Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Demokracie podle Babiše? Lídra v Praze vybral sám - anotační foto

Demokracie podle Babiše? Lídra v Praze vybral sám

23.09.2014 13:50 Praha - O tom, že v hnutí ANO vládne Andrej Babiš pevnou rukou stejně jako v byznysu, se mluví dlouho. Nyní...

Vrah rozdrtil oběti lebku a tělo zahrabal do kompostu. NS výjimečný trest...

23.09.2014 13:49 Aktualizováno Brno - Odsouzený Petr Rohel Ve Frenštátu pod Radhoštem surově ubil muže, jehož tělo pak zahrabal do kompostu....

Kandidátka do Senátu chce viagru grátis - anotační foto

Kandidátka do Senátu chce viagru grátis

23.09.2014 13:30 Praha - Kandidátka do Senátu Laura Janáčková zveřejnila svůj program, ve kterém požaduje viagru zdarma.

Úředníci brání v provozu autu alternativní taxislužby - anotační foto

Úředníci brání v provozu autu alternativní taxislužby

23.09.2014 13:15 Praha - Alternativní taxislužba Uber má problémy i v Česku. Pražský magistrát zabránil jejímu autu v jízdě....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 11634 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama