Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

Praha - Kauza o níž jako první informovala MF DNES, se dále rozrůstá. Deníku se podařilo získat odposlechy telefonních hovorů, v nichž se tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) domlouval se šedou eminencí pražské politiky, lobbistou Romanem Janouškem, na tom, koho zvolí šéfem VZP.

Diskuse: 0

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP - anotační foto
reklama

Pavel Bém byl výraznou tváří pražské politiky. O Romanu Janouškovi se zase často hovoří jako o muži v pozadí politických hrátek. Odposlechy zveřejněné deníkem MF DNES však ukazují, že oba muži měli ještě větší moc.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), jíž šéfuje od roku 2006 Pavel Horák, má pobočky ve všech krajích. Když se vybírali jejich ředitelé, měla o nich spravedlivě rozhodovat výběrová komise VZP. Jak ale vyplývá z nahrávek, jež uvádí server Lidovky.cz, šéfa pražské pobočky si vybral Bém s Janouškem.

"Probíhá výběrové řízení na ředitele VZP Praha a střední Čechy. Máš to nějak pod kontrolou?" ptá se na nahrávce Bém Janouška. Ten odvětil záporně, a tak mu tehdejší primátor doporučil, aby se o výběr začal více zajímat a urychleně zvolil nejlepšího z kandidátů.

Janouškovi se podle dalšího nahraného telefonátu podařilo zjistit, kdo kandiduje, a listinu se jmény předal Bémovi s jasnou instrukcí: "No, tak mi tam zaškrtneš dvě jména, a jedno z nich to musí být," prohlásil.

Nahrávky podle MF DNES pořídila BIS (Bezpečnostní informační služba) a unikly do rukou pracovníků bezpečnostní agentury ABL, jíž dříve řídil Vít Bárta (VV). ABL, nedávno přejmenovaná na M2C, však odmítá, že by podobné nahrávky kdy vlastnila.

reklama
Klíčová slova: Bém, Pavel VZP kauzy

Diskuse

Bém oslovoval Janouška "Mazánku" a vybírali spolu šéfy VZP

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Zeman podle Zaorálka podpoří novou koncepci zahraniční politiky  - anotační foto

Zeman podle Zaorálka podpoří novou koncepci zahraniční politiky

04.05.2015 19:59 Praha - Prezident Miloš Zeman podpoří podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka (ČSSD) novou koncepci...

Komise se podle Ťoka brzy vyjádří k převodu nádraží na SŽDC  - anotační foto

Komise se podle Ťoka brzy vyjádří k převodu nádraží na SŽDC

04.05.2015 19:02 Praha/Brusel - Evropská komise v příštích týdnech sdělí České republice, jak vysokou cenu bude při plánovaném...

Našel jsem článek Hitler je gentleman, hlásí novinář

04.05.2015 18:00 Aktualizováno Praha – Miloš Zeman ani po měsících nevzdává pátrání po článku, který údajně nepsal Ferdinand Peroutka....

Zemanův lékařský profil: Degradovaná osobnost, troska, lhář, rozjel se...

04.05.2015 18:00 Aktualizováno Praha - Klinický psycholog, publicista a spisovatel Bohumil Sláma pokračuje v diagnóze prezidenta Miloše...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 15596 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama