Rath nesedí ve věznici, ale v hotelu!

Praha – Bývalý středočeský hejtman David Rath si v litoměřické věznici nemůže rozhodně na nic stěžovat. Alespoň teď už ne. Jeho „pobyt“ za mřížemi popsal pro televizi Nova jeden z jeho spoluvězňů, který byl v minulých dnech propuštěn.

Diskuse: 9

Rath nesedí ve věznici, ale v hotelu! - anotační foto
reklama

 

Pro vězeňskou službu je David Rath V.I.P. vězeň, a proto nevědí, jak s ním mají zacházet. Dostává se mu tak nadstandardu, o kterém ostatní vězni mohou jenom tiše snít. Alespoň tak si toho všiml zpovídaný vězeň. 

Rath si může dopřávat pohybu dle libosti, neboť dostal možnost využívat rotoped. Ten mohou přitom používat jen ti vězni, kteří jsou pro věznici pomocnou silou. A Rath se do žádné práce ještě nepustil. Navíc Rath má pro vycházky zajištěný volný dvůr věznice a jiní vězni jej nemůžou ani vidět.

Dále mu slouží přímo policisté. Jeden má hlídku před Rathovou celou, kde sedí čtyřiadvacet hodin denně a při vydávání oběda mu policista předává jídlo. Zatímco ostatním vězňům je předává kuchař.

Důvodem jeho výhod však může být fakt, že podal již kolem tří set připomínek k jeho zadržení ve věznici. Vedení věznice také může mít obavy z toho, že by jim Rathovy stížnosti mohly způsobit nepříjemnou kontrolu. Nebo si snad ze svých poctivě odcizených milionů pod podlahou Rath zaplatil nadstandard? Každopádně tvrdé podmínky vězení Rath skutečně nepociťuje.

 

reklama
Klíčová slova: Rath, David vězeňská služba

Diskuse

Rath nesedí ve věznici, ale v hotelu!

Počet příspěvků: , poslední 01.06.2012 02:27
(Zobrazeno posledních 9 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

ŽIVĚ Volební sjezd KDU-ČSL: Strana si volí vedení, Bělobrádek a Jurečka post...

23.05.2015 15:13 Aktualizováno Zlín - Zhruba 250 delegátů se sešlo v kongresovém centru ve Zlíně k volbě nového vedení KDU-ČSL. Velká změna...

Češi a sex: Jaké praktiky máme rádi? Čtěte unikátní výzkum - anotační foto

Češi a sex: Jaké praktiky máme rádi? Čtěte unikátní výzkum

23.05.2015 14:59 Praha - Jaké mají Češi sexuální úchylky? Jak se liší sexuální chování mužů a žen? Na Přírodovědecké fakultě...

OBRAZEM: Volební sjezd KDU-ČSL ve Zlíně - anotační foto

OBRAZEM: Volební sjezd KDU-ČSL ve Zlíně

23.05.2015 14:53 Aktualizováno Zlín - Téměř tři stovky delegátů se sešly v kongresovém centru ve Zlíně, aby zvolily nové vedení KDU-ČSL.

Přestřelka mezi českými politiky. Co se dělo na sjezdu lidovců? - anotační foto

Přestřelka mezi českými politiky. Co se dělo na sjezdu lidovců?

23.05.2015 14:48 Zlín – Lidovci si o víkendu volí nové vedení. Na svůj sjezd pozvali i zástupce dalších politických stran...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 5098 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama