje. Řekl to na svém videoblogu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vladimír Franz

„Je mnoho rostlin a každá z nich má v sobě nejrůznější látky,“ začíná svou myšlenku Franz. Marihuana se podle něj stala jakýmsi symbolem. „Proč trestně stíhat člověka, kterému vyrostla na zahradě?“ ptá se potetovaný kandidát.

A přidává výčet rostlin, které jsou mnohem nebezpečnější, a nikdo se je nesnaží vymýtit. Mezi takovými rostlinami jsou konvalinky, náprstník nebo vraní oko.

Franz udává i příklad nebezpečné potraviny. Je jí sůl. „Sůl ve velkém množství nám může uzpůsobit smrt. Máme proto kriminalizovat sůl?“ dotazuje se opět Franz.

Kandidát na prezidenta se řídí heslem, že „je na člověku, aby zvážil, co je pro něho dobré a v jaké míře“. Člověk prý nemá právo kriminalizovat přírodu: „Nemyslím si ale, že člověk, který je stejně jako mnozí jiní živočichové na této planetě hostem, má právo kriminalizovat přírodu“.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš si v Bruselu utrhl velkou ostudu, chová se hloupě a trapně. A brzy…

16.01.2018 21:00 Aktualizováno ROZHOVOR - V Bruselu se mluví o českém premiérovi Andreji Babišovi, zprávě Evropského úřadu pro boj…

Proč volí Zemana starší a méně vzdělaní? A jak vypadá ideální český…

16.01.2018 21:00 Aktualizováno ROZHOVOR - Podle Petra Soukupa, sociologa Institutu sociologických studiích Fakulty sociálních věd…

Drahoš dal Zemanovi košem, půjde jen do dvou debat

16.01.2018 20:58 Aktualizováno Jablunkov (Frýdecko-Místecko) - Jiří Drahoš půjde jen do dvou televizních debat. Pokud půjde Miloš…

Vyslovení nedůvěry vládě Drahoše nepřekvapilo, druhou šanci by mu nedal

16.01.2018 20:55 Třinec (Frýdecko-Místecko) - Vyslovení nedůvěry menšinové vládě premiéra Andreje Babiše (ANO)…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama