Drábku, budeš vysvětlovat! Poslanci ODS se naštvali

Praha - Úředníci z ministerstva práce a sociálních věcí společně s ministrem Jaromírem Drábkem (TOP 09) by měli znovu předstoupit před členy výboru pro sociální politiku a obhájit svůj postup při realizaci IT zakázek k novému systému vyplácení dávek. Ve čtvrtek k tomu vyzvali poslanci ODS.

Diskuse: 3

Drábku, budeš vysvětlovat! Poslanci ODS se naštvali - anotační foto
reklama

Poslanci ODS se ve čtvrtek obrátili na předsedu výboru pro sociální politiku Martina Vacka (LIDEM) s žádostí o svolání mimořádného zasedání výboru. Reagovali tak na dopis, který obdrželi z ministerstva práce a sociálních věcí, v němž zástupci ministerstva odpovídají na jejich otázky k rezortním IT zakázkám, které poslanci vznesli na dubnovém zasedání výboru.

Odpovědi úředníků však podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury jsou velmi obecné a nevyvrací pochybnosti, které postup ministerstva při zadávání zakázek v minulých měsících vzbudily.

"Ministerstvo se žádostí zabývalo, odpovědi na zcela konkrétní dotazy jsme ale v mnoha případech nedostali. Pokud chce ministerstvo svůj postup obhájit, mělo by být zcela otevřené. Budeme proto žádat, aby se výbor k tomuto tématu vrátil," komentoval situaci předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Kvůli IT zakázkám čelí kritice zejména ministr Jaromír Drábek a jeho náměstek Vladimír Šiška. Těm zejména vytýkají, že na některé zakázky nebylo standardně vypsáno výběrové řízení a média také spekulovala o jejich propojení s některými firmami, které zakázky realizovaly.

Podle poslankyně a členky sociálního výboru Lenky Kohoutové (ODS) například žádná smlouva nezavazovala ministerstvo nakupovat licence na vybrané produkty právě od společnosti Fujitsu, pokud by mu jiná firma nabídla výhodnější podmínky. "Na přímý dotaz, proč nebylo vypsáno výběrové řízení, však úředníci v materiálu neodpovídají. Stejně tak stále nevíme, jak konkrétně vypadalo zadání pro IT firmy a kdo za něj zodpovídá. Jedině detailní znalost dané problematiky může pochybnosti o regulérnosti postupu ministerstva s konečnou platností vyvrátit," dodala Kohoutová.

reklama

Diskuse

Drábku, budeš vysvětlovat! Poslanci ODS se naštvali

Počet příspěvků: , poslední 24.05.2012 18:24
(Zobrazeno posledních 3 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Test ledové kávy: Který výrobek je pouze přeslazená voda? - anotační foto

Test ledové kávy: Který výrobek je pouze přeslazená voda?

25.07.2014 16:43 Aktualizováno Praha - Ledová káva je oblíbenou letní alternativou, když do sebe chcete dostat kofein. Ale jaká je dobrá a...

Skutečně se Rittig s Babišem znají? Best promluvil o svém...

25.07.2014 16:42 Aktualizováno Praha - Americký novinář a politický analytik žijící v České republice Erik Best poukázal na sílu sociálních...

Exšéf věznic Dohnal hrozí Válkové žalobou, ta si trvá na svém  - anotační foto

Exšéf věznic Dohnal hrozí Válkové žalobou, ta si trvá na svém

25.07.2014 16:38 Aktualizováno Praha - Odvolaný ředitel Vězeňské služby Petr Dohnal vyzve ministryni spravedlnosti Helenu Válkovou (ANO),...

Babiš znechuceně: Hned bych rezignoval. Strany ukazují, kdo má většího...

25.07.2014 16:37 Aktualizováno Praha - Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš by okamžitě rezignoval na svůj poslanecký mandát, kdyby...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 4526 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama