Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

Praha - Grémium ODS na svém úterním jednání podpořilo pondělní prohlášení svého stranického předsedy a premiéra Petra Nečase v kauze pražského exprimátora Pavla Béma, řekl Mediafaxu po jednání první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. Bém by měl odejít i ze sněmovny.

Diskuse: 0

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát! - anotační foto
reklama

"Grémium opravdu podpořilo Petra Nečase, osobně jsem za to rád," uvedl Sobotka a dodal: "Ten postoj je totožný s mým prohlášením v sobotu a stejné je i usnesení regionální rady liberecké ODS."

Šéf občanských demokratů Petr Nečas v pondělí označil okamžité pozastavení členství Pavla Béma v ODS za minimalistický požadavek. "Pokud tak neučiní v nejbližší době, budu podporovat takové kroky pražského regionu, které povedou k ukončení jeho členství v ODS. Na jeho místě bych rezignoval i na poslanecký mandát," uvedl mimo jiné ve svém prohlášení.

Bém poté v pondělí večer požádal ODS v Praze-Bubenči, aby mu členství ve straně pozastavila. Za půl roku bude kauza s odposlechy jeho telefonátů již vyřešená, věří bývalý pražský primátor.

MF Dnes přišla minulou středu s informací, že bezpečnostní agentura ABL, která dříve patřila neformálnímu šéfovi Věcí veřejných Vítu Bártovi, měla před parlamentními volbami k dispozici nahrávky telefonních hovorů mezi lobbistou Romanem Janouškem a pražským exprimátorem Pavlem Bémem (ODS).

Nahrávky pocházející z prvních sedmi měsíců roku 2007 zachytily Janouškovy rozhovory nejen s Bémem, ale také s tehdejším klíčovým úředníkem magistrátu Peterem Ďuricou, který šéfoval odboru obchodních aktivit.

reklama
Klíčová slova: Nečas, Petr ODS Bém, Pavel

Diskuse

Grémium ODS podpořilo Nečase: Béme, slož poslanecký mandát!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Jermanová připustila porušení sněmovního řádu u EET - anotační foto

Jermanová připustila porušení sněmovního řádu u EET

14.02.2016 16:57 Praha - Koalice při prosazování zákona o elektronické evidenci tržeb (EET) porušila jednací řád Poslanecké...

Případ katarského prince Sáního byl v ČR soudně uzavřen

14.02.2016 15:11 Praha - Případ katarského prince Hámida bin Abdal Sáního, který byl v Česku odsouzen za sex s nezletilými...

ČOI loni udělila téměř 12 tisíc pokut - anotační foto

ČOI loni udělila téměř 12 tisíc pokut

14.02.2016 14:16 Praha - Počet pokut, které loni udělila Česká obchodní inspekce (ČOI), se meziročně zvýšil o desetinu na...

Řecko vrací Turecku minimum uprchlíků, varuje Zaorálek

14.02.2016 13:36 Praha - Řecko vrací Turecku minimální počet uprchlíků, kteří nemají nárok žádat v Evropě o azyl, ministrovi...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kterému českému TV zpravodajství nejvíce důvěřujete?

Hlasovalo 5188 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama