Drábku, budeš vysvětlovat! Poslanci ODS se naštvali

Praha - Úředníci z ministerstva práce a sociálních věcí společně s ministrem Jaromírem Drábkem (TOP 09) by měli znovu předstoupit před členy výboru pro sociální politiku a obhájit svůj postup při realizaci IT zakázek k novému systému vyplácení dávek. Ve čtvrtek k tomu vyzvali poslanci ODS.

Diskuse: 3

Drábku, budeš vysvětlovat! Poslanci ODS se naštvali - anotační foto
reklama

Poslanci ODS se ve čtvrtek obrátili na předsedu výboru pro sociální politiku Martina Vacka (LIDEM) s žádostí o svolání mimořádného zasedání výboru. Reagovali tak na dopis, který obdrželi z ministerstva práce a sociálních věcí, v němž zástupci ministerstva odpovídají na jejich otázky k rezortním IT zakázkám, které poslanci vznesli na dubnovém zasedání výboru.

Odpovědi úředníků však podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury jsou velmi obecné a nevyvrací pochybnosti, které postup ministerstva při zadávání zakázek v minulých měsících vzbudily.

"Ministerstvo se žádostí zabývalo, odpovědi na zcela konkrétní dotazy jsme ale v mnoha případech nedostali. Pokud chce ministerstvo svůj postup obhájit, mělo by být zcela otevřené. Budeme proto žádat, aby se výbor k tomuto tématu vrátil," komentoval situaci předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura.

Kvůli IT zakázkám čelí kritice zejména ministr Jaromír Drábek a jeho náměstek Vladimír Šiška. Těm zejména vytýkají, že na některé zakázky nebylo standardně vypsáno výběrové řízení a média také spekulovala o jejich propojení s některými firmami, které zakázky realizovaly.

Podle poslankyně a členky sociálního výboru Lenky Kohoutové (ODS) například žádná smlouva nezavazovala ministerstvo nakupovat licence na vybrané produkty právě od společnosti Fujitsu, pokud by mu jiná firma nabídla výhodnější podmínky. "Na přímý dotaz, proč nebylo vypsáno výběrové řízení, však úředníci v materiálu neodpovídají. Stejně tak stále nevíme, jak konkrétně vypadalo zadání pro IT firmy a kdo za něj zodpovídá. Jedině detailní znalost dané problematiky může pochybnosti o regulérnosti postupu ministerstva s konečnou platností vyvrátit," dodala Kohoutová.

reklama

Diskuse

Drábku, budeš vysvětlovat! Poslanci ODS se naštvali

Počet příspěvků: , poslední 24.05.2012 18:24
(Zobrazeno posledních 3 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Vondra: Nejsem rusofob, ale Čechy nechápu

21.08.2014 17:45 Aktualizováno Praha - V České republice je v posledních měsících velkým tématem otázka vztahu k Rusku. Do této diskuze se...

Policisté i hasiči shánějí novou krev, fyzické testy jsou kamenem úrazu  - anotační foto

Policisté i hasiči shánějí novou krev, fyzické testy jsou kamenem úrazu

21.08.2014 17:42 Praha - Extrémně zátěžový den mají za sebou jihočeští policejní nováčci. Na základně v Lišově u Českých...

Dvě ženy zažalovaly ČR. Co se stalo před devíti lety v Innsbrucku?

21.08.2014 17:32 Aktualizováno Praha - České soudy řeší žalobu dvou žen na Českou republiku, v níž od státu požadují 5000 eur (asi 140.000...

Babiš vládne ANO tvrdou rukou. Schvaluje i plakáty - anotační foto

Babiš vládne ANO tvrdou rukou. Schvaluje i plakáty

21.08.2014 17:08 Aktualizováno Praha - Andrej Babiš o sobě v době, kdy ještě nebyl v politice, říkal, že v Agrofertu řídí vše. Okolí to jen...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2298 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama