Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

Praha - Kauza o níž jako první informovala MF DNES, se dále rozrůstá. Deníku se podařilo získat odposlechy telefonních hovorů, v nichž se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) domlouval se šedou eminencí pražské politiky, lobbistou Romanem Janouškem, na tom, koho zvolí šéfem VZP.

Diskuse: 0

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP - anotační foto
reklama

Pavel Bém byl výraznou tváří pražské politiky. O Romanu Janouškovi se zase často hovoří jako o muži v pozadí politických hrátek. Odposlechy zveřejněné deníkem MF DNES však ukazují, že oba muži měli ještě větší moc.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), jíž šéfuje od roku 2006 Pavel Horák, má pobočky ve všech krajích. Když se vybírali jejich ředitelé, měla o nich spravedlivě rozhodovat výběrová komise VZP. Jak ale vyplývá z nahrávek, jež uvádí server Lidovky.cz, šéfa pražské pobočky si vybral Bém s Janouškem.

"Probíhá výběrové řízení na ředitele VZP Praha a střední Čechy. Máš to nějak pod kontrolou?" ptá se na nahrávce Bém Janouška. Ten odvětil záporně, a tak mu tehdejší primátor doporučil, aby se o výběr začal více zajímat a urychleně zvolil nejlepšího z kandidátů.

Janouškovi se podle dalšího nahraného telefonátu podařilo zjistit, kdo kandiduje, a listinu se jmény předal Bémovi s jasnou instrukcí: "No, tak mi tam zaškrtneš dvě jména, a jedno z nich to musí být," prohlásil.

Nahrávky podle MF DNES pořídila BIS (Bezpečnostní informační služba) a unikly do rukou pracovníků bezpečnostní agentury ABL, jíž dříve řídil Vít Bárta (VV). ABL, nedávno přejmenovaná na M2C, však odmítá, že by podobné nahrávky kdy vlastnila.

reklama
Klíčová slova: Bém, Pavel VZP kauzy

Diskuse

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Tábor hrůzy: Hlad, vši, špína a hry podobné šikaně - anotační foto

Tábor hrůzy: Hlad, vši, špína a hry podobné šikaně

02.08.2014 02:06 Lanškroun - Nedostatek jídla, špína, vši a hry zavánějící šikanou! Takhle mluví o lanškrounském táboře Obora,...

Babiš se zlobí: Policie nefunguje! Vyhlásil válku hazardu, spustí další zdanění - anotační foto

Babiš se zlobí: Policie nefunguje! Vyhlásil válku hazardu, spustí další zdanění

02.08.2014 02:01 Praha - Tažení proti nelegálnímu hazardu opět přitvrzuje. Potom co takzvané výherní automaty nahradily...

Rozzlobený soused baví internet dopisem: Terorizují nás hlučným...

01.08.2014 23:23 Aktualizováno Praha - Hitem internetu se stal dopis, ve kterém si nevyspalý občan stěžuje na hlučné sexuální praktiky svých...

Hudeček škodí! Primátor odhalil antikampaň - anotační foto

Hudeček škodí! Primátor odhalil antikampaň

01.08.2014 23:05 Praha - Primátor Prahy Tomáš Hudeček /TOP 09/ tvrdí, že je cílem antikampaně. Na svém Facebooku zveřejnil...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 7284 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama