Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Praha - Předsednictvo Odborového svazu (OS) Stavba ČR podpořilo protivládní demonstraci, kterou na 21. dubna svolala Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) s dalšími odboráři. V tiskové zprávě to napsal mluvčí stavebních odborů Miroslav Svoboda.

Diskuse: 21

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace - anotační foto
reklama

"Předseda OS Stavba ČR Stanislav Antoniv vyzdvihl význam této protestní akce, zejména z hlediska, že reaguje a podchycuje nespokojenost většiny našich obyvatel s antisociální politikou současné Nečasovy vlády," napsal ve středu médiím mluvčí.

Stavební odbory také trvají na tom, aby na demonstraci zazněla tři hlavní hesla, s nimiž odboráři půjdou protestovat.

"Těmito třemi ústředními hesly jsou: odstoupení vlády, předčasné volby a stop antisociálním reformám, které tato vláda uskutečňuje proti vůli občanů, o čemž vypovídají sociologické průzkumy z poslední doby," dodal Svoboda.

Na sobotu 21. dubna naplánovaly odbory velký protest proti zvyšování DPH a vládním škrtům. Odboráři chtějí, aby s nimi do ulic vyšly všechny iniciativy, které v současnosti organizují demonstrace proti Nečasově vládě.

Sraz demonstrujících bude na pražském Václavském náměstí. Vláda by měla podle šéfa ČMKOS Jaroslava Zavadila okamžitě zastavit asociální reformy nebo podat demisi. Odborářům se nelíbí kromě zvýšení DPH zpomalení růstu důchodů a plánované propouštění státních zaměstnanců. Podle propočtů odborů by do roku 2014 mohlo odejít z rezortu školství více než 17 tisíc učitelů, spolu s 3,5 tisíce policistů.

V květnu 2011 uspořádali odboráři také protest na Václavském náměstí, podle oficiálních zdrojů se ho zúčastnilo přibližně 40 tisíc občanů, podle odborů 55 tisíc lidí. O měsíc později zorganizovaly odbory stávku dopravy.

reklama
Klíčová slova: Demonstrace Vláda

Diskuse

Lidé v Čechách povstanou! Chystá se obrovská protivládní demonstrace

Počet příspěvků: , poslední 29.03.2012 12:36
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Tak na tohle jsem zvědavý... Benda nám řekl, jak vidí rozsudek soudu s Nagyovou

29.05.2015 16:00 Aktualizováno Praha - Poslance ODS Marka Bendu rozhodnutí soudu, který dnes zprostil Janu Nečasovou viny za zneužití...

Chládek je špatný člověk. Ale kauza ukázala jiný závažný problém, říká senátor

29.05.2015 15:59 Aktualizováno Praha – Marcel Chládek tvrdí, že za jeho odvoláním stojí Andrej Babiš a jeho média. Prý se ho chtějí zbavit a...

Zbyly jen kabelky. Nagyová našla zastání - anotační foto

Zbyly jen kabelky. Nagyová našla zastání

29.05.2015 15:53 Praha - Jana Nečasová (dříve Nagyová) našla pro vyhraném líčení v níž ji soud nepravomocně zprostil viny ze...

Pořádné překvapení a zklamání, píšou Slováci o rozsudku v kauze Nagygate - anotační foto

Pořádné překvapení a zklamání, píšou Slováci o rozsudku v kauze Nagygate

29.05.2015 15:35 Bratislava/Praha - Osvobozujícího rozsudku nad Janou Nečasovou, dříve Nagyovou, v kauze údajného zneužití...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 6628 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama