Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Nechutné: Sousedka popsala, co se dělo v domě střelce z Brodu

27.02.2015 23:10 Aktualizováno Uherský Brod - Už několik dní celá Česká republika řeší, co dohnalo Zdeňka K. (63) k tomu, že popadl pistoli...

Kdyby policisté zasáhli, lidé mohli žít, tvrdí svědkyně útoku

27.02.2015 21:25 Uherský Brod - Kuchařka z restaurace Družba, která byla svědkem řádění střelce Zdeňka K., tvrdí, že kdyby...

Zeman se v Brodě poklonil památce obětí střelby

27.02.2015 21:06 U. Brod - Prezident Miloš Zeman se dnes večer krátce zastavil v Uherském Brodě. Poklonil se zde památce obětí...

Mrtví z Brodu mohou být pohřbeni - anotační foto

Mrtví z Brodu mohou být pohřbeni

27.02.2015 21:03 U. Brod - Všech osm obětí úterní střelby v Uherském Brodě i sám střelec již mohou být pohřbeni. Policisté...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 3859 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama