Bárta šokoval na Primě! Popsal schůzku, kde si kmotři dělili miliardy

Praha - Poslanec Vít Bárta (VV) v nedělním diskusním pořadu Partie televize Prima překvapivě promluvil o nekalém rozdělování zakázek Správy železniční dopravní cesty. Během příštího týdne to prý oznámí na antimonopolní úřad.

Diskuse: 4

Bárta šokoval na Primě! Popsal schůzku, kde si kmotři dělili miliardy - anotační foto
reklama

"Dne 18. května se v jedné malostranské restauraci potkalo několik firem, které jsou řekněme významné z hlediska údržby na Správě železniční dopravní cesty. Zde tyto firmy pan Ondřej Novák, ředitel společnosti Viamont, organizoval z hlediska toho, která z těch firem bude mít jak velký díl na trhu s opravami a s údržbou Správy železniční dopravní cesty," řekl Bárta, kterého prý o schůzce informovali lidé blízcí tomuto prostředí.
 
Jak zjistil server ParlamentniListy.cz, dalšími firmami, jejichž zástupci se s Novákem údajně sešli, jsou Chládek a Tintěra Litoměřice, Chládek a Tintěra Pardubice, N a N Litoměřice či Monzas.
 
"A tento samý pan Novák následně odjel s šéfem Správy železniční dopravní cesty s panem Kolářem do Norska chytat ryby," dodal Bárta s tím, že Jiří Kolář následně upravil směrnice o výběrových řízeních, čímž omezil hospodářskou soutěž a zvýšil možnost získat zakázky jen některými firmami.
 
Za dosazením Koláře na post generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty stojí podle Bárty člen západočeské ODS Roman Jurečko.
 
"Tyto věty se mi zdají trošku přehnané. Jestli má pan Bárta pochybnosti o tom, jak se rozdělují zakázky Správy železniční dopravní cesty, tak je jistě sdělí policii," reagoval poslanec Marek Benda (ODS).
 
"Chci se nejprve sejít s právníky pro hospodářskou soutěž. Zatím to není předmětem trestního činu, jde jen o přípravy," argumentoval

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít železnice

Diskuse

Bárta šokoval na Primě! Popsal schůzku, kde si kmotři dělili miliardy

Počet příspěvků: , poslední 03.06.2012 18:40
(Zobrazeno posledních 4 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Macek čte materiály ODS a mluví o žalobě - anotační foto

Macek čte materiály ODS a mluví o žalobě

21.08.2014 11:59 Praha - Miroslav Macek se ostře pustil do kandidátů ODS v komunálních volbách. Dokonce mluví o žalobě.

Babiš vládne ANO tvrdou rukou. Schvaluje i plakáty - anotační foto

Babiš vládne ANO tvrdou rukou. Schvaluje i plakáty

21.08.2014 11:35 Praha - Andrej Babiš o sobě v době, kdy ještě nebyl v politice, říkal, že v Agrofertu řídí vše. Okolí to jen...

Topolánkův kámoš Dalík u soudu řekl, kolik vydělá ročně poctivou prací

21.08.2014 11:27 Aktualizováno Praha - Soud s Markem Dalíkem pokračuje. Vypovídal u něj dnes i jeho blízký kamarád Mirek Topolánek. Stejně...

Topolánek u soudu s Dalíkem: K žádnému podvodu dojít nemohlo

21.08.2014 11:19 Praha - Bývalý premiér Mirek Topolánek (ODS) se dnes u soudu zastal lobbisty Marka Dalíka, který podle...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2152 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama