Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Sex za zdmi ústavů a léčeben? Nikdo mu nebrání, naopak - anotační foto

Sex za zdmi ústavů a léčeben? Nikdo mu nebrání, naopak

24.04.2014 16:37 Praha - Jak vypadá sexuální život pacientů v psychiatrických léčebnách, ústavech či v chráněném bydlení? Mají...

Detaily o Janouškově autonehodě: Jak vybíral "správného" žalobce?

24.04.2014 16:28 Aktualizováno Praha - Policejní odposlechy lobbisty Romana Janouška odhalují doposud neznámé skutečnosti. Mikrofony jej...

Odbory se postavily za Válkovou. Zpochybňují Dohnalovo jmenování - anotační foto

Odbory se postavily za Válkovou. Zpochybňují Dohnalovo jmenování

24.04.2014 16:20 Praha - Odborová organizace Unie bezpečnostních sborů, která sdružuje policisty, hasiče a příslušníky...

Svět šokoval hrůzný čin českého důchodce +VIDEO

24.04.2014 16:14 Aktualizováno Rájec-Jestřebí - Hrůznou událost má za sebou 77letý důchodce z Jihomoravského kraje. Při přecházení...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24908 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama