Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Lhal Zeman o Konvičkovi? Na Albertově ho prý viděl poprvé - anotační foto

Lhal Zeman o Konvičkovi? Na Albertově ho prý viděl poprvé

26.11.2015 09:30 Praha – Prezident Miloš Zeman 17. listopadu vystupoval na jednom pódiu s šéfem Bloku proti islámu Martinem...

Policie na Kladensku hledá metanol, kontroly obchodů a restaurací pokračují - anotační foto

Policie na Kladensku hledá metanol, kontroly obchodů a restaurací pokračují

26.11.2015 09:18 Velká Dobrá - Policie na Kladensku pokračuje v kontrolách obchodů a restaurací. Jedná se o reakci na nový...

Zeman: Migrační krize je organizovaná invaze. Sobotka svým postojem ohrožuje...

26.11.2015 09:02 Aktualizováno Praha - Ostré kritice podrobil prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro čtvrteční vydání deníku MF Dnes premiéra...

Snaží se NATO sestřelením ruského letounu vyostřit situaci? S Ruskem válčit...

26.11.2015 08:55 Praha – Strana Ne Bruselu - Národní demokracie na svých stránkách ostře odsoudila sestřelení ruského...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7469 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama