Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím

Praha - Bývalý předseda ČSSD a současný šéf Národních socialistů – Levice 21. století Jiří Paroubek odmítá, že by měl něco společného s limuzínou Audi, kterou před týdnem odjížděl z policie lobbista Roman Janoušek. Paroubek to uvedl v sobotním prohlášení, které poslal médiím.

Diskuse: 1

Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím - anotační foto
reklama

"Pokud mi paměť dobře slouží, zmíněný automobil měl již tehdy, tedy v roce 2008, naježděno více než 200 tisíc kilometrů, a proto jej také sociální demokracie dala pryč. Co se s automobilem dělo posléze, nevím a ani to vědět nemohu. Ostatně, nemuselo mne to zajímat," uvedl Paroubek.

"Vozidlo, které odváželo minulý týden lobbistu Romana Janouška od výslechu, je údajně stejné, které využívala ČSSD v roce 2008, tedy v době kdy jsem byl jejím předsedou. Označovat toto vozidlo za "Paroubkovo" je krajně zavádějící a nesmyslné, dodává Paroubek.

Audina má podle médií stejnou poznávací značku jako auto, v němž jel tehdejší předseda ČSSD v roce 2007 na svatbu. O rok později do černé limuzíny s Paroubkem uvnitř zezadu naboural vůz, za jehož volantem seděla v té době mluvčí sociální demokracie Květa Kočová.

"Pokud tedy dnes někdo pátrá po majiteli a minulosti vozu, měl by se obrátit na někdejšího volebního manažera strany Jaroslava Tvrdíka nebo bývalého ústředního tajemníka strany Jiřího Havlíčka. Ti by jistě měli mít přehled, co se s vozem dělo poté, kdy jej ČSSD přestala využívat," uzavřel Paroubek.

Jak se auto k Janouškovi dostalo, nevěděl ani bývalý ústřední tajemník ČSSD Jiří Havlíček. "To vůbec netuším. A my jsme ho ani nikdy neměli v majetku ČSSD," uvedl Havlíček a dodal, že auto bylo určitě pronajaté. Jestli ale auto nemohlo být pronajaté od někoho z Janouškova okolí, neví. "To vůbec netuším a nechci o tom nijak spekulovat," řekl Havlíček.

reklama

Diskuse

Paroubek: O audi, které odváželo kmotra Janouška, nic nevím

Počet příspěvků: , poslední 31.03.2012 13:30
(Zobrazeno posledních 1 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Jsou snad něco víc? Plat soudců se vymkl realitě, zuří šéf NKÚ

30.07.2014 19:03 Aktualizováno Brno - Dnešní rozhodnutí Ústavního soudu, který zrušil dosavadní způsob výpočtu mzdové základny pro platy...

Podvod, nebo šance pro pacienty? Lékaři se hádají o léčbu artrózy - anotační foto

Podvod, nebo šance pro pacienty? Lékaři se hádají o léčbu artrózy

30.07.2014 18:53 Aktualizováno Praha - Česká společnost pro ortopedii a traumatologii zpochybnila léčbu artrózy kmenovými buňkami. Podle ní...

Kauza Kramný: Advokátka podá ústavní stížnost. Stát prý nemá důvody k vazbě

30.07.2014 18:47 Aktualizováno Ostrava - Advokátka Petra Kramného obviněného z vraždy manželky a dcery při dovolené v Egyptě chce kvůli...

Zmírnění povinnosti obcí chovat se ekonomicky u vlády narazilo  - anotační foto

Zmírnění povinnosti obcí chovat se ekonomicky u vlády narazilo

30.07.2014 18:39 Praha - Se záporným stanoviskem vlády budou poslanci projednávat normu, podle níž by obce mohly nakládat s...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 6564 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama