Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

Praha - Kauza o níž jako první informovala MF DNES, se dále rozrůstá. Deníku se podařilo získat odposlechy telefonních hovorů, v nichž se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) domlouval se šedou eminencí pražské politiky, lobbistou Romanem Janouškem, na tom, koho zvolí šéfem VZP.

Diskuse: 0

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP - anotační foto
reklama

Pavel Bém byl výraznou tváří pražské politiky. O Romanu Janouškovi se zase často hovoří jako o muži v pozadí politických hrátek. Odposlechy zveřejněné deníkem MF DNES však ukazují, že oba muži měli ještě větší moc.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), jíž šéfuje od roku 2006 Pavel Horák, má pobočky ve všech krajích. Když se vybírali jejich ředitelé, měla o nich spravedlivě rozhodovat výběrová komise VZP. Jak ale vyplývá z nahrávek, jež uvádí server Lidovky.cz, šéfa pražské pobočky si vybral Bém s Janouškem.

"Probíhá výběrové řízení na ředitele VZP Praha a střední Čechy. Máš to nějak pod kontrolou?" ptá se na nahrávce Bém Janouška. Ten odvětil záporně, a tak mu tehdejší primátor doporučil, aby se o výběr začal více zajímat a urychleně zvolil nejlepšího z kandidátů.

Janouškovi se podle dalšího nahraného telefonátu podařilo zjistit, kdo kandiduje, a listinu se jmény předal Bémovi s jasnou instrukcí: "No, tak mi tam zaškrtneš dvě jména, a jedno z nich to musí být," prohlásil.

Nahrávky podle MF DNES pořídila BIS (Bezpečnostní informační služba) a unikly do rukou pracovníků bezpečnostní agentury ABL, jíž dříve řídil Vít Bárta (VV). ABL, nedávno přejmenovaná na M2C, však odmítá, že by podobné nahrávky kdy vlastnila.

reklama
Klíčová slova: Bém, Pavel VZP kauzy

Diskuse

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Vondra: Nejsem rusofob, ale Čechy nechápu

22.08.2014 02:49 Aktualizováno Praha - V České republice je v posledních měsících velkým tématem otázka vztahu k Rusku. Do této diskuze se...

ČT v problémech. Rada se zlobí a žádá vysvětlení k reportáži o...

22.08.2014 02:33 Aktualizováno Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) po České televizi žádá vysvětlení k jedné z reportáží...

OBRAZEM: Zeman vyjmenoval podmínky, za nichž nebude vetovat návrh rozpočtu - anotační foto

OBRAZEM: Zeman vyjmenoval podmínky, za nichž nebude vetovat návrh rozpočtu

22.08.2014 00:03 Praha - Prezident Miloš Zeman nebude vetovat návrh státního rozpočtu na příští rok, pokud růst investic bude...

ČNB možná úmyslně devalvovala českou korunu, nakousnul Zeman

21.08.2014 23:25 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman osočil centrální banku s úmyslné devalvace koruny. Prý tím banka chtěla oddálit...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2434 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama