Novinář drsně: Víte, jaký je rozdíl mezi Šlechtovou a Karolínou Peake?

Praha – Okolo ministryně obrany v demisi Karly Šlechtové to v posledních dnech nebývale vře. Nejdříve se objevila obvinění, že si ještě coby ministryně pro místní rozvoj počínala nehospodárně a utrácela přemrštěné částky za cestování.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Karla Šlechtová

Příliš jí nepomohla ani instagramová fotografie, na níž její pudl sedí na vojenském památníku. A na závěr pak nepřímo obvinila svého šéfa Andreje Babiše, že na ní skrze svá (momentálně do svěřenského fondu svěřená) média pořádá hon.

Podle mnohých je její působení na resortu obrany nešťastné a měla by odejít. Tento názor zastává i novinář a analytik David Klimeš. Ten se domnívá, že Karla Šlechtová chce ještě překonat tragické působení Karolíny Peake, která byla v roce 2012 ministryní obrany pouhý týden.

Šlechtové podle Klimeše nepomůže ani fakt, že má dobré vztahy jak s premiérem Babišem, tak s prezidentem Milošem Zemanem. V příští vládě podle něj už nebude. "A je to tak dobře." píše novinář ve svém blogu na Aktuálně.cz. "Všem se nepochybně uleví." dodává.

Kritika Šlechtové podle něj ale nemá nic společného s tím, že je ministryně žena. Žena v čele resortu obrany nebo vnitra prý není vůbec špatný nápad a v zahraničí takové modely fungují běžně a úspěšně, což lze demonstrovat na příkladu německé ministryně obrany Ursuly von der Leyen, která vládne německým vojákům nepřetržitě od roku 2013.

Karla Šlechtová ale nebude tento případ. Na ministerstvo prý podle Klimeše přišla naprosto nepřipravená, o jejím angažování bylo rozhodnuto na rychlo. To se také projevilo na její práci. Stačí jen vzpomenout na její spor s vedením armády ohledně vrtulníků.

A to není zdaleka vše. Ministryně například bez konzultace s kýmkoliv (včetně ministra školství) začala tvrdit, že za tři roky bude ve školách branná výchova. Nebo coby ministryně v demisi začala bez ptaní překopávat střednědobé plány armády. Šlechtová podle Klimeše nedokázala svému ministrování dát "nezbytnou kvalifikaci a důstojnost".

"Proto by měla jít. A vzhledem k dalším množícím se skandálkům ji Babiš asi při sestavování nové vlády bez milosti obětuje, respektive jí asi nabídne čestný ústup na nějaké velvyslanectví." dodává analytik.

"Tím by měl uragán, který poslední půl rok prolétl na ministerstvu obrany, skončit. Až se z toho armáda vzpamatuje, jednou se možná na štábu bude vykládat nehezká průpovídka: Víte, jaký byl rozdíl mezi ministrováním Peake a Šlechtové? Žádný, ale to druhé bohužel trvalo více než týden." píše Klimeš.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidovci posílají do senátních voleb Hayata Okamuru, rýpl si do Zemana a…

23.05.2018 10:58 Aktualizováno Praha - Lidovci vyšlou do senátních voleb v Praze 8 tlumočníka a překladatele Hayata Okamuru,…

Platy politiků a soudců? Vláda schválila nový algoritmus výpočtu

23.05.2018 10:19 Praha - Vláda dnes nařízením schválila nový způsob výpočtu průměrné měsíční hrubé mzdy v…

Oslavy 28. října? Babiš chce podrobný plán, zmocněnec vypracuje minutovník

23.05.2018 10:15 Praha - Vládní zmocněnec pro přípravy oslav 100. výročí vzniku Československa Zdeněk Novák dnes…

Příspěvky pro invaliditu 2. až 4. stupně? Ministerstvo chystá komplex změn

23.05.2018 09:12 Aktualizováno Praha - Ministerstvo práce a sociálních věcí do konce roku připraví komplexní návrh změn příspěvků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama