Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Praha – Lidové noviny dnes přišli s průzkumem společnosti Millward Brown, který ukázal, že až polovina voličů ČSSD si po zveřejnění kauzy Davida Ratha není jista, zda bude sociální demokracii volit i nadále. Dokonce čtvrtina už je rozhodnuta, že hlas dá někomu jinému.

Diskuse: 2

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"! - anotační foto
reklama

Aféra Davida Ratha tak přes veškerou snahu distancovat se od něj odvádí sociální demokracii voliče a dosud jistý vítěz krajských voleb je v ohrožení. Dá se však předpokládat, že voliči neutečou k vládním stranám TOP09, ODS ani pravděpodobně ani LiDem a ani k dnes již opozičním Věcem veřejným.

Mohli by tak opět posílit komunisté a Paroubkovy národní socialisté. Především se ale dá předpokládat odliv voličů směrem k neparlamentním stranám jako Zemanovci, lidovci či zelení.

K problému exodu voličů se vyjádřil poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. Média podle něj předvádějí to, co v padesátých letech Rudé právo – monstróznost a veřejný lynč. „Mediálním lynčem Davida Ratha se ČR vydává sofistikovanější cestou Chile roku 1973,“ píše Foldyna. V roce 1973 provedl v zemi, kde vládl demokraticky zvolený levicový prezident, převrat Augusto Pinochet a zavedl autokratický režim se sklony k fašismu.

„Obr“ zloději miliard si nyní kvůli kauze exhejtmana mnou ruce, jelikož jejich kauzy jsou v suchu. Vláda navíc má podle poslance ČSSD jedinečnou příležitost prosadit církevní restituce, které Foldyna připodobňuje k Bílé hoře II. Tedy k tomu, že České země opět podléhají tlaku katolické církve.

Proto podle něj není jiné řešení. Musí proběhnout generální stávka. K té se ale zatím odbory nemají a vypadá to, že se obávají neúspěchu takové akce, a proto raději organizují menší, dílčí protesty.

reklama
Klíčová slova: Foldyna, Jaroslav

Diskuse

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Počet příspěvků: , poslední 26.05.2012 19:51
(Zobrazeno posledních 2 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rath ostře: Na vás taky dojde - anotační foto

Rath ostře: Na vás taky dojde

21.04.2015 10:06 Aktualizováno Praha - David Rath řekl soudci Robertu Pacovskému, že na něj podal žalobu a požaduje odškodné sto tisíc...

Zveřejňování smluv? Platforma tlačí na zdravotní pojišťovny, někteří lékaři protestují  - anotační foto

Zveřejňování smluv? Platforma tlačí na zdravotní pojišťovny, někteří lékaři...

21.04.2015 09:32 Praha - Platforma zdravotních pojištěnců (PZP) se odvolává na rozsudek Městského soudu v Praze z roku 2011 a...

Šok pro pozůstalé: Rodina pohřbila nebožtíka, v rakvi byl někdo jiný - anotační foto

Šok pro pozůstalé: Rodina pohřbila nebožtíka, v rakvi byl někdo jiný

21.04.2015 09:21 Hodonín - Velkou chybu mají na svědomí pracovnící pohřební služby z Hodonína. Na pohřeb do blízkých...

Sociolog: Utopení imigranti? A koho to zajímá?

21.04.2015 09:14 Praha – Ministři zahraničí zemí EU se sešli, aby jednali o imigrantech, kteří se pokoušejí připlout na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 10798 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama