Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Dusno na obraně: Stropnický stáhl nominaci Kříže do čela vojenské policie

28.01.2015 12:50 Aktualizováno Praha - Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) stáhl z programu dnešního zasedání sněmovního branného výboru...

Ostré srovnání Breivika a Michalákové. Kdo je na tom hůře? - anotační foto

Ostré srovnání Breivika a Michalákové. Kdo je na tom hůře?

28.01.2015 12:47 Praha/Oslo - Norsko je známo svým „humanismem“, který má mnoho podob. Europoslanec Tomáš Zdechovský tvrdí, že...

Přítel Ruska Vyvadil se rozjel: Zeman je Žid, chce svatou válku, plácá blbosti

28.01.2015 12:07 Aktualizováno Praha - Bývalý soudce Nejvyššího správního soudu a někdejší předseda Československé strany socialistické Jiří...

Pozor: Evropská léková komise varuje před těmito přípravky - anotační foto

Pozor: Evropská léková komise varuje před těmito přípravky

28.01.2015 11:53 Aktualizováno Praha - Výbor pro humánní léčivé přípravky Evropské agentury pro léčivé přípravky doporučil pozastavení...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 7132 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama