Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Praha – Lidové noviny dnes přišli s průzkumem společnosti Millward Brown, který ukázal, že až polovina voličů ČSSD si po zveřejnění kauzy Davida Ratha není jista, zda bude sociální demokracii volit i nadále. Dokonce čtvrtina už je rozhodnuta, že hlas dá někomu jinému.

Diskuse: 2

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"! - anotační foto
reklama

Aféra Davida Ratha tak přes veškerou snahu distancovat se od něj odvádí sociální demokracii voliče a dosud jistý vítěz krajských voleb je v ohrožení. Dá se však předpokládat, že voliči neutečou k vládním stranám TOP09, ODS ani pravděpodobně ani LiDem a ani k dnes již opozičním Věcem veřejným.

Mohli by tak opět posílit komunisté a Paroubkovy národní socialisté. Především se ale dá předpokládat odliv voličů směrem k neparlamentním stranám jako Zemanovci, lidovci či zelení.

K problému exodu voličů se vyjádřil poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. Média podle něj předvádějí to, co v padesátých letech Rudé právo – monstróznost a veřejný lynč. „Mediálním lynčem Davida Ratha se ČR vydává sofistikovanější cestou Chile roku 1973,“ píše Foldyna. V roce 1973 provedl v zemi, kde vládl demokraticky zvolený levicový prezident, převrat Augusto Pinochet a zavedl autokratický režim se sklony k fašismu.

„Obr“ zloději miliard si nyní kvůli kauze exhejtmana mnou ruce, jelikož jejich kauzy jsou v suchu. Vláda navíc má podle poslance ČSSD jedinečnou příležitost prosadit církevní restituce, které Foldyna připodobňuje k Bílé hoře II. Tedy k tomu, že České země opět podléhají tlaku katolické církve.

Proto podle něj není jiné řešení. Musí proběhnout generální stávka. K té se ale zatím odbory nemají a vypadá to, že se obávají neúspěchu takové akce, a proto raději organizují menší, dílčí protesty.

reklama
Klíčová slova: Foldyna, Jaroslav

Diskuse

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Počet příspěvků: , poslední 26.05.2012 19:51
(Zobrazeno posledních 2 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Pozor o víkendu, riziko napadení klíštětem bude vysoké. Užitečné rady - anotační foto

Pozor o víkendu, riziko napadení klíštětem bude vysoké. Užitečné rady

25.04.2014 09:51 Aktualizováno Praha - Riziko napadení klíštětem bude o tomto víkendu velké, podle předpovědi dosáhne v desetistupňové škále...

Pampeliška čistí krev a hojí zánět: 5 receptů, které vás nastartují - anotační foto

Pampeliška čistí krev a hojí zánět: 5 receptů, které vás nastartují

25.04.2014 09:51 Aktualizováno Praha - Pampelišky jsou symbolem jara! Nedělají jen okrasu, ale jsou i zdraví prospěšné. Pomáhají při...

Odposlechy Janouška: Padlo jméno mocného muže a "carevny" Nagyové - anotační foto

Odposlechy Janouška: Padlo jméno mocného muže a "carevny" Nagyové

25.04.2014 09:34 Praha - Odposlechy z kanceláře kanceláři lobbisty Romana Janouška zachytily podle Lidových novin zmínky o...

Podívejte se, k čemu se v souvislosti s EU přiznal předseda komunistů

25.04.2014 09:12 Aktualizováno Praha - Podle předsedů všech parlamentních stran by Česká republika měla i nadále zůstat členem Evropské...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 25019 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama