Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Islámské právo šaría, nekompetentní výroky... Škromach se ostře pustil do...

27.08.2014 16:49 Aktualizováno Praha - Ombudsmanka Anna Šabatová se postavila na stranu studentky ze Somálska, které Střední zdravotnická...

Piráti odpískali koalici s Bursíkem, v Praze 1 nekandidují. Co jim vadí? - anotační foto

Piráti odpískali koalici s Bursíkem, v Praze 1 nekandidují. Co jim vadí?

27.08.2014 16:38 Praha - Piráti vystoupili z místní koalice s Liberální ekologickou stranou a nezávislými kandidáty. V...

Česko se prohne? Exšéf věznic žádá tři miliony, bývalý náměstek chce milion

27.08.2014 16:37 Aktualizováno Praha - Někdejší ředitel Vězeňské služby Luděk Kula žádá po státu třímilionové odškodné za své zastavené...

Klaus kritizuje vládu. Jde o trestní odpovědnost firem - anotační foto

Klaus kritizuje vládu. Jde o trestní odpovědnost firem

27.08.2014 16:30 Praha - Současná vláda, respektive ministerstvo spravedlnosti připravuje rozšíření výčtu trestných činů, na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 4349 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama