Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

Praha - Kauza o níž jako první informovala MF DNES, se dále rozrůstá. Deníku se podařilo získat odposlechy telefonních hovorů, v nichž se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) domlouval se šedou eminencí pražské politiky, lobbistou Romanem Janouškem, na tom, koho zvolí šéfem VZP.

Diskuse: 0

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP - anotační foto
reklama

Pavel Bém byl výraznou tváří pražské politiky. O Romanu Janouškovi se zase často hovoří jako o muži v pozadí politických hrátek. Odposlechy zveřejněné deníkem MF DNES však ukazují, že oba muži měli ještě větší moc.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), jíž šéfuje od roku 2006 Pavel Horák, má pobočky ve všech krajích. Když se vybírali jejich ředitelé, měla o nich spravedlivě rozhodovat výběrová komise VZP. Jak ale vyplývá z nahrávek, jež uvádí server Lidovky.cz, šéfa pražské pobočky si vybral Bém s Janouškem.

"Probíhá výběrové řízení na ředitele VZP Praha a střední Čechy. Máš to nějak pod kontrolou?" ptá se na nahrávce Bém Janouška. Ten odvětil záporně, a tak mu tehdejší primátor doporučil, aby se o výběr začal více zajímat a urychleně zvolil nejlepšího z kandidátů.

Janouškovi se podle dalšího nahraného telefonátu podařilo zjistit, kdo kandiduje, a listinu se jmény předal Bémovi s jasnou instrukcí: "No, tak mi tam zaškrtneš dvě jména, a jedno z nich to musí být," prohlásil.

Nahrávky podle MF DNES pořídila BIS (Bezpečnostní informační služba) a unikly do rukou pracovníků bezpečnostní agentury ABL, jíž dříve řídil Vít Bárta (VV). ABL, nedávno přejmenovaná na M2C, však odmítá, že by podobné nahrávky kdy vlastnila.

reklama
Klíčová slova: Bém, Pavel VZP kauzy

Diskuse

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Vyvadilovi se smějí i politici. Vyhráli jsme, nedal se „přítel Ruska“ - anotační foto

Vyvadilovi se smějí i politici. Vyhráli jsme, nedal se „přítel Ruska“

27.03.2015 11:09 Praha – Odpůrce amerického konvoje a zakladatel uskupení Přátelé Ruska v České republice Jiří Vyvadil se ve...

Kam šly peníze z Úsvitu? To se budete divit - anotační foto

Kam šly peníze z Úsvitu? To se budete divit

27.03.2015 10:55 Aktualizováno Praha - Peníze, kterými disponovalo hnutí Úsvit přímé demokracie, tekly ze strany jak do firem spřízněných s...

Okamura chtěl zrušit českou pobočku Transparency International. Soud rozhodl...

27.03.2015 10:51 Praha – Tomio Okamura už v roce 2013 zažaloval českou pobočku nevládní neziskové organizace, která se zabývá...

Ťuknul se o umyvadlo a umřel? Zeman hovoří o úmrtí Kovarčíka - anotační foto

Ťuknul se o umyvadlo a umřel? Zeman hovoří o úmrtí Kovarčíka

27.03.2015 10:41 Praha - Policie tvrdí, že vlivný podnikatel a boss Peter Kovarčík (61) zemřel bez cizího zavinění. Údajně se...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Půjdete se podívat, jak Českem projíždí americká armáda?

Hlasovalo 7360 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama