Kalousku děkujeme! Snad konečně vyšetříte obrovské armádní "čachry"

Komentář – Vlastu nedáme! A když, tak za ní půjdou zástupy dalších. Takový signál vyslal do společnosti ministr financí Kalousek. Svou stranickou kolegyni začal před opozicí hájit tím nejtvrdším možným kalibrem. Dopisem Bohuslava Sobotky pro tehdejšího ministra obrany Karla Kühnla z doby, kdy sám Sobotka byl ministr financí.

Diskuse: 7

Kalousku děkujeme! Snad konečně vyšetříte obrovské armádní "čachry" - anotační foto
reklama

A oč v dopise jde? Současný předseda ČSSD píše, že žádný posudek o ceně obvyklé nelze v případech nákupu speciální techniky sepsat. Opoziční sociální demokraté tak dost možná voláním po zbavení imunity pro Parkanovou budují cestu pro stíhání vlastních ministrů, náměstků a dalších. 

Hrozí totiž, že když bude stíhání Parkanové opravdu sněmovnou povoleno a soud následně určí, že se posudky na cenu obvyklou musí dělat i u speciální techniky, tak se zahájí stíhání snad všech ministrů obrany a vnitra a ředitelů tajných služeb od převratu v listopadu 1989. Tvrdí to minimálně Miroslav Kalousek.

Pokud by to byla pravda, pro občana by to nemuselo být tak špatné vyústění současné situace. Došlo by totiž k revizi mnoha pochybných nákupů pro armádu a policii. Právě ministerstvo obrany je v kuloárech sněmovny označováno za černou díru rozpočtu. Letouny CASA, Pandury, Gripeny. To je jen zlomek z obrovské hromady pochybně utracených miliard.

Proto doufejme, že se opozice v čele se Sobotkou nezalekne útoku Kalouska a ve svém volání po vyvození odpovědnosti vytrvá a nebude se bát ztrát ve vlastních řadách. Vždyť by to bylo prospěšné i pro sociální demokracii. Očistu potřebuje jako „koza drbání“, jelikož kauza Rath a rozdělování dotací v různých krajích ukazují, že ani ČSSD není zrovna čistou stranou.

reklama
Klíčová slova: Parkanová, Vlasta Korupce

Diskuse

Kalousku děkujeme! Snad konečně vyšetříte obrovské armádní "čachry"

Počet příspěvků: , poslední 16.06.2012 19:54
(Zobrazeno posledních 7 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Trest smrti? Jsem pro, řekl Babiš v souvislosti s vraždou Elišky (†9)

16.09.2014 17:25 Aktualizováno Praha - V Česku se vždy po brutální zločinu rozpoutají vášnivé debaty o obnovení trestu smrti. Nejinak je...

Mafiánská ČSSD? Útok hazardní lobby, kontruje strana - anotační foto

Mafiánská ČSSD? Útok hazardní lobby, kontruje strana

16.09.2014 17:05 Aktualizováno Ostrava - Signatáři podnětu na pozastavení činnosti vládní ČSSD považují nedemokratické procesy ve straně, na...

Důchody porostou. Podívejte se, o kolik přesně

16.09.2014 17:01 Praha - Od začátku ledna roku 2015 začne platit opatření, které zlepší finanční situaci seniorů. Výše důchodů...

Pozor, inspektoři objevili nebezpečné párky. Nemáte je doma? - anotační foto

Pozor, inspektoři objevili nebezpečné párky. Nemáte je doma?

16.09.2014 17:00 Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) přišla na nevyhovující potravinu s názvem...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 10010 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama