Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

OBRAZEM: Pražské zastupitelstvo trvalo jen půl hodiny. Primátorku zvolí až večer? - anotační foto

OBRAZEM: Pražské zastupitelstvo trvalo jen půl hodiny. Primátorku zvolí až...

26.11.2014 14:24 Praha - Zastupitelé hlavního města přerušili dnešní jednání, na kterém měli zvolit novou primátorku a vedení...

Babiš nakoupil panenky za milion korun. Kam je dá? - anotační foto

Babiš nakoupil panenky za milion korun. Kam je dá?

26.11.2014 14:07 Praha - Ministr financí Andrej Babiš si nakoupil panenky, které vlastnoručně vyrobily celebrity, za necelý...

Skandál na úřadě: V Hodoníně místo české hymny hráli ruskou

26.11.2014 14:02 Aktualizováno Hodonín - Na ustavující schůzi hodonínského zastupitelstva hrála místo české hymny ruská! Pikantní na tom je,...

Česko uvažuje o "pohlavkovém zákonu". Budou z dětí spratci?

26.11.2014 13:58 Aktualizováno Praha - Česko patří v EU do desítky zemí, které nezakázaly tělesné trestání dětí. Seznam kroků k větší...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 4456 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama