Rath nesedí ve věznici, ale v hotelu!

Praha – Bývalý středočeský hejtman David Rath si v litoměřické věznici nemůže rozhodně na nic stěžovat. Alespoň teď už ne. Jeho „pobyt“ za mřížemi popsal pro televizi Nova jeden z jeho spoluvězňů, který byl v minulých dnech propuštěn.

Diskuse: 9

Rath nesedí ve věznici, ale v hotelu! - anotační foto
reklama

 

Pro vězeňskou službu je David Rath V.I.P. vězeň, a proto nevědí, jak s ním mají zacházet. Dostává se mu tak nadstandardu, o kterém ostatní vězni mohou jenom tiše snít. Alespoň tak si toho všiml zpovídaný vězeň. 

Rath si může dopřávat pohybu dle libosti, neboť dostal možnost využívat rotoped. Ten mohou přitom používat jen ti vězni, kteří jsou pro věznici pomocnou silou. A Rath se do žádné práce ještě nepustil. Navíc Rath má pro vycházky zajištěný volný dvůr věznice a jiní vězni jej nemůžou ani vidět.

Dále mu slouží přímo policisté. Jeden má hlídku před Rathovou celou, kde sedí čtyřiadvacet hodin denně a při vydávání oběda mu policista předává jídlo. Zatímco ostatním vězňům je předává kuchař.

Důvodem jeho výhod však může být fakt, že podal již kolem tří set připomínek k jeho zadržení ve věznici. Vedení věznice také může mít obavy z toho, že by jim Rathovy stížnosti mohly způsobit nepříjemnou kontrolu. Nebo si snad ze svých poctivě odcizených milionů pod podlahou Rath zaplatil nadstandard? Každopádně tvrdé podmínky vězení Rath skutečně nepociťuje.

 

reklama
Klíčová slova: Rath, David vězeňská služba

Diskuse

Rath nesedí ve věznici, ale v hotelu!

Počet příspěvků: , poslední 01.06.2012 02:27
(Zobrazeno posledních 9 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Zeman pod palbou. Podívejte se, co se děje

23.11.2014 22:48 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman se podle všeho zapíše do dějin jako muž, který svými názory a postoji...

Další problém Zemanova mluvčího. Mluvil o synovi čínského prezidenta, který...

23.11.2014 21:43 Aktualizováno Praha - Mluvčí prezidenta Miloše Zemana musí vysvětlovat další nejasnosti. Po prezidentových výrocích...

Definitivní rána komunismu. Před 25ti lety Štěpán zesměšnil demonstrující...

23.11.2014 21:43 Aktualizováno Praha - Přesně před 25 lety dostal komunistický režim definitivní ránu, ze které už se nemohl vzpamatovat....

Tady natankujete benzín a naftu nejlevněji. Přehled po krajích - anotační foto

Tady natankujete benzín a naftu nejlevněji. Přehled po krajích

23.11.2014 21:19 Praha - Světová cena ropy už několik měsíců strmě klesá, dokonce tak výrazně, že ekonomové hovoří o...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 2836 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama