Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rittig k Nejvyššímu soudu nepřijel, verdikt padne odpoledne - anotační foto

Rittig k Nejvyššímu soudu nepřijel, verdikt padne odpoledne

01.10.2014 11:47 Brno - Bez osobní účasti podnikatele Iva Rittiga a ostatních aktérů dnes Nejvyšší soud (NS) projednal...

Babiš oznámil jméno nové ministryně pro místní rozvoj

01.10.2014 11:46 Aktualizováno Praha - Otázka, kdo se stane nástupcem Věry Jourové, je patrně zodpovězena. Novou ministryní pro místní...

Ateistické Česko? Průzkum překvapuje, modlí se polovina občanů

01.10.2014 11:28 Aktualizováno Praha - O Česku (a Estonsku) je všeobecně známo, že se jedná o ateistickou zemi. Dokonce i zahraniční...

Smrti Kristýna neunikla: Rakovina, úspěšná léčba a pak nehoda

01.10.2014 11:01 Kladno - Při dopravní nehodě na Kladensku o víkendu vyhasly tři životy mladých lidí. Jednou z obětí je i...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 13568 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama