Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

Praha - Kauza o níž jako první informovala MF DNES, se dále rozrůstá. Deníku se podařilo získat odposlechy telefonních hovorů, v nichž se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) domlouval se šedou eminencí pražské politiky, lobbistou Romanem Janouškem, na tom, koho zvolí šéfem VZP.

Diskuse: 0

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP - anotační foto
reklama

Pavel Bém byl výraznou tváří pražské politiky. O Romanu Janouškovi se zase často hovoří jako o muži v pozadí politických hrátek. Odposlechy zveřejněné deníkem MF DNES však ukazují, že oba muži měli ještě větší moc.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), jíž šéfuje od roku 2006 Pavel Horák, má pobočky ve všech krajích. Když se vybírali jejich ředitelé, měla o nich spravedlivě rozhodovat výběrová komise VZP. Jak ale vyplývá z nahrávek, jež uvádí server Lidovky.cz, šéfa pražské pobočky si vybral Bém s Janouškem.

"Probíhá výběrové řízení na ředitele VZP Praha a střední Čechy. Máš to nějak pod kontrolou?" ptá se na nahrávce Bém Janouška. Ten odvětil záporně, a tak mu tehdejší primátor doporučil, aby se o výběr začal více zajímat a urychleně zvolil nejlepšího z kandidátů.

Janouškovi se podle dalšího nahraného telefonátu podařilo zjistit, kdo kandiduje, a listinu se jmény předal Bémovi s jasnou instrukcí: "No, tak mi tam zaškrtneš dvě jména, a jedno z nich to musí být," prohlásil.

Nahrávky podle MF DNES pořídila BIS (Bezpečnostní informační služba) a unikly do rukou pracovníků bezpečnostní agentury ABL, jíž dříve řídil Vít Bárta (VV). ABL, nedávno přejmenovaná na M2C, však odmítá, že by podobné nahrávky kdy vlastnila.

reklama
Klíčová slova: Bém, Pavel VZP kauzy

Diskuse

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Sex za zdmi ústavů a léčeben? Nikdo mu nebrání, naopak - anotační foto

Sex za zdmi ústavů a léčeben? Nikdo mu nebrání, naopak

24.04.2014 16:37 Praha - Jak vypadá sexuální život pacientů v psychiatrických léčebnách, ústavech či v chráněném bydlení? Mají...

Detaily o Janouškově autonehodě: Jak vybíral "správného" žalobce?

24.04.2014 16:28 Aktualizováno Praha - Policejní odposlechy lobbisty Romana Janouška odhalují doposud neznámé skutečnosti. Mikrofony jej...

Odbory se postavily za Válkovou. Zpochybňují Dohnalovo jmenování - anotační foto

Odbory se postavily za Válkovou. Zpochybňují Dohnalovo jmenování

24.04.2014 16:20 Praha - Odborová organizace Unie bezpečnostních sborů, která sdružuje policisty, hasiče a příslušníky...

Svět šokoval hrůzný čin českého důchodce +VIDEO

24.04.2014 16:14 Aktualizováno Rájec-Jestřebí - Hrůznou událost má za sebou 77letý důchodce z Jihomoravského kraje. Při přecházení...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24908 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama