Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím

Praha - Bývalý předseda ČSSD a současný šéf Národních socialistů – Levice 21. století Jiří Paroubek odmítá, že by měl něco společného s limuzínou Audi, kterou před týdnem odjížděl z policie lobbista Roman Janoušek. Paroubek to uvedl v sobotním prohlášení, které poslal médiím.

Diskuse: 1

Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím - anotační foto
reklama

"Pokud mi paměť dobře slouží, zmíněný automobil měl již tehdy, tedy v roce 2008, naježděno více než 200 tisíc kilometrů, a proto jej také sociální demokracie dala pryč. Co se s automobilem dělo posléze, nevím a ani to vědět nemohu. Ostatně, nemuselo mne to zajímat," uvedl Paroubek.

"Vozidlo, které odváželo minulý týden lobbistu Romana Janouška od výslechu, je údajně stejné, které využívala ČSSD v roce 2008, tedy v době kdy jsem byl jejím předsedou. Označovat toto vozidlo za "Paroubkovo" je krajně zavádějící a nesmyslné, dodává Paroubek.

Audina má podle médií stejnou poznávací značku jako auto, v němž jel tehdejší předseda ČSSD v roce 2007 na svatbu. O rok později do černé limuzíny s Paroubkem uvnitř zezadu naboural vůz, za jehož volantem seděla v té době mluvčí sociální demokracie Květa Kočová.

"Pokud tedy dnes někdo pátrá po majiteli a minulosti vozu, měl by se obrátit na někdejšího volebního manažera strany Jaroslava Tvrdíka nebo bývalého ústředního tajemníka strany Jiřího Havlíčka. Ti by jistě měli mít přehled, co se s vozem dělo poté, kdy jej ČSSD přestala využívat," uzavřel Paroubek.

Jak se auto k Janouškovi dostalo, nevěděl ani bývalý ústřední tajemník ČSSD Jiří Havlíček. "To vůbec netuším. A my jsme ho ani nikdy neměli v majetku ČSSD," uvedl Havlíček a dodal, že auto bylo určitě pronajaté. Jestli ale auto nemohlo být pronajaté od někoho z Janouškova okolí, neví. "To vůbec netuším a nechci o tom nijak spekulovat," řekl Havlíček.

reklama

Diskuse

Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím

Počet příspěvků: , poslední 31.03.2012 13:30
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Možný únik informací z Bezpečnostní rady státu prošetří NBÚ - anotační foto

Možný únik informací z Bezpečnostní rady státu prošetří NBÚ

09.02.2016 14:30 Aktualizováno Praha - Možnými úniky informací z Bezpečnostní rady státu a jejího předsednictva se bude zabývat Národní...

ODS chce hlavu ministra Stropnického: Vláda zjevně selhává

09.02.2016 14:16 Aktualizováno Praha - Občanská demokratická strana požaduje odchod ministra obrany Martina Stropnického (ANO) kvůli úniku...

Hejtman Rozbořil se obrátil na Ústavní soud: Korupce jsem se nedopustil - anotační foto

Hejtman Rozbořil se obrátil na Ústavní soud: Korupce jsem se nedopustil

09.02.2016 14:15 Aktualizováno Olomouc - Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), který je společně s dalšími třemi muži obviněn v takzvané...

Zeman při debatě se studenty odmítl dotazy z papíru: Nebuďte jako loutky - anotační foto

Zeman při debatě se studenty odmítl dotazy z papíru: Nebuďte jako loutky

09.02.2016 14:11 Klatovy - Prezident Miloš Zeman dnes na setkání se středoškoláky z Klatov předem odmítl připravené a na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kterému českému TV zpravodajství nejvíce důvěřujete?

Hlasovalo 3917 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama