Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Řada lékařů píše antidepresiva i na obtíže, na něž je už lék  - anotační foto

Řada lékařů píše antidepresiva i na obtíže, na něž je už lék

02.08.2014 10:22 Praha - Antidepresiva předepisuje mnoho lékařů také mužům trpícím předčasnou ejakulací, což je podle...

Hudeček škodí! Primátor odhalil antikampaň - anotační foto

Hudeček škodí! Primátor odhalil antikampaň

02.08.2014 10:10 Aktualizováno Praha - Primátor Prahy Tomáš Hudeček /TOP 09/ tvrdí, že je cílem antikampaně. Na svém Facebooku zveřejnil...

V dětském domově nejsou použitelné děti, řekl Benda. Toto následovalo

02.08.2014 03:29 Aktualizováno Praha - Debata o zákonu o registrovaném partnerství nabrala na obrátkách poté, co člen ústavně-právního...

Jez jablka, naštveš Putina! hecují se Poláci. Přidá se Česko?

02.08.2014 03:24 Praha - Originální způsob jak se osobně zapojit do odporu proti Rusku a jeho krokům na Ukrajině, vymysleli...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 7326 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama