Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

Praha - Kauza o níž jako první informovala MF DNES, se dále rozrůstá. Deníku se podařilo získat odposlechy telefonních hovorů, v nichž se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) domlouval se šedou eminencí pražské politiky, lobbistou Romanem Janouškem, na tom, koho zvolí šéfem VZP.

Diskuse: 0

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP - anotační foto
reklama

Pavel Bém byl výraznou tváří pražské politiky. O Romanu Janouškovi se zase často hovoří jako o muži v pozadí politických hrátek. Odposlechy zveřejněné deníkem MF DNES však ukazují, že oba muži měli ještě větší moc.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), jíž šéfuje od roku 2006 Pavel Horák, má pobočky ve všech krajích. Když se vybírali jejich ředitelé, měla o nich spravedlivě rozhodovat výběrová komise VZP. Jak ale vyplývá z nahrávek, jež uvádí server Lidovky.cz, šéfa pražské pobočky si vybral Bém s Janouškem.

"Probíhá výběrové řízení na ředitele VZP Praha a střední Čechy. Máš to nějak pod kontrolou?" ptá se na nahrávce Bém Janouška. Ten odvětil záporně, a tak mu tehdejší primátor doporučil, aby se o výběr začal více zajímat a urychleně zvolil nejlepšího z kandidátů.

Janouškovi se podle dalšího nahraného telefonátu podařilo zjistit, kdo kandiduje, a listinu se jmény předal Bémovi s jasnou instrukcí: "No, tak mi tam zaškrtneš dvě jména, a jedno z nich to musí být," prohlásil.

Nahrávky podle MF DNES pořídila BIS (Bezpečnostní informační služba) a unikly do rukou pracovníků bezpečnostní agentury ABL, jíž dříve řídil Vít Bárta (VV). ABL, nedávno přejmenovaná na M2C, však odmítá, že by podobné nahrávky kdy vlastnila.

reklama
Klíčová slova: Bém, Pavel VZP kauzy

Diskuse

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Senát by se měl přejmenovat. Je prý lidem "u zadku" - anotační foto

Senát by se měl přejmenovat. Je prý lidem "u zadku"

20.10.2014 10:05 Praha - Druhé kolo senátních voleb, které proběhly v pátek a v sobotu, poznamenala rekordně nízká účast....

Praha potmě: Třetinu metropole zasáhl blackout - anotační foto

Praha potmě: Třetinu metropole zasáhl blackout

20.10.2014 09:59 Praha - Až třetina Prahy se krátce po půlnoci zahalila do úplné tmy! Kvůi výpadku dodávky elektřiny přestala...

Porod v autě u Prahy: Chlapeček měl pupeční šňůru kolem krku - anotační foto

Porod v autě u Prahy: Chlapeček měl pupeční šňůru kolem krku

20.10.2014 09:56 Praha - V pondělí před půl osmou ráno přijalo operační středisko výzvu k výjezdu k začínajícímu porodu v autě...

Vládní politici v životě neudělali nic užitečného, udeřil Úsvit

20.10.2014 09:52 Praha - Člen grémia hnutí Úsvit za Středočeský kraj Jiří Kobza si myslí, že finanční krize postihuje pouze...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Podaří se šíření eboly brzy zastavit?

Hlasovalo 51 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama