Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Janoušek podle posudku: Narcista, který nechce přijímat odpovědnost - anotační foto

Janoušek podle posudku: Narcista, který nechce přijímat odpovědnost

31.10.2014 12:57 Praha - Roman Janoušek v roce 2012 srazil řidičku, která s ním chtěla řešit předchozí dopravní nehodu, načež...

Epicentrum výbuchu munice se chová jako sopka, ve skladech jsou i rakety

31.10.2014 12:49 Aktualizováno Praha - Epicentrum výbuchu munice ve skladovém areálu u Vlachovic na Zlínsku je stále žhavé, občas exploduje,...

V Česku řádí HIV, počet pacientů je rekordní. Nemoc propuká nenápadně - anotační foto

V Česku řádí HIV, počet pacientů je rekordní. Nemoc propuká nenápadně

31.10.2014 12:38 Praha - Lékaři v Česku evidovali letos za devět měsíců 185 nových pacientů s virem HIV. Je to víc případů,...

V jihlavské Automotive se utrhla část střechy, jeden muž zraněn - anotační foto

V jihlavské Automotive se utrhla část střechy, jeden muž zraněn

31.10.2014 12:31 Aktualizováno Jihlava - V jihlavské firmě Automotive Lighting dnes došlo k neštěstí, utrhla se část střechy při provádění...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Podaří se šíření eboly brzy zastavit?

Hlasovalo 1600 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama