Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Co se stalo s Davidem Rathem? Kauza se zastavila kvůli této aféře - anotační foto

Co se stalo s Davidem Rathem? Kauza se zastavila kvůli této aféře

23.10.2014 15:23 Aktualizováno Praha - Kvůli omluvenkám, které účastníci soudního procesu s Davidem Rathem posílají soudu, se řízení dočasně...

Nový trend v Česku: Ústní voda není jen pro svěží dech - anotační foto

Nový trend v Česku: Ústní voda není jen pro svěží dech

23.10.2014 15:21 Praha - Zuby si pravidelně čistí drtivá většina Češek a Čechů, 38 procent podle aktuálního průzkumu používá...

Tažení proti soudci Sváčkovi: Válková a Babiš dostali tento dopis - anotační foto

Tažení proti soudci Sváčkovi: Válková a Babiš dostali tento dopis

23.10.2014 15:19 Aktualizováno Praha - Iniciativy Vraťte nám stát!, Veřejnost proti korupci a Nadační fond proti korupci Karla Janečka v...

Češi se zlobí: Co nás nejvíc trápí? Nový průzkum to ukázal jasně

23.10.2014 15:08 Aktualizováno Praha - Tři čtvrtiny veřejnosti (73 %) považují korupci za velmi závažný problém, kterým je třeba se zabývat....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Podaří se šíření eboly brzy zastavit?

Hlasovalo 757 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama