Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Uprchlíky nezvládáme, řešení nebude levné. A co Islámský stát? Analytik prozradil, co se děje - anotační foto

Uprchlíky nezvládáme, řešení nebude levné. A co Islámský stát? Analytik...

02.09.2015 00:30 ROZHOVOR - Evropa se v posledních měsících potýká s uprchlickou krizí, kterou řada států postupně přestává...

Zeman za rok zemře, zveřejnil ministr. Pěkně to schytal od občanů i komunistky

01.09.2015 22:15 Aktualizováno Praha – Miloš Zeman si o dovolené vymýšlel epitaf na svůj náhrobek. Přiznal se k tomu v rozhovoru pro...

Odhalen monstrózní podvod. Obchodníci s drahými kovy obrali stát o 4,5 miliardy...

01.09.2015 21:43 Praha – Firmy, které neodváděly daň a čerpaly odpočty při řetězových obchodech s drahými kovy, jako jsou...

Komentátor Pehe tepal ČT kvůli uprchlíkům. Co je špatně?

01.09.2015 20:52 Aktualizováno Praha – Média jsou plná zpráv o uprchlících, přesto v nich něco chybí. Politický komentátor a bývalý poradce...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 21144 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama