Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Praha – Lidové noviny dnes přišli s průzkumem společnosti Millward Brown, který ukázal, že až polovina voličů ČSSD si po zveřejnění kauzy Davida Ratha není jista, zda bude sociální demokracii volit i nadále. Dokonce čtvrtina už je rozhodnuta, že hlas dá někomu jinému.

Diskuse: 2

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"! - anotační foto
reklama

Aféra Davida Ratha tak přes veškerou snahu distancovat se od něj odvádí sociální demokracii voliče a dosud jistý vítěz krajských voleb je v ohrožení. Dá se však předpokládat, že voliči neutečou k vládním stranám TOP09, ODS ani pravděpodobně ani LiDem a ani k dnes již opozičním Věcem veřejným.

Mohli by tak opět posílit komunisté a Paroubkovy národní socialisté. Především se ale dá předpokládat odliv voličů směrem k neparlamentním stranám jako Zemanovci, lidovci či zelení.

K problému exodu voličů se vyjádřil poslanec za ČSSD Jaroslav Foldyna. Média podle něj předvádějí to, co v padesátých letech Rudé právo – monstróznost a veřejný lynč. „Mediálním lynčem Davida Ratha se ČR vydává sofistikovanější cestou Chile roku 1973,“ píše Foldyna. V roce 1973 provedl v zemi, kde vládl demokraticky zvolený levicový prezident, převrat Augusto Pinochet a zavedl autokratický režim se sklony k fašismu.

„Obr“ zloději miliard si nyní kvůli kauze exhejtmana mnou ruce, jelikož jejich kauzy jsou v suchu. Vláda navíc má podle poslance ČSSD jedinečnou příležitost prosadit církevní restituce, které Foldyna připodobňuje k Bílé hoře II. Tedy k tomu, že České země opět podléhají tlaku katolické církve.

Proto podle něj není jiné řešení. Musí proběhnout generální stávka. K té se ale zatím odbory nemají a vypadá to, že se obávají neúspěchu takové akce, a proto raději organizují menší, dílčí protesty.

reklama
Klíčová slova: Foldyna, Jaroslav

Diskuse

Kauza Rath? "Rudé právo 1950 je hadr"!

Počet příspěvků: , poslední 26.05.2012 19:51
(Zobrazeno posledních 2 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kdo by vyhrál volby? ČSSD dýchá Babišovi za krk, výrazný sešup TOP 09

30.01.2015 04:04 Aktualizováno Praha - V šetření realizovaném v lednu CVVM tradičně zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a...

Syn Kim Ir-sena se stal oficiálně velvyslancem KLDR v Česku

30.01.2015 03:48 Aktualizováno Praha - V Česku ode dneška působí nový velvyslanec KLDR. Prezident Miloš Zeman na Hradě převzal pověřovací...

Známý spisovatel ostře: Zemanovy žvásty, pomatený stařec, nesmysly...

30.01.2015 03:48 Aktualizováno Praha - Hlavní nepřítel je prezident, alespoň pro ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka. Tvrdí to spisovatel a...

Je to na antibiotika? Lékárny nově nabízejí domácí test, za pět minut je jasno - anotační foto

Je to na antibiotika? Lékárny nově nabízejí domácí test, za pět minut je jasno

30.01.2015 02:02 Aktualizováno Praha - Bolí vás hlava, máte teplotu a nechcete hned vysedávat v čekárně u lékaře? Pomůže domácí test, který...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 7934 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama