Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Praha – Lidové noviny dnes přišli s průzkumem společnosti Millward Brown, který ukázal, že až polovina voličů ČSSD si po zveřejnění kauzy Davida Ratha není jista, zda bude sociální demokracii volit i nadále. Dokonce čtvrtina už je rozhodnuta, že hlas dá někomu jinému.

Diskuse: 2

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"! - anotační foto
reklama

Aféra Davida Ratha tak přes veškerou snahu distancovat se od něj odvádí sociální demokracii voliče a dosud jistý vítěz krajských voleb je v ohrožení. Dá se však předpokládat, že voliči neutečou k vládním stranám TOP09, ODS ani pravděpodobně ani LiDem a ani k dnes již opozičním Věcem veřejným.

Mohli by tak opět posílit komunisté a Paroubkovy národní socialisté. Především se ale dá předpokládat odliv voličů směrem k neparlamentním stranám jako Zemanovci, lidovci či zelení.

K problému exodu voličů se vyjádřil poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. Média podle něj předvádějí to, co v padesátých letech Rudé právo – monstróznost a veřejný lynč. „Mediálním lynčem Davida Ratha se ČR vydává sofistikovanější cestou Chile roku 1973,“ píše Foldyna. V roce 1973 provedl v zemi, kde vládl demokraticky zvolený levicový prezident, převrat Augusto Pinochet a zavedl autokratický režim se sklony k fašismu.

„Obr“ zloději miliard si nyní kvůli kauze exhejtmana mnou ruce, jelikož jejich kauzy jsou v suchu. Vláda navíc má podle poslance ČSSD jedinečnou příležitost prosadit církevní restituce, které Foldyna připodobňuje k Bílé hoře II. Tedy k tomu, že České země opět podléhají tlaku katolické církve.

Proto podle něj není jiné řešení. Musí proběhnout generální stávka. K té se ale zatím odbory nemají a vypadá to, že se obávají neúspěchu takové akce, a proto raději organizují menší, dílčí protesty.

reklama
Klíčová slova: Foldyna, Jaroslav

Diskuse

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Počet příspěvků: , poslední 26.05.2012 19:51
(Zobrazeno posledních 2 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Brno si Poutí smíření připomnělo oběti odsunu Němců

30.05.2015 19:21 Brno - Hromadné vyhnání německy mluvících obyvatel Brna dnes připomněla třicetikilometrová Pouť smíření. Ráno...

Výsledek kongresu ODS: Odmítnutí eura, podpora sankcí - anotační foto

Výsledek kongresu ODS: Odmítnutí eura, podpora sankcí

30.05.2015 19:19 Praha - Občanští demokraté se v sobotu sešli, aby zhodnotili vývoj své strany v posledním období. Odmítli...

OBRAZEM: 26. kongres ODS

30.05.2015 19:16 Aktualizováno Praha - Sobotní kongres ODS s heslem „Věříme v Českou republiku“ je zaměřený na budoucnost strany a na její...

Poplach v Praze: Hasiči museli evakuovat stovky lidí  - anotační foto

Poplach v Praze: Hasiči museli evakuovat stovky lidí

30.05.2015 18:01 Praha - Hasiči museli dnes odpoledne evakuovat zhruba 500 lidí. Příčinou byl požár ve sportovní hale na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 6929 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama