Potetovaný Franz: Chci legalizovat marihuanu! Sůl taky nikdo nezakázal

Praha – Prezidentský kandidát Vladimír Franz je pro legalizaci marihuany. Srovnává ji se solí. Ta může člověka dokonce zabít a nikdo ji nekriminalizuje. Řekl to na svém videoblogu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Vladimír Franz

„Je mnoho rostlin a každá z nich má v sobě nejrůznější látky,“ začíná svou myšlenku Franz. Marihuana se podle něj stala jakýmsi symbolem. „Proč trestně stíhat člověka, kterému vyrostla na zahradě?“ ptá se potetovaný kandidát.

A přidává výčet rostlin, které jsou mnohem nebezpečnější, a nikdo se je nesnaží vymýtit. Mezi takovými rostlinami jsou konvalinky, náprstník nebo vraní oko.

Franz udává i příklad nebezpečné potraviny. Je jí sůl. „Sůl ve velkém množství nám může uzpůsobit smrt. Máme proto kriminalizovat sůl?“ dotazuje se opět Franz.

Kandidát na prezidenta se řídí heslem, že „je na člověku, aby zvážil, co je pro něho dobré a v jaké míře“. Člověk prý nemá právo kriminalizovat přírodu: „Nemyslím si ale, že člověk, který je stejně jako mnozí jiní živočichové na této planetě hostem, má právo kriminalizovat přírodu“.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk…

17.03.2018 17:59 Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů.…

Stropnický se naštval na Rusko: Česko jako zdroj Novičoku? Tak to tedy ne.…

17.03.2018 17:53 Aktualizováno Praha - Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že nejpravděpodobnějším…

Rýsuje se vláda ANO s ČSSD. Podpoří ji komunisté, Okamura je ze hry

17.03.2018 17:33 Aktualizováno Praha - Poslanecký klub ANO souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali…

Co na to Mirek Kalousek a Štětina? Ovčáček se královsky baví na účet TOP 09

17.03.2018 17:17 Aktualizováno Praha – Ukrajinská poslankyně a někdejší pilotka Nadija Savčenková čelí obvinění, že připravovala…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama