Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Česko zaplatilo za Hanku a Tonču 150 milionů. Jedna se chtěla vrátit k únoscům

07.02.2016 18:12 Aktualizováno Praha - I když ministr zahraničí Lubomír Zaorálek tvrdil tento týden opak, zdá se, že Česko s teroristy...

Fantom sobotní demonstrace: Kdo je tajemný muž? + VIDEO

07.02.2016 17:52 Praha - Hned několik demonstrací proti i na podporu přijímání uprchlíků proběhlo v sobotu odpoledne v Praze....

Policie už vyšetřuje útok na pražské sociální centrum. Čin odsoudili politici...

07.02.2016 16:56 Aktualizováno Praha – Útokem na sociální centrum Klinika už prověřuje pražská policie kvůli podezření ze spáchání trestných...

Nezaměstnanost v lednu podle analytiků stoupla. Kolik lidí je bez práce? - anotační foto

Nezaměstnanost v lednu podle analytiků stoupla. Kolik lidí je bez práce?

07.02.2016 16:33 Praha – V lednu stoupla nezaměstnanost. Bez práce bylo na začátku roku o 0,3 procenta více Čechů než v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kterému českému TV zpravodajství nejvíce důvěřujete?

Hlasovalo 3422 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama