Ukončete koalici se zkorumpovanou ODS, slyší teď TOP 09 na pražské radnici

Praha - ČSSD v metropoli vyzvala TOP 09, aby ukončila koalici s ODS na magistrátě kvůli odposlechům exprimátora Pavla Béma (ODS) a lobbisty Romana Janouška. Nabídku projednáme s předsedou zastupitelů TOP 09 Milanem Urbanem, řekl v úterý šéf zastupitelů ČSSD Petr Dolínek.

Diskuse: 0

Ukončete koalici se zkorumpovanou ODS, slyší teď TOP 09 na pražské radnici - anotační foto
reklama

"Nabídli jsme TOP 09 jednat o možnosti vytvoření menšinové rady pouze za její účasti. Je předčasné se bavit o dalších personálních otázkách," upřesnil Dolínek.

Opozice tvrdí, že magistrát je zatížený skandály ODS, které poškozují jméno Prahy. Kauza odposlechů bývalého primátora Béma se musí prošetřit a setrvání zástupců ODS v radě považuje opozice za nepřijatelné.

"TOP 09 nemůže nadále zavírat oči před dlouhodobými problémy svého koaličního partnera s korupčními kauzami. Jestli to myslí s transparentností pražské politiky vážně, nemůže v koaliční spolupráci s ODS pokračovat," dodal Dolínek.

"Nejdříve se s nabídkou seznámíme a projednáme ji na klubu zastupitelů," uvedl za TOP 09 náměstek primátora Tomáš Hudeček.

Schůzka mezi zástupci TOP 09 a ČSSD proběhne podle Dolínka ještě v úterních odpoledních hodinách.

S kauzou odposlechů mezi Janouškem a Bémem, které měla k dispozici bezpečnostní agentura ABL, přišel deník Mladá fronta Dnes. Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 podle MfD zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem pražského magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit. "A jsou důkazem nadstandardních vztahů lobbisty Janouška s vedením magistrátu a ODS," uvedl deník.

Jak dále MfD poukázala, odposlechy zřejmě pocházejí z Bezpečnostní informační služby (BIS), která se měla na Janouška a další kontroverzní "šedé existence" v roce 2007 zaměřit. K získání soudního povolení podle MfD použila tajná služba argument, že vliv lobbistů je tak velký, že jde o "dysfunkci státní správy", kdy klientelismus a korupce začínají ohrožovat parlamentní demokracii a stávají se i rizikem pro ekonomické zájmy státu.

reklama
Klíčová slova: ČSSD top 09 ODS

Diskuse

Ukončete koalici se zkorumpovanou ODS, slyší teď TOP 09 na pražské radnici

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Debilové, zavřená Blanka, nejistá Opencard. Krnáčová už půl roku vládne Praze - anotační foto

Debilové, zavřená Blanka, nejistá Opencard. Krnáčová už půl roku vládne Praze

24.05.2015 12:32 Praha - Adriana Krnáčová (za ANO) byla zvolena pražskou primátorkou před půl rokem. Měla vyřešit řadu...

Úlet kafíčkového Škromacha: Němčouři se měli postřílet

24.05.2015 12:23 Praha - Zdeněk Škromach (ČSSD) miluje facebook a rád zde komunikuje se svými fanoušky. Nyní ale...

Migrační hrozba: Vláda projedná pozici ČR k plánu Bruselu, obavy má i z...

24.05.2015 11:17 Aktualizováno Praha - Ministři před pondělním zasedáním vlády projednají oficiální rámcovou pozici Česka k plánu Evropské...

Hrůza může mít bizarní podoby. Víte, co je hipopotomonstrosesquipedaliofobie?  - anotační foto

Hrůza může mít bizarní podoby. Víte, co je hipopotomonstrosesquipedaliofobie?

24.05.2015 10:06 Řím/Praha - Fobie je úzkostná porucha charakterizovaná chorobným, bezdůvodným strachem z věcí nebo situací....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 5299 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama