Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kdy půjdeme do důchodu, dočkáme se ho? Vzniká nový plán - anotační foto

Kdy půjdeme do důchodu, dočkáme se ho? Vzniká nový plán

31.07.2015 09:06 Praha - Chystá se nový plán, který určí nový věk pro odchod do důchodu. Koalice chce sice zavést strop pro...

Polepší si učitelé i úředníci, nejvíce ale dostanou politici

31.07.2015 09:00 Praha - Platy státních zaměstnanců příští rok porostou. Učitelé, policisté, zdravotní sestry, lékaři a...

Ubytuje uprchlíky miliardář Bakala? Havířov se už teď bojí - anotační foto

Ubytuje uprchlíky miliardář Bakala? Havířov se už teď bojí

31.07.2015 08:50 Praha – Často se mluví o tom, že uprchlická krize je velký byznys, ale alespoň pro ty, kteří cizince do...

Plánuje Rath útěk? Toto naznačil sám exposlanec - anotační foto

Plánuje Rath útěk? Toto naznačil sám exposlanec

31.07.2015 08:25 Praha – David Rath byl po dlouhém procesu přerušovaném kvůli různým komplikacím a 18 měsícům ve vazbě...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 7449 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama