Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím

Praha - Bývalý předseda ČSSD a současný šéf Národních socialistů – Levice 21. století Jiří Paroubek odmítá, že by měl něco společného s limuzínou Audi, kterou před týdnem odjížděl z policie lobbista Roman Janoušek. Paroubek to uvedl v sobotním prohlášení, které poslal médiím.

Diskuse: 1

Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím - anotační foto
reklama

"Pokud mi paměť dobře slouží, zmíněný automobil měl již tehdy, tedy v roce 2008, naježděno více než 200 tisíc kilometrů, a proto jej také sociální demokracie dala pryč. Co se s automobilem dělo posléze, nevím a ani to vědět nemohu. Ostatně, nemuselo mne to zajímat," uvedl Paroubek.

"Vozidlo, které odváželo minulý týden lobbistu Romana Janouška od výslechu, je údajně stejné, které využívala ČSSD v roce 2008, tedy v době kdy jsem byl jejím předsedou. Označovat toto vozidlo za "Paroubkovo" je krajně zavádějící a nesmyslné, dodává Paroubek.

Audina má podle médií stejnou poznávací značku jako auto, v němž jel tehdejší předseda ČSSD v roce 2007 na svatbu. O rok později do černé limuzíny s Paroubkem uvnitř zezadu naboural vůz, za jehož volantem seděla v té době mluvčí sociální demokracie Květa Kočová.

"Pokud tedy dnes někdo pátrá po majiteli a minulosti vozu, měl by se obrátit na někdejšího volebního manažera strany Jaroslava Tvrdíka nebo bývalého ústředního tajemníka strany Jiřího Havlíčka. Ti by jistě měli mít přehled, co se s vozem dělo poté, kdy jej ČSSD přestala využívat," uzavřel Paroubek.

Jak se auto k Janouškovi dostalo, nevěděl ani bývalý ústřední tajemník ČSSD Jiří Havlíček. "To vůbec netuším. A my jsme ho ani nikdy neměli v majetku ČSSD," uvedl Havlíček a dodal, že auto bylo určitě pronajaté. Jestli ale auto nemohlo být pronajaté od někoho z Janouškova okolí, neví. "To vůbec netuším a nechci o tom nijak spekulovat," řekl Havlíček.

reklama

Diskuse

Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím

Počet příspěvků: , poslední 31.03.2012 13:30
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Záhadný "Pérák" je zpět: Připomínka Osvětimi po česku? Prasečák v...

27.01.2015 11:17 Aktualizováno Lety (Písecko) - Na některých částech vepřína v Letech na Písecku někdo namaloval siluety lidí. Podle...

Zeman: Islámský stát je jako nacistické Německo, svět ho musí zničit - anotační foto

Zeman: Islámský stát je jako nacistické Německo, svět ho musí zničit

27.01.2015 11:16 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman vyzval ke sjednocené ozbrojené akci proti teroristům. Vedena by měla být na...

Tunelování firem na severu Čech? Soud už omluvu nezbaštil, proces začíná - anotační foto

Tunelování firem na severu Čech? Soud už omluvu nezbaštil, proces začíná

27.01.2015 11:04 Litoměřice - Litoměřický soud začal projednávat případ podnikatele Vladislava Větrovce a bývalého konkurzního...

Blesk se nemusí omlouvat za článek o policejní zvůli - anotační foto

Blesk se nemusí omlouvat za článek o policejní zvůli

27.01.2015 10:59 Brno - Vydavatel Blesku se nemusí omlouvat bývalému šéfovi policie v Liberci Miroslavu Dvořákovi za článek o...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 6351 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama