Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Žalobce navrhl trest pro údajného vraha vlivného Housky - anotační foto

Žalobce navrhl trest pro údajného vraha vlivného Housky

23.10.2014 09:47 Ústí nad Labem - Státní zástupce požaduje pro údajného vraha vlivného člena ČSSD a podnikatele Romana Housky...

Kalousek ostře na vládu: Lžete, tímto se usvědčujete. A položil zajímavou...

23.10.2014 09:43 Aktualizováno Praha - Podle místopředsedy TOP 09 a bývalého ministra financí Miroslava Kalouska dnes nastala historická...

Pokles cen pohonných hmot v Česku zrychlil - anotační foto

Pokles cen pohonných hmot v Česku zrychlil

23.10.2014 09:37 Praha - Pokles cen pohonných hmot v České republice pokračuje a v uplynulém týdnu zrychlil, litr benzinu i...

Radikální změna ve vyplácení dávek? Marksová jde do akce - anotační foto

Radikální změna ve vyplácení dávek? Marksová jde do akce

23.10.2014 09:05 Aktualizováno Praha - Společnost OKsystem spravuje v České republice již osmnáct let veškerou agendu nepojistných...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Podaří se šíření eboly brzy zastavit?

Hlasovalo 710 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama