Wolf: Ti, kdo vytvářejí moji kauzu, jsou velcí hráči z Ostravska

Praha - Poslanec Petr Wolf (nestr.) na úterní tiskové konferenci uvedl, že kauza vedená proti němu ohledně zneužití státních dotací je pouze uměle vytvořenou osobní mstou "velkých stranických hráčů" z Ostravska. Wolf si také stěžuje, že sám nemá k informacím o svém případu přístup.

Přidejte svůj názor

Wolf: Ti, kdo vytvářejí moji kauzu, jsou velcí hráči z Ostravska - anotační foto

"Stejná hra, která zařadila do panoptika politických mrtvol ČSSD osobnosti z Ostravska, jimiž byli například Petr Lachnit nebo Jozef Kubinyi, mne dostala do pozice člověka, který se míní bez intrik bránit původcům nekulturních špinavostí," vysvětlil Wolf s tím, že se nedomnívá, že iniciátoři umělého kříšení jeho kauzy jsou z čela vedení strany z Lidového domu. "Zdroj těchto špinavostí je na Ostravsku, a není těžké uhodnout, kteří velcí hráči z tohoto regionu potřebovali z konkurenčních důvodů vytvořit "Kauzu Wolf".

"Žádné dotační prostředky nebyly zpronevěřeny, šlo pouze o rozchod dvou smluvních stran na konkrétním právním základě," uvedl Wolf s tím, že obvinění, že jako zástupce rodinné firmy UT 2002 zpronevěřil část dotace poskytnuté ministerstvem životního prostředí, je politické haraburdí vyprodukované jako osobní msta.

Wolf se domnívá, že příčinou pomsty je mimo jiné to, že v roce 2008 se vzepřel pokynům vedení ČSSD a odmítl hlasovat pro kandidáta na prezidenta Jana Švejnara a později ze strany vystoupil.

Wolf také upozornil na to, že odpoledne bude o jeho případu jednat mandátový a imunitní výbor, který má reagovat na některé jeho žádosti. "Chceme odpověď na to, zda dostaneme spisy ohledně případu Wolf a zda mohu pana poslance před výborem zastupovat," uvedla Wolfova zástupkyně Klára Veselá Samková.

Veselá Samková také dodala, že pokud by chtěla sněmovna znát pravdu, měla by ustavit vyšetřovací komisi a vyšetřovat a ne zbavit Wolfa imunity na základě nepodložených argumentů. "Navíc se nemůžeme ani obrátit na policii, nevíme na kterou, informace o případu se domníváme pouze z médií, protože nám nikdo žádné neposkytne," postěžovala si Veselá Samková.

"Po jednání mandátového a imunitního výboru a výsledku hlasování Poslanecké sněmovny hodlám postupně a v příslušném časovém sledu odhalovat politické a mediální manipulace," dodal k tomu Wolf.

Poslanec upozornil na to, že při své obhajobě použije důkazy například smlouvu o narovnání mezi UT 2002 a ministerstvem životního prostředí, právní stanovisko ve věci finanční kontroly prováděné MŽP u společnosti UT 2002, doklady o řádných ročních kontrolách projektu ze strany MŹP, stanovisko NKÚ ke kontrole dotovaných projektů a bude sám iniciovat soudní řízení, aby mohla jeho čest být očištěna.

O vydání Wolfa zažádala poslance přímo protikorupční policie, která naznačuje, že poslanci hrozí stíhání za zneužití státní dotace. Ve zprávě je objasněno podezření z úvěrového podvodu a porušování autorských práv. Podle policie čerpal Wolf dotaci v rámci ministerstva životního prostředí a následně s ní protiprávně nakládal.

Případ otevřeli kontroloři NKÚ, když v červnu roku 2006 odhalili, že Wolfova firma UT 2002 nepoužila část dotace od ministerstva životního prostředí na vyhraněné účely. Podle policie se jednalo o zneužití několika milionů korun.

Témata: Wolf, Petr
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Wolf: Ti, kdo vytvářejí moji kauzu, jsou velcí hráči z Ostravska

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Politici napříč stranami považují Drahoše za důstojného kandidáta, Ovčáček do něj tvrdě rýpe - anotační foto

Politici napříč stranami považují Drahoše za důstojného kandidáta, Ovčáček…

28.03.2017 20:37 Aktualizováno Praha – Někdejší šéf Akademie věd Jiří Drahoš dnes oznámil, že bude kandidovat na prezidenta České…

Bývalý předseda akademie věd Drahoš bude kandidovat na prezidenta, postaví se Zemanovi i Horáčkovi - anotační foto

Bývalý předseda akademie věd Drahoš bude kandidovat na prezidenta, postaví…

28.03.2017 20:00 Aktualizováno Praha – Bývalý šéf Akademie věd České republiky Jiří Drahoš bude kandidovat na prezidenta. O úřad…

Vozidla bez řidiče by se mohla testovat na dálnici D2 mezi Brnem a Bratislavou - anotační foto

Vozidla bez řidiče by se mohla testovat na dálnici D2 mezi Brnem a…

28.03.2017 18:43 Aktualizováno Praha – Češi a Slováci budou společně pracovat na projektu takzvaných autonomních vozidel. Týmy…

EU musí mít obranné složky kvůli autonomii při zvládání krizí, zní z Česka - anotační foto

EU musí mít obranné složky kvůli autonomii při zvládání krizí, zní z Česka

28.03.2017 18:09 Praha - V Senátu se dnes uskutečnil seminář na téma obranné a bezpečnostní politiky v Evropě.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama